بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای ایتالیا

درباره ویزای ایتالیا

ایتالیا که رسما به جمهوری ایتالیایی نیز شناخته می شود، کشوری که در جنوب اروپا واقع شده است؛ ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که تعداد و تنوع جاذبه های دیدنی آن سبب شده عنوان موزه ای پهناور را به خود بگیرد. از همین رو گردشگران زیادی قصد سفر به این کشور را دارند. همانطور که می دانید برای سفر به هر کشوری باید در ابتدا قوانین مربوط به آن کشور را رعایت فرمایید، برای این منظور کشورها قوانینی را تحت عنوان ویزا ترتیب داده اند که با اخذ آن افرادی که قصد سفر دارند اجازه ورود به مرزهای آن کشور را نیز پیدا می کنند. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره شرایط دریافت ویزای ایتالیا صحبت کنیم؛ در صورتی که قصد سفر به سمت این کشور را دارید با ما در ادامه همراه باشید.

ایتالیا جز کشورهای حوزه شینگن است که سفر به آن مستلزم دریافت ویزا از سفارت این کشور در تهران می باشد. در این رابطه، شینگن پیمانی است که به موجب آن تعدادی از کشورهای اروپایی دارای مرزی واحد هستند و شهروندان خارج از این پیمان جهت سفر و اقامت ملزم به اخذ ویزای شینگن هستند.

تنها شرطی که برای اخذ ویزای ایتالیا وجود دارد، تمکن مالی و گردش حساب بالا می‌باشد. توجه داشته باشید که منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ آن اهمیت چندانی ندارد.

بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به هدف سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی رایج ترین ویزایی هستند که از سوی سفارت ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود.

 • ویزای اقامت موقت ایتالیا
 • ویزای تجاری
 • ویزای پزشکی
 • ویزای فرهنگی – ورزشی
 • ویزای تحصیلی – تحقیقاتی
 • ویزای افرادی که دارای همسر شهروند ایتالیا هستند

- ویزای توریستی ایتالیا

این نوع ویزا برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌شود. برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب بالا و تمکن مالی تعیین کننده اصلی می‌باشد. شما با ویزای توریستی ایتالیا می‌توانید تا ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

- ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

این نوع ویزا، با اهداف سرمایه گذاری در کشور ایتالیا صادر می‌شود. با خرید ملک و یا سرمایه گذاری در ایتالیا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. اگر شخصی خواهان سرمایه گذاری در ایتالیا باشد، باید مبلغ عمده این سرمایه گذاری متعلق به خود شخص باشد.

- ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا، با هدف تحصیل و یا تحقیقات کوتاه و یا بلند مدت برای متقاضیان صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا شما باید از یک دانشگاه و یا موسسه معتبر آموزشی دعوتنامه ارائه کنید. پس از اتمام دوره تحصیل و یا مدت اعتبار ویزا، می‌توانید در این کشور اقامت دائم داشته باشید.

بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای ایتالیا

شرایط دریافت ویزای ایتالیا

تنها شرطی که برای اخذ ویزای ایتالیا وجود دارد، تمکن مالی و گردش حساب بالا می‌باشد. توجه داشته باشید که منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ آن اهمیت چندانی ندارد.

اشتباه رایجی که بین متقاضیان ویزای ایتالیا و حتی کارگزاران ویزای این کشور وجود دارد این است که، یک مرتبه مبلغ هنگفتی (مثل ۲۰۰ میلیون تومان) را با هدف افزایش تمکن مالی وارد حساب خود می‌کنند. این کار اشتباه است. چرا که گردش حساب شما با دقت بالایی توسط افسران ویزا بررسی می‌شود و در صورتی که متوجه نشوند که این پول از کجا وارد حساب شما شده است، بدون هیچ تردیدی درخواست شما را رد می‌کنند. اما اگر معامله ای انجام دادید که بر اساس آن این مبلغ وارد حساب شما شده است، بهتر است که سند خرید و فروش و یا معامله را با ترجمه رسمی آن ارائه کنید.

همچنین اگر شما تا به حال سفر خارجی نداشته باشید، با یک گردش حساب و تمکن مالی خوب می‌توانید ویزای ایتالیا بگیرید. هیچ ضمانتی برای ویزای ایتالیا وجود ندارد. تصمیم گیرنده اصلی در اعطای ویزای ایتالیا، افسران ویزای این کشور می‌باشند.

بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای ایتالیا

مراحل درخواست ویزای ایتالیا

تمامی افرادی که درخواست ویزای ایتالیا را دارند باید برای تعیین وقت اقدام نمایند. تعیین وقت سفارت ایتالیا به دو روش امکان‌پذیر است (هر دو روش به صورت آنلاین انجام می‌شود)؛

شما به منظور درخواست ویزا به صورت آنلاین می بایست از طریق سایت کارگزاری سفارت ایتالیا اقدام نمایید، سپس از طریق این سیستم یک برگه تاییدیه جهت قرار ملاقات و فهرست مدارک به ایمیل شما ارسال می شود و فرد متقاضی باید در هنگام مراجعه تأییدیه، رسید پرداخت و مدارک مورد نیاز را همراه فرم تقاضا به همراه داشته باشد.

از طریق سیستم نوبت دهی سفارت ایتالیا متقاضیانی که از این کانال برای دریافت نوبت استفاده کرده اند باید جهت تحویل مدارک خود به دفتر کنسولی سفارت که در بلوار آفریقا قرار دارد نیز مراجعه کنند.

در مرحله بعد نیز متقاضی باید در موعد مقرر به همراه مدارک درخواستی جهت ارائه اطلاعات بیومتریک و… مراجعه کند.

بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای ایتالیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا بسته به نوع ویزای مورد درخواست متقاضی متفاوت است. لازم به ذکر است که بگوییم، کلیه مدارک لازم برای اخذ روادید می بایست به صورت کاغذی آماده شوند و توسط فرد متقاضی به فردی که متصدی باجه است در هنگام ارائه درخواست نیز تحویل داده شود.

 • مدارک لازم جهت اخذ ویزا
 • فرم درخواست ویزای ایتالیا
 • گذرنامه فعلی شما و کلیه گذرنامه های قبلی
 • دو قطعه عکس ۳,۵×۴,۵
 • رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • بیمه مسافرتی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)
بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای ایتالیا

تعرفه ویزای ایتالیا

هزینه ویزای ایتالیا بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت است. قیمت ویزای ایتالیا به دو قسمت بررسی مدارک و انگشت نگاری تقسیم بندی می‌شود.

بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای ایتالیا

مشاوره تخصصی ویزای ایتالیا

کلیه متقاضیانی که قصد دریافت انواع متفاوت ویزای ایتالیا را دارند، می‌توانند با کارشناسان ما تماس گرفته و با بیان شرایط خود، بصورت رایگان مشاوره ویزای ایتالیا دریافت نمایند.

شما ,در صورت تمایل برای بررسی تخصصی مدارک و شرایط و ارائه مشاوره و راهکارهای تخصصی‌تر در این راستا، می‌توانید از لینک زیر ، وقت مشاور تخصصی با یکی از کارشناسان متبحر ایرانیکا را رزرو نمایید

رزرو وقت مشاوره تخصصی