انواع ویزای توریستی کانادا

عناوین این مقاله

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
انواع ویزای توریستی کانادا

کانادا یکی از کشورهایی می باشد که توانسته نسبت به کشورهای دیگر در موقعیت جغرافیایی و اقتصادی و سیاسی مناسب قرار بگیرد و همین امر باعث شده تا سطح کیفیت زندگی شهروندان افزایش بیابد.

همین موارد باعث شده تا هر ساله انواع مختلفی از ویزاها را در اختیار متقاضیان قرار دهد تا آنها بتوانند وارد این کشور شوند.

 یکی از ویزا های پرطرفدار به نام ویزای توریستی می باشد، از آنجایی که ویزای توریستی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته کشور کانادا قصد دارد این ویزا را در انواع مختلفی در اختیار متقاضیان قرار دهد تا هر کدام از متقاضیان بر اساس موقعیت خود آنها را انتخاب کنند.

 شاید برای شما حالب باشد که بدانید ما انواع ویزای توریستی کانادا را داریم که هر کدام از آنها با دارا بودن شرایط، موقعیت و هدف اخذ می شوند.

 ویزای توریستی کانادا سه نوع می باشدکه شامل: سینکل،مولتیپل و سوپر ویزا است که هر کدام از آنها دارای شرایط متفاوت و دارا بودن هزینه های مختلفی هستند.

شما هنگامی که به سفارتخانه ها مراجعه می کنید می توانید نوع ویزای توریستی خود را مشخص کنید و این ویزا به عنوان یک مجوز روی پاسپورت نصب می شود.

 شما وقتی به سفارتخانه ها مراجعه می کنید آنها به شما یادآوری می‌کنند که کدام نوع از ویزای توریستی را انتخاب می کنید و بر اساس انتخاب شما مدارک مورد نظر را ارائه می دهید.

ویزا شینگن

برای دریافت ویزای شینگن پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن دنبال بکنید.

معرفی انواع ویزا توریستی کانادا

شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد که انواع ویزا توریستی کانادا چیست؟

 

 نوع اول این نوع ویزا به نام سوپر ویزای کانادا میباشد که مخصوص کسانی است که فرزندان و نواهای آنها در کشور کانادا هستند و این افراد اگر سنشان بالای ۱۸ سال است می توانند این ویزا را دریافت کنند.

 

 مدت اعتبار این نوع ویزا دوسال میباشد ولی قابل تمدید کردن است.

 

نوع دیگری از ویزای توریستی کانادا که طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده ویزای سینگل می باشد که مدت اعتبار آن ۶ ماه است و قابل تمدید کردن نیز می باشد.

 

 نوع سوم ویزای توریستی به نام مولتیپل که اعتبار آن پنج سال است. انواع دیگری از ویزاهای توریستی به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود که بر اساس هدف شما این نوع ویزا مشخص می شود.

 

 شاید برای شما جالب باشد که بدانید وقتی ویزای سینگل را دریافت میکنید وقتی وارد خاک کانادا شوید دیگر این نوع ویزا اعتبار ندارد ولی اگر از کشور آمریکا به کانادا مهاجرت کنید همچنان ویزای شما اعتبار دارد.

 

ویزای مولتیپل مورد توجه افرادی قرار می‌گیرد که به خاطر دلایل های مختلفی می خواهند وارد کشور کانادا شوند.

شما میتوانید به سایت ما مراجعه کنید و با شرایط انواع مختلفی از ویزای توریستی کانادا آشنا و با استثنائات آن آشنا شوید. در انتخاب نوع ویزای توریستی دقت کنید تا بعد از صدور با مشکلات جبران ناپذیری مواجه نشوید.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را نیز مشاهده بکنید .

معرفی انواع ویزا توریستی کانادا

ویزا سینگل کانادا

شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد که ویزای سینگل کانادا چیست و چه شرایطی را دارا می باشد؟

 

 ما در اینجا می خواهیم با اصطلاحات ساده به این مفهوم بپردازیم.

 

شما با گرفتن این نوع ویزا تنها یکبار می توانید وارد کشور کانادا شوید و هنگامی که کانادا را ترک کردید برای ورود دوباره باید درخواست ویزای جدید بدهید.

 

 مزیت بزرگی که این ویزا برای افراد ایجاد کرده این است که بسیار ارزان است و در کمترین زمان می توانند ویزا را دریافت کنند.

 

 کسانی که می‌خواهند این نوع ویزا را دریافت کنند علاوه بر داشتن مدارک لازم و پرداخت هزینه ها باید شرایط لازم را نیز دارا باشند.

 

 یکی از شرایطی که بسیار مهم است این است که متقاضیان باید از لحاظ جسمی و روحی در سلامت بالا برخوردار باشند که این مورد با آزمایشات و معاینه مشخص میشود.

 

 از هرگونه محکومیتهای کیفری باید به دور باشد تا وقتی وارد کشور کانادا می شوند امنیت آن جامعه را بر هم نزنند.

 

وقتی ویزای سینگل کانادا را دریافت می کند باید افسران مهاجر را با ورود و خروج از کشور متقاعد کنند.

 

شرایط اخذ ویزا توریستی سینگل کانادا بسیار الزامی می باشد و شما اگر هر کدام از این موارد را رعایت نکنید قطعاً توسط افسران با برخورد جدی مواجه می شوید.

انواع ویزای کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای کانادا را دنبال بکنید.

ویزا سینگل کانادا

سوپر ویزای کانادا

بسیاری از افراد با اصطلاح سوپر ویزا آشنا نیستند و شرایط اخذ سوپر ویزا کانادا را نیز نمی دانند که ما در زیر می خواهیم به صورت کلی به این نوع ویزای توریستی بپردازیم.

 

 این نوع ویزا نوع سوم ویزای توریستی کانادا می باشد که نام دیگر آن ویزای والدین است.

 

 زمان صدور این ویزا ۱۹۲ روز است، بزرگترین مزیت این ویزا این است که افرادی که قصد کار و یا تحصیل دارند و به راحتی نمی توانند ویزای مورد نظر خود را دریافت کنند می‌توانند به بهانه دیدار با خویشاوندان خود این ویزا را دریافت کنند.

 

 افرادی که می خواهند این نوع ویزا را دریافت کند باید شرایط لازم را دارا باشند اول اینکه باید این نوع ویزا به والدین و یا فامیل های نزدیک سن آنها بالای ۱۸ سال است داده میشود.

 

 افرادی که قصد دارند این نوع ویزا را دریافت کنن باید از سوی فرزندان و یا فامیل هایی که مقیم دائم کانادا هستند دعوت نامه رسمی دریافت کنند.

 

شرایط دیگری که بسیار الزامی است و متقاضیان باید آن را دارا باشد این است که به هیچ کدام از بیماری های خاص و یا مجازات های کیفری محروم نباشند و ورود آن‌ها به کشور کانادا نیز ممنوع نباشد.

 

این افراد از نظر مالی باید شرایط لازم را داشته باشند و تمکن مالی خود را ثابت کنند. این نوع ویزا با مقایسه با انواع دیگری از ویزاهای توریستی در اولویت است چون اقامت افراد در این نوع ویزا ها طولانی تر است.

ویژگی ویزای جاب آفر کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله ویژگی ویزای جاب آفر کانادا را نیز مشاهده بکنید.

سوپر ویزای کانادا

ویزا مولتی کانادا

شما با اخذ ویزا مولتی کانادا می توانید چند بار وارد کشور کانادا شوید و با هر هدفی که دارید می توانید از این کشور لذت ببرید.

 

 فقط توجه داشته باشید که مدت این ویزا شش ماه می باشد، این نوع ویزا در کشور ایران به نام ویزای ۵ سال شناخته شده است.

 

شما برای گرفتن این نوع ویزا باید به سفارت خانه کانادا مراجعه کنید و با ارائه مدارک و داشتن شرایط با کمترین زمان ویزای مورد نظر را دریافت می‌کنید.

 

 تمام افراد می‌توانند برای گرفتن این نوع ویزا درخواست دهند ولی افرادی که شرایط لازم را داشته باشند از این ویزا بهره می برند.

 

وقتی که شما این نوع ویزا را دریافت کردید بر روی پاسپورت شما نصب می شود تا در فرودگاه‌ها با نوع ویزای شما اشنا شوند.

 

وقتی شما این نوع ویزا را دریافت می‌کنید می‌توانید در کشور کانادا کار کنید و یا به صورت دائمی در آنجا اقامت داشته باشید.

 

افرادی می‌توانند این نوع ویزا را دریافت کنند که شرایط لازم را داشته باشند مهمترین شرایط این است که آنها باید ثابت کند که با این ویزا در کشور کانادا به صورت موقت اقامت دارند.

 

 دقت داشته باشید که شما باید مدارک اولیه را ارائه دهید و اگر متاهل هستید مدارک همسر شما نیز الزامی است.

 

انواع مختلفی از ویزای توریستی کانادا وجود دارد ولی ویزای مولتی بیش از اندازه مورد توجه قرار گرفته چون از نظر هزینه بسیار به صرفه است و همچنین مدت زمان صدور آن بسیار کوتاه ولی اعتبار آن بسیار زیاد است.

و شما با گرفتن این ویزا می توانید مدت های زیادی در کانادا بمانید.

ویزا مولتی کانادا

اخذ ویزا توریستی کانادا با دعوت نامه

گرفتن ویزای توریستی کانادا کار بسیار آسانی است ولی شما اگر دعوتنامه‌ای از سوی افرادی که در کشور کانادا ساکن هستند به گرفتن ویزا بپردازید قطعاً این زمان را کمتر خواهید کرد.

 

 افرادی که در کشور کانادا سکونت دارند دعوت نامه را به کنسولگری کانادا می دهند تا آنها با بررسی شرایط به شما اجازه ورود و گرفتن ویزا از طریق دعوتنامه بدهند.

 

 ویزا توریستی کانادا با دعوت نامه امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته چون هزینه ها را تقریباً نصف می کند. شما با داشتن دعوتنامه به راحتی می توانید برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کنید چون یکی از مدارک معتبر می باشد. شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد که چه کسانی می توانند به آنها دعوت نامه بدهند.

 

 قطعا افرادی که سکونت دائم در کانادا را کسب کرده‌اند و یا یکی از شهروندان کانادایی هستند می توانند به صورت قانونی دعوت نامه بفرستند.

 

درون این دعوتنامه مطالبی از جمله اطلاعات متقاضی ویزا و اطلاعات فردی که به شما دعوت نامه فرستاده ذکر شده است.

 

وقتی شما ویزای توریستی کانادا از طریق دعوتنامه دریافت می کنید وقتی که کشور خود را ترک می کنید دیگر دعوت نامه از اعتبار خارج می شود.

 اخذ ویزای توریستی از طریق دعوتنامه یکی از معتبرترین و محبوب ترین روش می باشد و از نظر اطمینان در درجه بالایی قرار گرفته است.

اخذ ویزا توریستی کانادا با دعوت نامه

مراحل و مدارک اخذ ویزا توریستی کانادا

مراحل اخذ ویزا توریستی کانادا بسیار ساده و بدون هیچگونه پیچ و خم می باشد و شما در زمانی که قصد دارید به عنوان توریست وارد کانادا شوید می توانید به سفارتخانه های کانادا در کشور خود مراجعه کنید و یا اگر از سفارتخانه های کانادا بهره مند نیستید به آژانس های مسافرتی سربزنید.

 

 شما وقتی این مراحل را طی می کنید نیاز به مدارک مورد نیاز دارید که در زیر به مدارک های لازم می پردازیم. شما باید پاسپورت معتبر داشته باشید که شش ماه انقضا داشته باشد.

 

شما برای این که سفارتخانه ها را برای گرفتن ویزای توریستی آگاه کنید باید فرمی را پر کنید و هدف اصلی خود را در آن ذکر کنید.

 

 مدارکی را مبنی بر داشتن تمکن مالی در پرونده الزامی می باشد و شما باید گردش مالی چهار ماه آخر را در پرونده قرار دهید.

 

دقت داشته باشید که داشتن چند قطعه عکس رنگی یکی از الزامات می باشد تا سفارتخانه ها بر اساس عکس شما احراز هویت کنند.

 

 تمام مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و همچنین داشتن گواهی سلامت پزشکی یکی از الزامات می باشد که در زمان بیماری کرونا به مدارک اخذ ویزای توریستی کانادا اضافه شد.

 

 ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی آن با تمام صفحات نیز مهم میباشد.

 

 شما اگر با مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا ناشناسی می توانید از مشاوران حقوقی و یا سایت ها در این راه کمک بگیرید تا هرچه سریعتر ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.

 

امروزه کشور کانادا مراحل و مدارک اخذ ویزای توریستی را آسان‌تر کرده تا تمام افراد به راحتی بتوانند وارد این کشور شوند.

هزینه اخذ ویزا توریستی کانادا

هزینه اخذ ویزا توریستی کانادا به عوامل های مختلفی بستگی دارد که هر کدام از عامل ها به صورت جزئی و یا کلی روی هزینه ها می توانند تاثیر بگذارند که در زیر ما به چند نمونه از این عوامل ها می پردازیم.

 

 صدور ویزای توریستی کانادا نیاز به مراحل های مختلفی دارد که شما برای سپری کردن مراحل باید مدارک و اسنادی را به سفارت خانه ها و آژانس های مسافرتی ارائه دهید که هر کدام از این مدارک را باید برابر بر اصل کنید و یا نیاز به تمبر و آزمایش های مختلفی دارند که هر کدام از آنها هزینه های متفاوتی را به خود اختصاص می‌دهند.

 

 شما باید هزینه ورود به کانادا را پرداخت کنید چون هر شخصی که با هدف توریستی وارد این کشور می‌شود باید یک مالیاتی را به کشور پرداخت کند.

 

 یکی از مدارک الزامی که شما باید به مکان مورد نظر ارائه دهید بر گه استعلام درباره محکومیت های کیفری می باشد که شما برای گرفتن این برگه باید به دادگاه مراجعه کنید و هزینه‌ای را بابت این برگه بپردازید.

 

وقتی شما پرونده ای را در سفارتخانه ها تشکیل می دهید آنها پرونده شما را مورد بررسی قرار می‌دهند و اگر پرونده شما شامل یک شخص باشد هزینه کمتری را برای بررسی دریافت می کنند ولی اگر برای چند نفر باشد هزینه ها افزایش می یابد. شما برای تشخیص احراز هویت باید به ثبت اسناد و ثبت احوال مراجعه کنید که برای این کار باید هزینه‌ای را بابت انگشت نگاری و مراحل دیگر بپردازید.

 

 هر سال هزینه های اخذ ویزای توریستی کانادا تغییر می کند و شما باید هزینه ای را بر اساس میانگین سالانه پرداخت کنید و مدارکی که برای گرفتن این ویزا دریافت می شود قطعاً روی هزینه ها اضافه می شود.

 

 بهتر است شما تمام هزینه‌ها را پرداخت کنید تا هنگامی که می خواهید وارد کانادا شوید هزینه دیگری را پرداخت نکنید.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment