استارتاپ های موفق کانادا

عناوین این مقاله

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
استارتاپ های موفق کانادا

استارتاپ های موفق کانادا یکی از بهترین روش هایی که با استفاده از آن شما می توانید که اقامت دائمی کشور کانادا را دریافت کنید ، استارت آپ ها می باشند ، این ویزا در سال های اخیر با هدف تشویق صاحبان کسب و کارها به مهاجرت به این کشور ارائه می شود و افراد زیادی نیز از این طریق همین نوع ویزای به این کشور مهاجرت می کنند.

کانادا امروزه به کشور فرصت های تبدیل شده است و موقعیت های شغلی زیادی را توانسته ایجاد کند همچنین به دلیل داشتن یک اقتصاد قوی ، افراد زیادی خواهان ادامه زندگی در این کشور هستند و از روش های مختلفی اقدام به دریافت ویزای این کشور می کنند.

یک ایده و طرحی خلاق و نو در ذهن داشته باشید و توانید که آن را به  یکی از شرکت های معتبر کانادای معرفی کنید و نظر آنها را جلب کنید می توانید که از طریق ویزای ایجاد استات آپ به این کشور مهاجرت کنید.

در این مقاله قصد داریم که به بررسی دقیق برخی از استارت آپ های موفق کانادا بپردازیم ، زیرا در صورتی که بیشتر با آنها آشنا شوید ،‌ایده پردازی برای ایجاد استارت آپ شاید برای شما راحت تر باشد.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را نیز مشاهده بکنید .

استارتاپ های موفق کانادا

چرا کانادا کشوری ایده آل برای استارت آپ ها است ؟

استارتاپ های موفق کانادا شاید سوالی در ذهن شما ایجاد شود که چرا کانادا در بین بهترین کشور ها برای استارت آپ است ؟ در حال حاضر کانادا یکی از پر قدرت ترین کشور های دنیا به خصوص در صنعت گردشگری و مهاجرت است ، همچنین سطح تکنولوژی نیز تا حد زیادی در این کشور پیشرفت کرده است ، به همین دلیل است که در لیست بهترین کشور ها برای ایجاد یک استارت آپ جدید ، کانادا نیز قرار دارد .

به طور کلی مهم ترین دلایلی که باعث شده است کانادا به یک کشور ایده آل برای راه افتادن استارت آپ ها باشد عبارت است از :

داشتن آزادی اقتصادی : یکی از فاکتور های مهمی که باعث این امر شده است این است که کانادا یکی از کشور هایی است که دارای آزادی اقتصادی بالایی می باشد .

این کشور در این مسئله از نگلیس و ایالات متحده پیشی گرفته است ، به طور کلی منظور از آزادی اقتصادی این است که جنبه های مختلفی فرهنگی همانند حقوق مالکیت افراد ، آزادی مالی ، آزادی کار ، تجارت و سرمایه گذاری ، هزینه های دولت و … در این کشور به صورت جدی پیاده سازی می شود .

این موضوع از مهم ترین دلایلی است که باعث موفقیت هر چه بیشتر استارت آپ های نوپا می شود .

کمک دولت برای هزینه های استارت آپ : دولت کانادا یک دولت حمایت کننده است و در صورتی که ایده شما خیلی عالی و قابل اجرا باشد ، دولت با تمام تلاش و هزینه خود از شما حمایت می کند تا استارت آپ شروع به کار کند .

دریافت کمک های بلاعوض دولتی و وام های مختلفی که از سوی بانک های این کشور داده می شود از مهم ترین اقدامات حمایتی دولت از کسب و کار های نوپا که استارت آپ ها نیز جز آن است ،‌ به شمار می آید .

ابزارهای تجارت استارت آپ : وجود امکانات و ابزار های لازم برای پیاده سازی هر موفق تر ایده های در این کشور ، فراهم است .

به عنوان مثال د ابزار  BizPaL و Salesforce از مهم ترین این ابزار م یباشند که به موفقیت استارت آپ ها کمک زیادی می کند .  این دو ابزار این امکان را به افراد می دهد که بتوانند مجوزهای مربوط به تجارت مورد نظر خود را جست و جو کرده و بیابند .

انواع ویزای کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای کانادا را دنبال بکنید.

چرا کانادا کشوری ایده آل برای استارت آپ ها است ؟

برخی از استارت آپ های موفق کانادا در ۲۰۲۱

استارتاپ های موفق کانادا حال که مفهوم استارت آپ و همچنین دلایلی که چرا کانادا به شما برای پیاده سازی ایده ها پیشنهاد می شود ، درک کردید ، در این بخش به شما برخی از استارت آپ های مشهور کانادایی که همگی به صورت اصولی ایجاد شده و موفقیت های زیادی را نیز کسب کردند را معرفی می کنیم .

Loopio :

این استارت آپ در سال 2014 تاسیس شده است .

این گروه توانست که در مدت زمان حدود سه سال متوسط رشد 681 درصدی را تجربه کند که مقدار خیلی زیادی است و یکی از بهترین شرکت های نوپا است که توانسته با این سرعت رشد داشته باشد ، از نظر سرعت رشد Loopio در رتبه 79 جهان قرار دارد .

این پلتفرم به صورت ویژه برای طراحی کردن سوالات امنیتی ایجاد دشه است و توانسته کمک های زیادی را به دیگر شرکت ها در زمینه درخواست های پروپوزال ، پرسشنامه امنیتی و …  کند .

Opencare :

این استارت آپ نیز در سال 2012 درکانادا کار خود را آغاز کرد ، اصلی ترین کاری که این برنامه می کرد این بود که می توانید افراد را به نزدیک ترین دندان پزشک موجود متصا کند ، Open Care این قابلیت را داشت که با دندان‌پزشکان متخصص در هر منطقه ارتبطات داشته باشد و اطلاعات آنها را ذخیره کرده و به افرادی که در نزدیکی قرار داشتند آنها را معرفی کند .

این برنامه توانست که به شیوه ای مدرن و امروزه کاربران را به دندان پزشکی نزدیک لینک کند و تبدیل به یکی از موفق ترین استارت هایی شود که در کشور کانادا ایجاد شدند .

Connected :

اصلی ترین کاری که Connected می توانستند انجام دهد این بود که می توانست به شرکت ها و برند های مختلف کمک کند که محصولات نرم افزاری خود را تا مرحله تحقیق و توسعه بسازند .

این استارت آپ در سال 2014 تاسیس شد   و در سال 2019 نیز در لیست برترین و موفق ترین ستات آپ های کانادا قرار گرفت .

Ritual :

دیگر استارت آپ معروفی که موفقیت زیادی را توانست به دست میاورد ، Ritual است .

این استات آپ در سال 2014 تاسیس شده است و این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد که بتوانند که غذای خود را از نزدیک ترین رستوران خود تهیه کنند .

League :

این استات اپ در زمینه بیمه‌های سلامت، زندگی و بازنشستگی فعالیت می کند و به افراد این امکان را میدهد که از طریق این برنامه یا پلتفرم بتوانند که بیمه های خود را در رده های مختلف و زمینه های مختلف ثبت کنند .

این پلتفرم در سال 2014 تاسیس شد و با موفقیت هایی که کسب کرد توانست که تبدیل به یکی از بهترین و موفق ترین استارت آپ های کانادایی شود .

Maple :

Maple یکی دیگر از استارت آپ های موفق است که توانسته است موفقیت های زیادی را به دست بیاورد .

این پلتفرم در سال 2015 شروع به کار کرد و این قابلیت را داشت که بیماران را به پزشکان که دارای مجوز رسمی کانادایی هستند متصل کند .

از اصلی ترین ویژگی این پتفرم این است که می تواند به صورت بیست و چهار ساعته هر زمان که کاربر بخواهد  مشاوره آنلاین دریافت کند  و دیگر نیاز نیست که در اتاق های ویزیت حضوری قرار گیرند .

Borrowell :

این استات آپ نیز در سال 2014 فعالیت خود را آغاز کرد ، این شرکت این امکان را به افراد می دهد که بتوانند به صورت رایگان امتیازات مختلف اعتباری را به ثب برسانند .

این استارت آپ از موفق ترین ها  در کانادا است و توانسته است که در حوزه فناوری مالی جهان به عنوان یکی از مهم ترین شرکت های این زمینه به دنیا معرفی شود .

ویژگی ویزای جاب آفر کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله ویژگی ویزای جاب آفر کانادا را نیز مشاهده بکنید.

برخی از استارت آپ های موفق کانادا در ۲۰۲۱

شهرهایی که استارت آپ های موفق کانادا در آن واقع شده اند

استارتاپ های موفق کانادا در این بخش قصد داریم که برخی از شهر های کشور کانادا که خواستگاه بسیاری از استارت آپ های موفق در جهان هستند را به شما معرفی کنیم . شناختن این شهر ها برای افرادی که قصد مهاجرت از این طریق را دارند ضروری است .

ونکوور :

یکی از شناخته شده ترین شهر های کشور کانادا ونکوور است ، این شهر در بخش ساحل غربی کانادا قرار دارد جز شهر های بزرگ و بارانی کانادا به شمار می آید .

ونکوور تا به امروز خواستگاه بسیاری از استارت آپ های موفق در کانادا بوده است ، به عنوان مثال هم اکنون شعبه های اصلی دو استارت آپ مشهور دنیا Hootsuite و Slack دراین شهر قرار دارد .

در رتبه بندی جهانی نیز ونکوور به عنوان 15 امین کشور موفق جهان در زمینه ایجاد شغل و استارت آپ های جدید شناخته شده است .

ونکوور به نسبت تورنتو دارای هزینه های زندگی کمی پایین تری می باشد به همین دلیل بعد از تورنتو بیشتر این شهر را افراد برای مهاجرت انتخاب می کنند . ایرانی های زیادی نیز در این شهر در حال حاضر اقامت دارند .

همچنین به دلیل شرایط عالی کار ، تخفیف های مالیاتی استانی و فدرالی ، نیروهای کار با استعداد و ماهر بسیاری از شرکت های جهانی و بزرگ همانند آمازون و مایکروسافت و …  نیز دفاتر رسمی خود را در این شهر ایجاد کرده اند .

پس اگر میخواهید که با استفاده از ویزای استارت آپ به یکی از شهر های این کشور مهاجرت کنید ، ونکوور از گزینه های مناسب برای شما است .

تورنتو :

تورنتو بزرگ ترین شهر این کشور و همچنین پایتخت آن است ، جمعیت این شهر به نسبت دیگر شهر ها بیشتر است و هزینه زندگی نیز کمی به نسبت دیگر شهر ها بیشتر است .

این شهر به عنوان پایتخت اصلی فناوری، تجارت و صنعت کشور کانادا شناخته می شود و بسیاری از استارت آپ های موفق نیز از همین  شهر کار خود را آغاز کرده اند .

این شهر حدود 208 میلیون جمعیت دارد که بخش بزرگی از آن را مهاجرین از کشور های مختلف تشکیل داده است به همین دلیل به تورنتو شهری با میلیت های مختلف نیز گفته می شود .

هم اکنون نیز بیش از ۲.۵۰۰ تا ۴.۱۰۰ استارت آپ موفق و فعال در زمینه های تکنولوژی در این شهر ایجاد شده است که بسیاری از آنها در زمان کوتاهی پیشرفت کرده و به سود زیادی دست پیدا کرده اند .

این شهر چه برای خانم ها و چه برای آقایان فرصت های زیادی را به همراه دارد ، به طوری که بیش از ۱۲.۵ درصد از استارت آپ ها توسط خانم ها اداره می شود .

واترلو :

واترلو یکی از شهر کوچک این کشور است که از سمت غربی  تورنتو حدود 60 مایل فاصله دارد .

جمعیت این شهر حدود 550 هزار نفر است ، اما با این جمعیت کم بیش از 1000 استارت آپ موفق در این شهر اجرا شده است .

به همین دلیل در مقایسه جمعیت با تراکم استارت آپ ها این شهر در رتبه اول جهانی قرار دارد .

از نظر رتهبه جهانی این کشور در رتبه 25 ام موفق ترین شهر های در اجرا استارت آپ قرار دارد .

مونترال :

یکی دیگر از شهر های موفق کانادا در زمینه ایجاد استارت آپ ، شهر مونترال است ، این شهر در رتبه 20 ام استارت آپ برتر در دنیا قرار دارد .

در شهر فضای بسیار مناسب برای کسب و کار وجود دارد به عبارت دیگر تمامی شرایط  و فاکتور های لازم برای اینکه یک استارت آپ ایجاد و اجرا شود موجود است .

استارت آپ هایی در زمینه هوش مصنوعی این شهر شهرت زیادی در سراسر جهان دارد .

همچنین در زمینه تکنولوژی برترین شهر های کانادا به ترتیتب عبارت هستند از :    کیتچنر-واترلو-کمبریج ،     تورنتو ،     مونترال ،  اتاوا ،  ونکوور ، گاتینو ، گاتینو ، میسیساگا ، همیلتون ، هلیفکس .

ویزا شینگن

برای دریافت ویزای شینگن پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن دنبال بکنید.

شهرهایی که استارت آپ های موفق کانادا در آن واقع شده اند

هزینه راه اندازی استارت آپ های در کانادا

استارتاپ های موفق کانادا یکی از موضوعات مهم که در زمینه استارت آپ مطرح است ، هزینه های لازم برای اجرای آن استارت آپ می باشد .

برای اینکه بتوانید به خوبی از کار استارت آپ خود را جلوببرید و همچنین به صورت کامل از هزینه های آن نیز مطلع باشد ، پیشنهاد می شود که حتما یک ب یزینس پلن داشته باشید .  زیرا در صورتی که یک دید کلی نسبت به اینکه چه اقداماتی لازم است انجام دهید یا به چه ابزاری و گروهی نیاز دارد و … همگی باعث می شود که راحت تر بتوانید میزان هزینه ای که ایده شما نیاز دارد را محاسبه کنید .

کشور کانادا یکی از برترین کشور های دنیا در زمینه اجرا انواع استارت اپ های مخالف در حوزه های مختلف می باشد ، به صورت میانگین ۵،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلار کانادا برای ایجاد یک استارت آپ معمولی سرمایه نیاز است .

 

در این مقاله سعی کردیم که در رابطه با استارت آپ های موفق کشور کانادا صحبت کنیم و ضمن اینکه برخی از مشهور ترین و موفق ترین آنها را به شما معرفی کردیم ، در رابطه با شرایط و هزینه های ایجاد یک استارت آپ در این کشور نیز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم .

به طور کلی اگر ک قصد دارید در این کشور استارت آپ خود را ایجاد کنید باید به برخی از نکات توجه کامل داشته باشید ، مهم ترین این نکات عبارت است از :

به هزینه های ایجاد استارت آپ توجه داشته باشید ، برای اینکه بتوانید یک استارت آپ موفق را در این کشور ایجاد کنید شما باید که به صورت سازمان یافته و مرتب بتوانید که هزینه های خود را قبل مشخص کنید و مقدار کمی را نیز برای خریدهای اضافی و هزینه های غیرمنتظره کنار بگذارید .سعی کنید که حتما جریان نقدینگی استارت آپ خود را با استفاده از روش های موجود پیش بینی کنید ، با اینکه این کار شاید کمی دشوار به نظر بیاید اما بسیار مهم است .از مسائل حقوقی استارت آپ غافل نشوید و به آن توجه کامل داشته باشید .رمز موفقیت برای شروع هر استارت آپی این است که بتوانید مشتری های خود را شناسایی کنید و به آنها دسترسی پیدا کنید .

به عنوان سخن اخر کانادا کشور فرصت  و موقعیت ها است ، در صورتی که ایده در ذهن خود دارید می توایند از طریق ویزا های استارت آپ که این کشور ارائه می کند به این کشور مهاجرت کنید .

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment