بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای کانادا

درباره ویزای کانادا

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کرد. انواع ویزای کانادا شامل مواردی متعددی چون ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی و … است که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزای کانادا به همراه توضیحات آن ارائه گشته است.

از آنجایی که اهداف مهاجرتی برای افراد مختلف متفاوت است، دولت کانادا نیز انواع مختلفی از ویزای کانادا را برای داوطلبان مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است. نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که مدت زمان اعتبار هر یک از انواع ویزای کانادا با یکدیگر متفاوت است. همچنین قبل از اتمام اعتبار ویزا، باید خاک این کشور را ترک نمایید.

بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

به طور کلی انواع ویزای کانادا اساسا به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود:

- ویزای اقامت موقت کانادا

- ویزای اقامت دائم کانادا

برای دریافت هر یک از انواع ویزای اقامت دائم و اقامت موقت کانادا می توان از دو روش اقدام کرد. در روش اول می توانید از طریق ثبت نام آنلاین ویزای کانادا اقدام کنید. اما در روش دوم باید به شکل حضوری به یکی از سفارت خانه های کانادا مراجعه کنید و ضمن تکمیل فرم های مربوطه، مدارک خود را نیز ارائه دهید.

 • ویزای اقامت موقت کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای دانش آموزی کانادا
 • ویزای دانشجویی کانادا
 • ویزای کار کانادا
 • سوپر ویزای کانادا
 • ویزای بیزینس کانادا
 • ویزای تولد فرزند در کانادا
 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای مولتی کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا
 • ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا
 • ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا
 • ویزای خود اشتغالی کانادا
 • اکسپرس اینتری کانادا
 • برنامه های مهاجرت استانی کانادا
 • ویزای اسپانسرشیپ کانادا
 • ویزای سرمایه گذاری کانادا
 • ویزای تجربه کانادایی
 • ویزای برنامه مددکاری اجتماعی کانادا
بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای کانادا

شرایط دریافت ویزای کانادا

افرادی که به دلایل مختلف قصد رفتن به کانادا را دارند، صرف نظر از دلیل سفر خود، باید برای دریافت یکی از انواع ویزای کانادا اقدام کنند. بنابراین، اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، یا برای انجام کار در کانادا و سرمایه گذاری در کانادا به این کشور می روید، و یا فرزندان شما در کانادا اقامت دارند و قصد بازدید از آنها را دارید، باید برای سفر به کانادا، ویزای این کشور را نیز دریافت کنید. اخذ ویزای کانادا تضمینی برای شما است تا با خیالی آسوده بتوانید به کشور کانادا سفر کنید.

- ویزای تحصیلی کانادا

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا برای مدتی بیش از 6 ماه را دارید، نیاز است تا برای دریافت مجوز تحصیلی اقدام کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید به این نکته توجه داشته باشید که یکی از اصلی ترین شرایط ادامه تحصیل در کانادا، دریافت یک نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی در این کشور است.

همچنین دانشجویان خارجی در زمان مصاحبه با کارمند سفارت کانادا، باید او را متقاعد کنند که قصد اقامت دائم در کانادا را ندارند و بعد از پایان دوره تحصیلی این کشور را ترک خواهند کرد. از دیگر شرایط، میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا است.

کانادا و نظام آموزشی این کشور یکی از بهترین مقاصد برای علاقمندان به ادامه تحصیل و متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا است. سیستم آموزشی این کشور بسیار نظام‌مند و مجهز و عمدتا به شکل استانی یا ایالتی مدیریت می‌شود. البته نظام کلی آموزش در کانادا تحت نظارت دولت فدرال بوده بنابراین با وجود برخی تفاوت‌ها می توان گفت کانادا از سیستم آموزش یکپارچه و بسیار به روز برخوردار است. نزدیک به ۶ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا به سیستم آموزش این کشور تخصیص داده می‌شود و می‌توان گفت کانادا بیشترین هزینه را در بخش آموزش در بین دیگر کشورهای توسعه یافته جهان دارد.

سیستم آموزشی کانادا به دو بخش کلی آموزش همگانی یا عمومی و آموزش خصوصی یا غیر انتفاعی تقسیم بندی می‌شود. این تقسیم بندی چه برای دوره ابتدایی، چه برای دوره متوسطه و چه برای تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی صادق است. اولین قدم برای درخواست ویزا کانادا تکمیل است.

- ویزای دانش آموزی کانادا

آموزش به محصلان در کانادا بطور کلی از سن ۵ سالگی شروع شده و تا ۱۷ سالگی (گاها ۱۸ سالگی) ادامه خواهد داشت. تقسیم بندی سطوح آموزش در مدارس کانادا از سطح ۱ آغاز شده و تا سطح ۱۲ (بجز استان کبک که ۱۱ سطح دارد) ادامه می‌یابد. پیش دبستانی در بسیاری از استان‌های کانادا سطح نامیده می شود و دوره ابتدایی تا سطح ۶ ادامه خواهد یافت. دوره راهنمایی در مدارس کانادا از سطح ۷ آغاز شده و در سطح ۹ پایان می‌یابد. مقطع متوسطه یا دبیرستان در کانادا نیز از سطح ۱۰ تا سطح ۱۲ بطول خواهد انجامید.

برخی از خانواده ها به دلیل کیفیت بالای آموزش در کانادا، تمایل به اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا دارند. دبستان در کانادا در 8 سطح و در استان کبک در 6 سطح اقدام به ارائه برنامه های آموزشی به دانش آموزان می کنند. معمولا سن شرکت در دوره پیش دبستانی نیز از 4 سالگی یا 5 سالگی است. بنابراین چنانچه برنامه تحصیلی یا دوره‌ای که می‌خواهید بگذرانید بیشتر از 6 ماه باشد، نیاز به مجوز تحصیل در کانادا خواهید داشت.بعد از اتمام دوره ابتدایی دانش آموزان برای ادامه تحصیل در مدارس کانادا، جهت ثبت نام در دبیرستان اقدام می کنند.

بر اساس قوانین آموزشی کانادا که به تصویب دولت فدرال نیز رسیده است، دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید سالانه بین ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار کانادا بپردازند. هزینه مدارس خصوصی در کانادا به مراتب از این عدد بالاتر است.

- ویزای دانشجویی کانادا

تحصیلات تکمیلی در کانادا همچون بسیاری دیگر از کشورها بلافاصله پس از پایان دبیرستان آغاز شده و شامل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می شود. دانشگاه‌های بین‌المللی بسیاری در شهرهای مختلف ایالت‌های کانادا پراکنده شده‌اند که این موضوع نظام تحصیلات تکمیلی در کانادا را بسیار گسترده کرده‌است. مدارک تحصیلی اخد شده از دانشگاه‌های کانادا در سرتاسر جهان معادل‌سازی شده و به رسمیت شناخته می‌شوند. البته در شرایط فعلی و نیاز بازار کار کانادا به نیروی متخصص و جوان، بسیاری از افراد در کانادا ترجیح می‌دهند دوره‌های کوتاه مدت در کالج‌ها و یا موسسات فنی را به جای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی انتخاب کنند تا ضمن کسب مهارت‌های ضروری و مرتبط، سریعتر جذب بازار کار در کانادا شوند. هلدینگ نیلگام در این مقطع نیز پس از بررسی فرم ارزیابی تحصیلی، ضمن اخذ پذیرش تحصیلی از معتبرترین دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا روند دریافت ویزای تحصیلی شما را بسیار کوتاه‌تر خواهد کرد.

- ویزای کاری کانادا

ویزای کار در کانادا یکی دیگر از انواع ویزا است که برای اقامت کاری در این کشور در نظر گرفته شده است. این ويزای كانادا مانند یک ویزای جستجوی کار کانادا یا ویزای job seeker کانادا نیز عمل می کند. چرا که به شما این اجازه را خواهد داد تا در این مدت بتوانید در کشور کانادا به دنبال یک شغل مناسب باشید.

یکی از مزیت های اصلی ويزاي كاري كانادا به صورت موقت این است که، دارندگان این ویزا می توانند پس از اتمام ویزای کار موقت برای اخذ ویزای دائم کاری در کانادا اقدام کنند.

- ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

به منظور ارتقای تبادلات علمی و فرهنگی مابین کانادا و دانش پژوهان سایر کشورها، تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا به واجدین شرایط، اعطا می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، جهت دریافت ویزای فرصت مطالعاتی اقدام نمایند. از آنجائیکه این ویزا در رده‌بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، انتخاب نوع صحیح ویزا از اهمیت زیادی در پروسه اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار است.

اکثر متقاضیان می‌بایست جهت دریافت ویزای کاری اقدام نمایند و برحسب مورد که آیا در حین دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می‌کنند یا خیر، باید فرم‌های مربوطه را تکمیل و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت نمایند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می‌توان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. متقاضیان ویزای فرصت مطالعاتی کانادا معمولا از شرایط علمی، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار هستند.

- ویزای همراه تحصیلی کانادا (برای والدین، فرزندان و همسر)

سفر به کشوری دیگر آن هم در مقاطع ابتدایی تحصیل و شرایط زندگی فرزندان از جنبه‌های مختلف دغدغه‌ای مهم برای تمامی والدین است. اینکه فرزندان در شرایطی تحصیل می‌کنند، اسکان و خورد و خوراک آنها به چه شکل و کیفیتی است و در نهایت چه نظارتی بر آنها انجام می‌شود، همگی از مواردی هستند که والدین را بر آن داشته تا با بهره‌مندی از ویزای همراه کانادا بتوانند در دوران تحصیل در کنار فرزندان خود باشند. از سوی دیگر این نگرانی در مقاطع بالاتر تحصیل نیز وجود دارد و بسیاری تاکید دارند همسر و یا فرزندانشان در دوران تحصیل در کنارشان باشند.

بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای کانادا

مراحل درخواست ویزای کانادا

مراحل کلی درخواست ویزای کانادا به شرح زیر است:

 • ایجاد یک حساب کاربری انحصاری و تکمیل فرم
 • تکمیل فرم‌های درخواست ویزای کانادا
 • پرداخت آنلاین هزینه های مربوط به ویزا و انگشت نگاری
 • دریافت برگه تاییده درخواست به همراه شماره پیگیری
 • دریافت نامه انگشت نگاری
 • حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا برای انگشت نگاری
 • بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزا
 • مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا

- انگشت نگاری ویزای کانادا

یکی از اقداماتی که ممکن است از داوطلبان اخذ ویزای کانادا درخواست شود، انگشت نگاری است. بیومتریک یا انگشت نگاری هم در هنگام ارائه درخواست و هم در هنگام ورود به خاک کشور کانادا انجام می شود.

در حقیقت، انگشت نگاری به افسران ارائه دهنده ویزا این فرصت را می دهد تا بتوانند در سابقه متقاضیان موضوعاتی مانند تخلفات مهاجرتی کانادا و یا سوابق کیفری احتمالی را بررسی نمایند. همچنین، از انگشت نگاری در هنگام ورود به کشور کانادا به منظور شناسایی هویت مهاجران نیز انجام می شود.

دقت داشته باشید که اگر در 10 سال گذشته اقدام به انگشت نگاری کرده باشید، نیازی نیست تا مجددا برای انجام آن اقدام کنید. بنابراین، اگر در خارج از کانادا هستید و برای اولین بار درخواست خود را ارائه می دهید، لازم است تا در صورت عدم انجام بیومتریک در 10 سال گذشته، برای انجام انگشت نگاری اقدام کنید.

به شکلی که بعد از ثبت نام آنلاین و در مدت حداکثر 30 روز، داوطلبان باید برای انجام انگشت نگاری به سفارت کانادا مراجعه کنند. برای کاهش هزینه های انگشت نگاری نیز، می توانید سفر خود را به صورت کوتاه و در یک روز انجام دهید.

به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در تهران، در ادامه نشانی سفارت خانه های کانادا در کشورهای اطراف ایران آورده شده است.

بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا بسته به نوع ویزای مورد درخواست متقاضی متفاوت است. برخی نکات وجود دارند که در زمان ارائه مدارک باید به آنها توجه کرد، برای مثال با توجه به زمان ۲ تا ۳ ماهه صدور ویزا کانادا بهتر است متقاضیان ویزای توریستی کانادا پاسپورتی دست کم با ۹ ماه اعتبار ارئه دهند. همچنین بهتر است تمامی پاسپورت‌های قبلی داوطلب نیز با هدف بررسی بهتر سابقه سفر (Travel History) ارائه شوند.

سفارت کانادا، برای بررسی شرایط متقاضیان ایرانی ویزای کانادا، چک لیستی مدارکی منتشر کرده است که در ادامه مختصری از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم:

 • مدارک هویتی (شناسایی)
 • اصل گذرنامه معتبر (با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است)
 • یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
 • مدارک شغلی و مالی
 • گردش حساب بانکی و مدارکی که نشان دهنده وضعیت مالی متقاضی است.
 • مدارک مرتبط با شغل متقاضی
 • اسناد ملکی

علاوه بر موارد و مدارک مورد نیاز کلی فوق, مدارک لیست شده زیر بنا به نوع ویزای درخواستی مورد نیاز میباشند

 • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل: در صورت اشتغال به تحصیل لازم است تا از دانشگاه فعلی یک گواهی اشتغال به تحصیل برای سفارت کانادا دریافت و به شکل رسمی به انگلیسی ترجمه شود.
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات: پس از دریافت مدرک تحصیلی و ریز نمرات از دانشگاه محل تحصیل، باید ترجمه رسمی آنها نیز ارائه شود.
 • ارائه برنامه تحصیلی: متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا باید مواردی مانند هدف خود از تحصیل در کانادا، دانشگاه محل تحصیل و دوره تحصیلی که در آن شرکت می کنند را به افسر ویزا ارائه دهند.
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا
 • ترجمه کارنامه تحصیلی در سه سال اخر
 • یک قطعه عکس
 • پرداخت هزینه ثبت نام
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا
 • ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات دیپلم و پش دانشگاهی (برای متقاضیان تحصیل کارشناسی در کانادا)
 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات دوره کارشناسی (برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد در کانادا)
 • رزومه
 • انگیزه نامه ( Statement of Purpose - سندی است که باید در آن به طور کامل انگیزه خود را از تحصیل در دانشگاه و کشور خارجی مورد نظرتان بنویسید)
 • توصیه نامه از اساتید دانشگاه (2 یا 3 مورد)
 • مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا
 • پرداخت هزینه ثبت نام
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا
 • ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل
 • تکمیل فرم های اطلاعات فردی و خانوادگی
 • یک قطعه عکس رنگی به ابعاد 5/3*5/4
 • نامه تمکن مالی همراه با ترجمه رسمی
 • گردش حساب 4 ماه اخیر همراه با ترجمه رسمی
 • مدارک شغلی مانند فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار
 • مدرک زبان
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • نامه حمایت مالی از دانشگاه
 • رزومه
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی سوء پیشینه
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کانادا
 • فیش حقوقی
 • ارائه سابقه کاری (سابقه بیمه، قرارداد کاری)
 • پیشنهاد شغلی ( Job Offer ) از کانادا (در صورت وجود)
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا
 • آگهی تاسیس شرکت
 • روزنامه های رسمی
 • واریزی لیست بیمه کارکنان در چند ماه آخر
 • فیش واریزی مالیات شرکت
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا
 • ارائه سند ازدواج (در صورت مهاجرت همسر)
 • گواهی اشتغال به تحصیل (برای مهاجرت فرزند)
 • ارائه دعوتنامه از کانادا
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای تولد فرزند در کانادا
 • برخورداری از یک گذرنامه معتبر
 • ارائه دعوتنامه معتبر از کانادا
 • ارائه گردش حساب بانکی در چند ماه اخیر
 • برخورداری از تمکن مالی مناسب
 • برخورداری از سابقه مسافرتی خوب برای اخذ ویزاهای توریستی و مولتی کانادا. به عنوان مثال، سابقه سفر به کشورهای اروپایی و داشتن ویزای شینگن
بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای کانادا

تعرفه ویزای کانادا

هزینه ویزای کانادا بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت است. قیمت ویزای کانادا به دو قسمت بررسی مدارک و انگشت نگاری تقسیم بندی می‌شود.

بهترین خدمات و سرویس های دریافت ویزای کانادا

مشاوره تخصصی ویزای کانادا

کلیه متقاضیانی که قصد دریافت انواع متفاوت ویزای کانادا را دارند، می‌توانند با کارشناسان ما تماس گرفته و با بیان شرایط خود، بصورت رایگان مشاوره ویزای کانادا دریافت نمایند.

شما ,در صورت تمایل برای بررسی تخصصی مدارک و شرایط و ارائه مشاوره و راهکارهای تخصصی‌تر در این راستا، می‌توانید از لینک زیر ، وقت مشاور تخصصی با یکی از کارشناسان متبحر ایرانیکا را رزرو نمایید

رزرو وقت مشاوره تخصصی