اخذ ویزای شینگن 1402

فهرست مطالب

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
اخذ ویزای ایتالیا

اخذ ویزای شینگن 1402 : یکی از ویزا های پرطرفدار، ویزای شینگن است. این ویزا به افراد اجازه می دهد تا به ۲۶ کشور اروپایی که جزء شینگن هستند سفر کنند. این کشورها عبارتند از دانمارک، فنلاند، فرانسه، اتریش، بلژیک، آلمان، جمهوری چک، یونان، ایتالیا، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئد، سوئیس، لهستان و غیره.

این ۲۶ کشور طبق یک توافقنامه محدودیت های مرزی را برای اتباع خود حذف کرده‌اند و اتباع این کشورها به راحتی می توانند به صورت آزادانه و بدون ویزا به کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. ویزای شینگن از آنجا که یک ویزای چند کاربرده است و این اعتبار را به افراد می ‌دهد که به ۲۶ کشور اروپایی سفر کنند و همچنین یک ویزای معتبر است، دارای ارزش بالایی است، به همین دلیل بسیاری از افراد خواهان دریافت این ویزا هستند.

مدیر اداره دولتی

اگر مایل به اخذ جاب آفر کانادا از کارگزار کانادایی هستید حتما این لینک را دنبال نمایید

شرایط اخذ ویزای شینگن 1402

شرایط اخذ ویزا شینگن 1402

از جمله شرایط اخذ ویزای شینگن 1402 عبارت است از:

  • شرایط سنی: این ویزا به افراد بالای ۳۰ سال راحت تر تعلق می گیرد و سفارت های اروپایی برای افراد کمتر از ۳۰ سال سخت گیری‌های بیشتری را دارند.
  • یکی دیگر از شرط های دریافت این ویزا، داشتن تمکن مالی است. برای دریافت این ویزا شما باید موجودی حساب کافی و مورد توجه این کشور را داشته باشید تا بتوانید هزینه های سفر خود را بدهید.
  • یکی دیگر از شرط هایی که میت واند به دریافت ویزای شینگن شما کمک کند، داشتن سابقه سفر به کشورهای گوناگون است.
  • همچنین یکی از مهم ترین شرط های دریافت ویزای شینگن این است که باید هدف شما از سفر به این منطقه مشخص باشد و هدفتان را به درستی بیان کنید.
  • یکی از شرط های مهم و تاثیرگذار در دریافت ویزای شینگن این است که بتوانید سفارت را قانع کنید که قصد برگشت به کشورتان و خارج شدن از منطقه شینگن را دارید.
مهاجرت به کانادا

جهت اخذ ویزای توریستی کانادا این لینک را دنبال نمایید

مدارک شرایط اخذ ویزای شینگن 1402

مدارک اخذ ویزا شینگن 1402

یکی از بخش های بسیار مهم در دریافت اخذ ویزای شینگن 1402، مدارک آن است و می توان گفت اصلی ترین و مهم ترین بخش دریافت ویزا است، چون این مدارک می ‌تواند شانس شما را در دریافت ویزا افزایش یا کاهش دهد یا حتی ممکن است باعث ریجکتی ویزای شما شود، پس در تکمیل و ارسال مدارک دقت زیادی داشته باشید.

مدارک اخذ ویزا شینگن 1402عبارت است از:

 ۲ عدد عکس که حداکثر برای ۶ ماه قبل باشد، پاسپورت با حداقل سه ماه اعتبار و دو صفحه خالی، مدارک شغلی و استخدامی، همچنین در صورت داشتن سوابق بیمه، ارائه کپی و مدارک آن، گرفتن پرینت گردش حساب سه ماهه اخیر خود برای اثبات تمکن مالی و همچنین پرینت موجودی حساب، کپی مدارک شناسایی نظیر کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت و همراه داشتن اصل آن ها، اگر برای بازدید از خانواده می روید دعوتنامه آنها الزامی است، همچنین اگر برای جلسه کاری و یا کسب و کار قصد سفر به این کشورها را دارید ارائه دعوت نامه از طرف آن شرکت یا موسسه الزامی است.

از جمله مدارک مورد نیاز ارائه مدارک محل اقامتتان است، به عنوان مثال اگر قصد دارید که در خانه آشنایان بمانید، باید دعوتنامه حتماً ارائه دهید.

یکی دیگر از مدارک رزرو بلیط هواپیما است که در آن باید تاریخ رفت و برگشت با تاریخ رزرو هتل همخوانی داشته باشد. گرفتن بیمه مسافرتی یکی دیگر از مدارک مورد نیاز سفر است که باید کپی آن را به سفارت تحویل بدهید.

جهت اخذ ویزای مولتی کانادا این لینک را دنبال نمایید

انواع اخذ ویزای شینگن 1402

انواع ویزا شینگن چیست ؟

اخذ ویزای شینگن 1402 انواع متفاوتی دارد که هدف شخص از سفر تعیین کننده نوع و مدت زمان آن است، ولی به صورت کلی انواع ویزا شینگن به سه دسته تقسیم می شود که عبارت است از ویزای اتحادیه شینگن، ویزای اعتبار محدوده منطقه و در آخر ویزای ملی که ویزای نوع اول که همان ویزای اتحادیه شینگن است، در واقع همان مجوز گردشگری اروپا به شمار می رود و شخص دارنده این ویزا می‌تواند تا 90روز در کشورهای عضو اتحادیه شینگن بماند که این مدت زمان از همان ابتدای ورود شخص محاسبه می شود.

این ویزا بر اساس هدف اشخاص از سفر به سه ویزایA،B،C تقسیم می شود، ویزای نوع A یک ویزای فرودگاهی به شمار می رود، یعنی فرد فقط اجازه دارد تا در یکی از فرودگاه های عضو شینگن پرواز خود را تعویض کند، این ویزا فقط برای فرودگاه ها معتبر است و فرد نمی تواند از فرودگاه خارج شود.

ویزای نوع B نیز به فرد اجازه می دهد تا حداکثر تا 5 روز از کشورهای عضو اتحادیه شینگن به وسیله هواپیما قطار وغیره عبور کرده و به مقصد یعنی به کشورهای خارج از این منطقه برود.

ویزای نوع C به اشخاص به اندازه ی اعتبار ویزا اجازه می دهد تا برای گردشگری یا بازدید از اقوام و همچنین رویدادهای ورزشی در این کشورها اقامت داشته باشند. دقت کنید که این ویزا کوتاه مدت است و نمی توان به وسیله آن زیاد در خاک کشورهای عضو شینگن ماند. این ویزا خود به سه دسته تقسیم می شود که با توجه به هدف و شرایط متقاضی یکی از آنها به فرد تعلق می گیرد این سه نوع عبارت است از ویزای یک بار ورود، ویزای دوبار ورود و ویزای چند بار ورود.

ویزای یکبار ورود همانطور که از نامش پیداست فرد متقاضی با داشتن آن فقط یک بار اجازه ورود به این کشورها را دارد و به محض اینکه شخص از منطقه شینگن خارج شود، اعتبار این ویزا از بین می رود.

ویزای دوبار ورود نیز شرایطی همانند ویزای یکبار ورود دارد، فقط با این تفاوت که با داشتن آن دو بار اجازه ورود به کشور های اتحادیه شینگن را به شخص می دهد که این ویزا به ندرت صادر می شود.

اما ویزای چند بار ورود این قابلیت را دارد تا فرد بدون محدودیت وارد کشورهای حوزه شینگن شود و تنها محدودیت به بازه زمانی آن مربوط است که حداکثر مدت زمان این ویزا ۹۰ روز به ازای هر 6ماه است.

اما ویزای محدوده منطقه‌ای شینگن که یک ویزای اضطراری است و برای افرادی با شرایط خاص صادر می شود و فقط برای زمان های اضطراری می توان از آن استفاده کرد، فرد با داشتن این ویزا فقط اجازه دارد به همان کشوری که ویزا را از آن دریافت کرده سفر کند و اجازه سفر به دیگر کشورهای عضو اتحادیه شینگن را ندارد و مدت زمان آن بر اساس شرایط فرد و هدف آن از سفر تعیین می شود.

ویزای ملی شینگن که به ویزای نوع D هم معروف است، برای کسانی صادر می شود که به قصد تحصیل یا کار می خواهند به کشورهای شینگن سفر کنند و یا قصد دریافت اقامت این کشورها را دارند.

 مدت زمان این نوع ویزا معمولا طولانی است که این ویزا خود به دو دسته تقسیم می شود،  ویزای سینگل که این ویزا برای اشخاصی است که به قصد درمان به این کشورها سفر می کنند و بعد از پایان دوره درمان باید به کشور خود بازگردند و نوع دیگر آن نیز ویزای مولتی است که بیشتر برای دانشجویان صادر می شود و با داشتن این ویزا به فرد اجازه داده می شود تا بدون نیاز به ویزای دیگر به کشورهای عضو شینگن سفر کند. مدت زمان ان یک سال است که می توان آن را تمدید کرد.

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022

اگر قصد اخذ ویزای کانادا رادارید حتما لینک زیر را دنبال نمایید

نکات اصلی و مهم اخذ ویزای شینگن

تمکن مالی و هزینه اخذ ویزا شینگن 1402

هزینه اخذ ویزای شینگن 1402به نوع و مدت زمان آن بستگی دارد، همچنین این هزینه ها ممکن است با توجه به کشوری که شما انتخاب می کنید متفاوت باشد، به عنوان مثال این هزینه برای آلمان چیزی تقریباً برابر ۱۲۵ یورو است و علاوه بر این ها هزینه هایی برای ترجمه مدارک، رزرو هتل، بلیط هواپیما و غیره باید بپردازید.

یکی از مهمترین بخش های دریافت ویزای شینگن، تمکن مالی است که در دریافت ویزا بسیار تاثیرگذار است و در صورت نبود آن پرونده شما رد می شود. تمکن مالی نشان می دهد که شما می توانید هزینه های خود را در طول مدت سفر بدهید که برای اثبات آن باید صورت حساب بانکی خود را ارائه بدهید و برای دریافت آن باید از طریق اداره بین المللی بانک درخواست دهید تا گردش حساب و موجودی شما به زبان انگلیسی برایتان صادر شود یا اگر کسی دیگری قصد دارد هزینه های شما را در طول مدت سفر بدهد، باید ضمانت نامه ارائه دهید که این ضمانت نامه نیز باید همراه با صورت حساب ضامن باشد و گردش حساب شخص در آن ذکر شده باشد.

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022

جهت در یافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای شینگن این لینک را دنبال نمایید

دلایل ریجکت انواع اخذ ویزای شینگن 1402

دلایل ریجکتی ویزا شینگن

یکی از مشکلات جدی که بسیاری از اشخاصی که برای اخذ ویزای شینگن 1402 درخواست داده‌اند با آن مواجه می شوند، مشکل ریجکتی ویزای آنها است که این ریجکتی ممکن است به دلایل مختلفی مانند کامل نبودن مدارک و یا انجام ندادن شرط های مورد نیاز آن کشور باشد مانند نداشتن تمکن مالی یا حتی مشکلاتی نظیر نداشتن هدف از سفر به این منطقه یا حتی جعل سند و ارائه مدارک تقلبی از جمله شایع ترین دلایل ریجکتی ویزای شینگن هستند.

برای رفع ریجکتی ویزا شینگن باید ابتدا دلیل این ریجکتی را پیدا کنید و آن دلیلی که سفارت بر روی آن حساس است و به آن دلیل ویزای شما را رد کرده است را رفع کنید و بعد از رفع مشکل یک نامه به آدرس سفارت ارسال کنید و بعد از اینکه این مراحل را انجام دادید، ویزای شما بررسی می شود و در صورت نبود مشکل، ویزا برای شما صادر می شود.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment