اعتبار ویزای ایتالیا

فهرست مطالب

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان

اعتبار ویزای ایتالیا : ایتالیا کشوری می باشد که در اروپای غربی در قرار گرفته و جمعیت آن بالای ۶۰ میلیون می باشد و به عنوان یک کشور توسعه یافته شناخته شده است.

ایتالیا دارای آداب و رسوم و فرهنگ های مختلفی می باشد و مکان های گردشگری بسیار زیادی دارد و تمام این امر باعث می‌شود که مقصد بسیاری از گردشگران باشد.

ایتالیا انواع مختلفی از ویزا را بنا بر هدف و نیاز افراد در اختیار آنها قرار می‌دهد و متقاضیان می‌توانند با فراهم کردن مدارک مورد نیاز و داشتن شرایط لازم، ویزای مورد نظر را اخذ کنند. اعتبار ویزای ایتالیا به نوع ویزا بستگی دارد و از آنجایی که انواع مختلفی از ویزا برای این کشور وجود دارد، قطعاً اعتبار هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت است.

ویزای توریستی و اعتبار ویزای ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

یک نوع ویزا در ایتالیا وجود دارد و مورد استقبال بسیاری از گردشگران قرار گرفته است که ویزای توریستی می باشد که این ویزا خود به دو نوع فوری و عادی تقسیم می‌شود که تفاوت این دو فقط در وقت سفارت و حضور در سفارتخانه می باشد. جالب است که بدانید ویزای توریستی ایتالیا مصاحبه ندارد و فقط شما باید فرم درخواست را پر کنید و تمام مدارک خود را به دفتر کارگزینی ارجاع دهید.

شما برای گرفتن این ویزا باید شرایطی را دارا باشید که مهمترین آن داشتن تمکن مالی مناسب می باشد که باید حداقل ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه داشته باشید و یا شرایط دیگری که برای شما در نظر گرفته شده این است که گردش حساب سه ماه اخیر شما باید در پرونده وجود داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی شامل پاسپورت، کپی از تمام صفحات پاسپورت، چند قطعه عکس، ترجمه تمام اسنادی که در پرونده قرار می دهید و همچنین دعوتنامه است.

مدت اعتبار ویزای ایتالیا به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از عوامل این است که نوع ویزای توریستی شما با دعوتنامه می باشد و یا بدون دعوتنامه، چون مدت اعتبار ویزا با دعوتنامه ۳ماه و بدون دعوتنامه دو ماه می باشد.

مرک

جهت اخذ ویزای ایتالیا و آگاهی از شرایط آن میتوانید لینک زیر را دنبال نمایید

ویزای تحصیلی و اعتبار ویزای ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

کشور ایتالیا امروزه تمام تلاش خود را می‌کند تا بتواند در زمینه تحصیل پیشرفت کند، چون اعتقاد دارد هر کشوری که بهترین دانشگاه ها و سیستم تحصیل را داشته باشد میتواند دانشجویانی را آموزش دهد که آینده کشور را تغییر دهند. از این‌رو ایتالیا امروزه توانسته زمینه ویزای تحصیلی را فراهم کند و شما با بهره برداری از انواع مختلفی از ویزای تحصیلی می توانید وارد این کشور شوید.

 دو نوع ویزای تحصیلی وجود دارد که نوع اول آن ویزای نوعc می باشد که به عنوان ویزای کوتاه مدت و یا ویزای مسافرتی شناخته شده است که مدت اعتبار آن کمتر از ۹۰ روزه است و شما به مدت یک یا چند بار می توانید وارد این کشور شوید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی ایتالیا در نوع D بیش از ۹۰ روز می باشد و به عنوان یک ویزای طولانی‌مدت شناخته شده است که شما برای یک سال می توانید این مدت را تمدید کنید.

شما برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا نیاز به مدارک زیادی دارید که عبارتند از پاسپورت معتبر که باید حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد و همچنین نامه پذیرش از مراکز آموزشی معتبر در ایتالیا و نداشتن سوء پیشینه کیفری و همچنین تمام مدارک شما باید به زبان ایتالیایی انگلیسی ترجمه شوند و گواهی بیمه درمانی نیز بسیار الزامی است.

در کنار این مدارک شما باید دو قطعه عکس جدید داشته باشید و تمکن مالی خود را نیز ثابت کنید.

برای اخذ این نوع ویزا ابتدا باید از دانشگاه مورد نظر دعوت نامه ای دریافت کنید و بعد نوع ویزا را مشخص کنید و بعد از این مرحله میتوانید به صورت حضوری و یا غیرحضوری با سفارت خانه در ارتباط باشید که یک مصاحبه از شما گرفته می شود و با تکمیل کردن مدارک به مدت سه ماه بعد ویزای شما صادر می شود.

انواع اخذ ویزای شینگن 1402

اگر به دنبال سفر به ایتالیا هستید و نگران چگونگی  اخذ ویزای شینگن هستید این لینک را دنبال نمایید

ویزای کار و اعتبار ویزای ایتالیا

ویزای کار ایتالیا

بسیاری از ایرانیان دوست دارند در کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند که ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی می باشد که زمینه را برای کار ایرانیان فراهم کرده است و فقط باید ایرانیان ویزای کار این کشور را دریافت کنند که برای اخذ این ویزا باید کارهایی را انجام دهند.

ابتدا باید شغل مورد نظر خود را در این کشور مشخص کنید و مهارت و تخصص خود را به کشور ایتالیا ثابت کنید و پس از آن نامه‌ای را به این کشور ارسال کنید. پس از اینکه ایتالیا با دعوتنامه شما موافقت کرد ، باید مدارک خود را به سفارتخانه تحویل دهید. امروزه ویزای کار ایتالیا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته، چون زمینه‌ی شغلی در این کشور بسیار زیاد می باشد و افراد در هر زمینه‌ای که مهارت و تخصص داشته باشند، می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

شغل هایی که در این کشور مورد استقبال قرار گرفته شامل پزشکی و انواع مختلفی از رشته های مهندسی می باشد. شما باید مدارک مورد نیاز از جمله اصل گواهی رسمی، پاسپورت، دو قطعه عکس، گواهینامه کاری، گواهی تمکن مالی و مدرک تحصیلی خود را آماده کنید.

برای دریافت این ویزا شما باید هزینه ای را معادل ۱۶ یورو پرداخت کنید تا به راحتی بتوانید ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید. مدت اعتبار ویزای کار ایتالیا حداقل ۶ ماه می باشد که این امر به افراد و کشور مورد نظر بستگی دارد که مدت اعتبار ویزا را کاهش و یا افزایش دهد.

سرمایه گذاری و اعتبار ویزای ایتالیا

ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

برخی از افراد دوست دارند سرمایه‌ خود را در کشورهای خارجی قرار دهند، ولی نمی‌دانند که کدام کشور می‌تواند در این زمینه به این افراد کمک کند که باید بگوییم کشور ایتالیا توانسته در زمینه اقتصاد پیشرفت بسیار زیادی کند و یکی از راه‌های امن و قانونی برای سرمایه گذاری می باشد، از این رو با فراهم کردن ویزای سرمایه گذاری توانسته اعتماد افراد را جلب کند.

انواع روش ها برای سرمایه گذاری در ایتالیا وجود دارد که افراد می‌توانند از طریق ثبت شرکت و یا از طریق کارآفرینی و یا خرید اوراق قرضه این کار را انجام دهند. شما با گرفتن ویزای سرمایه گذاری می توانید مزایای زیادی را کسب کنید که این مزایا شامل

بهره‌برداری از نیروی کار متخصص و ماهر می باشد و همچنین می توانید به مراکز آموزش عالی دسترسی پیدا کنید و سود شما در سرمایه‌گذاری نیز افزایش می‌یابد.

شما برای گرفتن این ویزا باید شرایط لازم را داشته باشید که مهم ترین مورد این است که حداقل سرمایه شما باید ۲۰۰ هزار دلار باشد و همچنین توانایی خود را برای مدیریت یک کسب و کار باید ثابت کنید و سن شما نباید زیر ۵۵ سال باشد.

مهم ترین مدرکی که برای گرفتن این نوع ویزا باید ارائه دهید، پاسپورت معتبر و نداشتن سوء سابقه می باشد و همچنین باید تمکن مالی و گردش حساب خود را ثابت کنید و پروانه ای را جهت کسب و کار در دست داشته باشید. امروزه اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا کار بسیار سختی شده است، چون افراد سرمایه اولیه را ندارند، بنابراین یکی از شرایط لازم را از دست داده اند.

مدارک تمدید پارسپورت کانادا

خالی از لطف نیست که سری نیز به چگونگی اخذ ویزای کانادا زده و با شرایط آن آشنا شوید

اخذ ویزای ایتالیا

مراحل و مدارک اخذ ویزای ایتالیا

ما در اینجا ابتدا به مدارک و سپس به مراحل اخذ ویزای ایتالیا می پردازیم تا شما با مشکلاتی از جمله ریجکتی مواجه نشوید. ابتدا شما باید فرم درخواست ویزای ایتالیا را دریافت کنید و به صورت کامل و با حساسیت آن را پر کنید. از مدارک دیگر که بسیار الزامی می باشد، دارا بودن دو قطعه عکس سه در چهار می باشد که باید دارای زمینه سفید باشد و چهره شما کاملاً واضح باشد.

شما باید گذرنامه فعلی و کپی از آن را داشته باشید و داشتن پاسپورت یکی دیگر از الزامات است که پاسپورت شما باید حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.

یکی دیگر از مدارکی که برای اخذ ویزای ایتالیا الزامی می باشد، بیمه مسافرتی است. همچنین شما بر اساس نوع ویزای خود باید مدرک مورد نظر را ارائه دهید.

شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را ثابت کنید. شما برای گرفتن انواع مختلفی از ویزای ایتالیا باید مراحلی را پشت سر بگذارید که ابتدا باید از سفارت ایتالیا وقت بگیرید و بعد از آن که توانستید وقت خود را ثبت کنید، مدارک مورد نظر خود را به کارگزاری سفارت ایتالیا ارائه دهید و درخواست خود را ارسال کنید.

اخذ ویزای ایتالیا

مدت زمان صدور ویزای ایتالیا

مدت زمان صدور ویزای ایتالیا بین ۳ تا ۴ هفته می باشد که این مدت ثابت نیست، چون بنا بر اخذ فوری وقت سفارت و یا انواع مختلفی از ویزا که برای این کشور وجود دارد کاهش و یا افزایش می یابد، به عنوان مثال مدت زمان صدور ویزای دانشجویی بین ۴ تا ۶ هفته می باشد ، ولی عوامل مختلفی می‌تواند آن را تغییر دهد.

مدت زمان صدور ویزا به درخواست شما نیز بستگی دارد و همانطور که ویزای تحصیلی یک روند پیچیده‌ای دارد و مدت زمان صدور آن زیاد است، ولی ویزای توریستی در کمترین زمان صادر می شود. به طور میانگین ویزای توریستی ایتالیا به مدت ۱۵ روز تا ۲۰ روز طول می کشد که صادر شود.

مهم ترین عاملی که می تواند مدت زمان صدور ویزای ایتالیا را مشخص کند، شرایط درخواست کننده می باشد، به عنوان مثال گاهی اوقات متقاضی در شرایطی قرار دارد که نیاز به بررسی زیاد مدارک است که همین امر باعث می‌شود که بررسی طولانی تر و صدور آن نیز مدت زمان زیادی را صرف کند.

هزینه اخذ ویزای ایتالیا

شما باید با هزینه اخذ ویزای ایتالیا بیشتر آشنا شوید تا بدانید به چه میزان سرمایه نیاز دارید. شما برای این که از سفارت وقت بگیرید و یا درخواست اخذ فوری وقت از سفارت دارید، باید مبلغی را بپردازید که اولین هزینه‌ای است که برای گرفتن ویزا پرداخت می کنید.

شما برای اینکه تمام مدارک را تهیه کنید و آن ها را جمع آوری کنید باید هزینه ای را در نظر بگیرید، به عنوان مثال یکی از مدارک مورد نظر بیمه نامه مسافرتی می باشد که باید هزینه‌ی مشخصی را بابت این مدرک پرداخت کنید. دقت داشته باشید که تمام مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شود که این مورد نیز یکی دیگر از هزینه هایی است که برای شما در نظر گرفته شده است که ترجمه مدارک دارای هزینه ثابت نمی باشد، چون هر یک از مترجمان هزینه ای را در نظر گرفته اند.

هزینه دیگری که برای اخذ ویزای ایتالیا در نظر گرفته شده است، بلیط هواپیما و رزرو هتل می باشد. به این امر توجه داشته باشید که تمام این هزینه ها ثابت نمی باشند و گاهی اوقات افراد در شرایطی قرار دارند که هزینه اخذ ویزای ایتالیا برای این افراد بیشتر می باشد.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment