آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا

فهرست مطالب

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا

آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا پیش‌ از آنکه به بررسی ویزای پیکاپ کانادا بپردازیم، خوب است بدانید که پیکاپ ویزا به چه معناست و چه کاربردی دارد. پیکاپ ویزا در واقع به‌ معنای ارسال پاسپورت شخص متقاضی به سفارتخانه و نیز الصاق ویزای کشور مقصد به پاسپورت شخص است.

روال کار به این صورت است که در کلیه سفارتخانه‌ ها پاسپورت در سفارتخانه می‌ ماند و هر کس برای گرفتن پاسپورت شخصا باید به دفتر کارگزاری سفارت مربوطه مراجعه کند، اما درباره ی ویزای کانادا همه‌ چیز متفاوت است و ابتدا سفارت به شما می گوید که شامل اخذ ویزا شده‌ اید یا خیر، سپس برای پیکاپ پاسپورت کارهای لازم را انجام می‌ دهید، ولی در سایر سفارتخانه‌ ها اول شما برای اخذ پاسپورت مراجعه می‌ کنید و بعد متوجه قبولی یا رد ویزای خود می‌ شوید.

از آنجایی‌ که کشور کانادا در داخل ایران سفارت ندارد، اگر شما قصد گرفتن اقامت دائم این کشور را داشته باشید باید به یکی از مراکز کارگزاری سفارت کانادا در کشور های همسایه مانند امارات، ترکیه، ارمنستان و غیره مراجعه کرده تا بعد از انجام انگشت‌ نگاری و مصاحبه که به شکل حضوری صورت می‌ گیرد، به ایران بازگشت و در انتظار تایید ویزای خود بمانید. در صورت تایید ویزای شما توسط کنسولگری کانادا یک ایمیل تایید درخواست برای شما ارسال می‌ گردد.

در این مدت جهت ارسال نمودن پاسپورت به سفارت کانادا و برگشت آن با ویزا به‌ جهت هزینه‌ هایی که رفت‌ و برگشت بر عهده ی شما خواهد گذاشت به نماینده ی قانونی خود مدارک را تحویل می‌ دهید.

به مجموعه اقداماتی که از زمان ارسال پاسپورت و بازگشت آن با ویزای کانادا صورت می‌ گیرد، پیکاپ پاسپورت کانادا یا پیکاپ ویزا گفته می‌ شود.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را نیز مشاهده بکنید .

آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا

مراحل قدم به قدم ویزای پیکاپ کانادا

آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا بعد از آنکه ایمیل تأییدیه سفارت کانادا را دریافت کردید، موظف هستید تا به سفارت کشور مربوطه مراجعه کنید و پاسپورت و پرینت ایمیل خود را به‌ همراه داشته باشید و کارهای الصاق ویزا را انجام دهید. در حال‌ حاضر آژانس‌ هایی جهت سهولت کار شما تاسیس شده‌ اند که در کشور ترکیه از طریق مشخص کردن نماینده ی قانونی فرد متقاضی و فقط با در دست داشتن امضای فرم وکالت، پاسپورت و ایمیل سفارت و بدون نیاز به حضور در کشور ثالث می‌ توانند پاسپورت لیبل شده ی خود را بگیرند.

مراحل ویزای پیکاپ کانادا عبارت هستند از:

  • آژانس معتبری را انتخاب کنید که مجوز خدمات پیکاپ پاسپورت را از پلیس مهاجرت ایران گرفته باشد.
  • مدارکی که مورد نیاز شما می‌ باشد مثل وکالت‌ نامه، اصل پاسپورت و پرینت نامه ی پاس ریکوئست را به‌ همراه خود ببرید و آنها را در آژانس مربوط به کارگزاری تحویل دهید.
  • کارگزار آژانس همه مدارک به‌ ویژه پاسپورت‌ ها را به شکل هوایی به کشور ترکیه ارسال می‌ کند.
  • مدارک شما به دفتر وک در آنکارا یا استانبول تحویل داده می‌ شود.
  • بعد از رسیدن پاسپورت به دفتر وک یک کد رهگیری برایتان ارسال می‌ شود تا بتوانید همه مراحل را داخل سایت VFS پیگیری کنید.
  • بعد از گذشت چند روز کاری در سفارت کانادا، پاسپورت‌ ها با لیبل ویزا مهر می‌ شوند.
  • در مرحله ی آخر پاسپورت ممهور شما توسط کارگزار به ایران برگردانده می‌ شود.
انواع ویزای کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای کانادا را دنبال بکنید.

مراحل قدم به قدم ویزای پیکاپ کانادا

انواع پیکاپ ویزا

آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا پیکاپ ویزا را به بخش‌ های گوناگونی می‌ توان تقسیم‌ بندی کرد که هر کدام از انواع آنها دارای ویژگی‌ ها و شرایط خاصی هستند. پیکاپ ویزا را باید با توجه به کشور های مقصد مورد مقایسه قرار داد که با همدیگر متفاوت می‌ باشند و افراد برای هر کدام از سفر های خود که به کشور خاصی سفر می‌ کنند، باید به اخذ نماینده متناسب با نوع کشور اقدام کنند.

انواع پیکاپ ویزا شامل ویزای انگلیس، کانادا، ترکیه، آمریکا و غیره می‌ شود که باید برای هر کدام از این کشور ها مراحل ویژه ای را گذراند. توجه به انواع مختلف پیکاپ ویزا مزیت‌ های بی‌ شماری را در پی خواهد داشت که می‌ توان به داشتن مهارت در نماینده برای اخذ ویزای کشور مورد نظر اشاره کرد، چون‌ که به‌ راحتی خواهید توانست ویزا بگیرید.

مشاهده می‌ کنید که وقتی یک نماینده تجربه ی زیادی در این زمینه داشته باشد تا چه حد سرعت در کار ها افزایش پیدا می‌ کند و نیز به‌ سهولت خواهید توانست فرد مورد نظر خود را بیابید و کار های پیکاپ را به او محول کنید.

ویژگی ویزای جاب آفر کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله ویژگی ویزای جاب آفر کانادا را نیز مشاهده بکنید.

انواع پیکاپ ویزا

مزیت های پیکاپ ویزا کانادا

آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا مهم‌ ترین مزیتی که پیکاپ ویزا کانادا دارد این است که به حضور شما در سفارتخانه یا مراکز وک در کشور های همسایه نیازی نیست، به‌ همین خاطر در زمان سفر در هزینه‌ های سفر و رفت‌ و آمد شما تا حدود زیادی صرفه‌ جویی خواهد شد، برای مثال تصور کنید که می‌ خواهید به خارج از کشور سفر کنید و با در نظر گرفتن این‌ موضوع که نرخ ارز در این روزها تا چه میزان بالا است و چه هزینه ی گزافی را بر روی دوش شما خواهد گذاشت، به این فکر می افتید که با استفاده از پیکاپ ویزا هزینه‌ های شما تا حدود زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

علاوه‌ بر این اگر بخواهید تا به‌ صورت شخصی خودتان برای ارسال پاسپورت اقدامات لازم را انجام دهید، مدت‌ زمان زیادی باید صرف کنید و به‌ عبارت ‌دیگر از کار و زندگی خود خواهید افتاد تا بتوانید به کشور موردنظرتان سفر کنید که این امر باعث می‌ شود تا بر درآمدزایی شما اثرات منفی بگذارد و در سطح درآمدی شما اختلال ایجاد کند، ولی با در نظر داشتن این مطلب که مراحل پیکاپ ویزا و پیمودن آن به تخصص نیاز دارد، پیدا کردن یک نماینده کاربلد و باهوش و یا یک مؤسسه ی معتبر و با سابقه که بتواند تمامی کار های مربوط به پیکاپ ویزا را با هزینه‌ ای مناسب برای شما انجام دهد، از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است.

ویزا شینگن

برای دریافت ویزای شینگن پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن دنبال بکنید.

مزیت های پیکاپ ویزا کانادا

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا برای انجام پیکاپ ویزای کانادا مدارکی مورد نیاز است که در ادامه به بیان آنها خواهیم پرداخت:

– گزارش ایمیل سفارت که بر پذیرش درخواست ویزا مبتنی است.

– صفحه سوم پاسپورت باید توسط شخص امضا شود. ( افراد متقاضی که ۱۶ سال بیشتر دارند باید پاسپورت خود را امضاء کنند و امضای فرد متقاضی باید با امضایی که در دیگر مدارکش به ثبت رسانیده‌ است، تطابق داشته باشد، در غیر این صورت چون امضاء مغایرت دارد با درخواست متقاضی موافقت نخواهد شد.)

– ارائه فرم وکالت نامه‌ به نماینده ی قانونی که از اعتبار برخوردار است.

– با توجه به شرایط عکس بیومتریک در کانادا دو قطعه عکس در ابعاد ۵۰*۷۰ میلی‌ متر باید تهیه شود.

– کامل کردن اطلاعات خواسته‌ شده که باید در صفحه ی آخر ایمیل سفارت قید گردد که شامل مواردی همچون آدرس محل سکونت، نام کوچک فرد متقاضی، شماره ی تماس، قد متقاضی و رنگ چشم متقاضی می‌ شود.

برای انجام پیکاپ ویزا کانادا باید به‌ عنوان شخص متقاضی این مدارک را به نماینده ی قانونی خود تحویل دهید، چون‌ که بدون ارائه ی مدارک مورد نیاز پیکاپ ویزا امکان‌ پذیر نخواهد بود.

مواردی که در بالا به بیان آنها پرداختیم مدارک لازم برای پیکاپ ویزا مهاجرتی کانادا بود، اما برای انجام پیکاپ ویزا غیرمهاجرتی کانادا هم مدارکی لازم است که شامل این موارد می‌ شود:

– پرینت ایمیل سفارت که بر پذیرش درخواست ویزا مبتنی است.

– تحویل فرم وکالت‌ نامه معتبر به نماینده ی قانونی.

– امضای صفحه سوم پاسپورت برای افراد بیشتر از ۱۶ سال.

– رسید برگه وک یا انگشت‌ نگاری.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

نحوه ی پیگیری پیکاپ پاسپورت کانادا

آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا با توجه به اینکه غالبا افراد زیادی از متقاضی‌ های پیکاپ پاسپورت کانادا به‌ محض دریافت برگه ی پاس درخواست و مطمئن شدن از اینکه ویزا برای آنها صادر شده‌ است، به‌ دنبال رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما می‌ روند، زمان بازگشت پاسپورت از اهمیت زیادی برای آنها برخوردار می‌ باشد.

بعد از اینکه پاسپورت برای پیکاپ ویزا تحویل داده شد، یک شماره ی پیگیری دریافت می‌ کنید که وقتی شما به وب‌ سایت VFS GLOBAL وارد شوید، به‌ آسانی می‌ توانید مراحل پیکاپ پاسپورت کانادا خود را پیگیری کنید.

پس از وارد شدن به سایت باید کشور مبدأ را کشوری انتخاب کنید که برای پیکاپ گزینش کرده بودید و سپس کشور مقصد را هم کانادا انتخاب کنید و در بخش پیکاپ پاسپورت تاریخ تولد و شماره ی پیگیری را وارد کنید تا بتوانید مراحل پیکاپ و ویزای کانادای خود را پیگیری نمایید.

البته مورد دیگری که می‌ توانید از طریق آن وضعیت پاسپورت کانادایی خود را پیگیری کنید، شرکت‌ های معتبر در این زمینه هستند که برای افراد مختلف امکان بررسی و پیگیری وضعیت پاسپورت را فراهم نموده اند تا همه بتوانند از این ویژگی استفاده کنند و به‌ صورت تمام‌ وقت و آنلاین امکان سر زدن و بررسی برای شما وجود داشته باشد.

فرآیند پیکاپ ویزا کانادا در این مراحل خلاصه می‌ شود:

– دریافت از مسافر.

– فرستادن به خارج از کشور.

– اخذ در خارج از کشور.

– ارسال به سفارت.

– اخذ از سفارت.

– دریافت در ایران.

– ارائه به فرد متقاضی.

پس‌ از انجام مراحل به‌ صورت کامل فرآیند پیکاپ به اتمام می‌ رسد.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment