اخذ ویزای کانادا

فهرست مطالب

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
انواع ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا: ویزای کانادا مجوز ورود به خاک کانادا برای اقامت  در مدت زمان محدود و مشخص با رعایت اصول و شرایط خاص می باشد. که عموما متقاضیان با توجه به شرایط عاطفی و یا اقتصادی  یکی از انواع ویزای کانادا را درخواست می نمایند. از آنجا که نرخ مهاجرت به کانادا در سال 2023 40 درصد افزایش یافته است لذا تصمیم گرفتیم در رابطه با چگونگی اخذ این نوع ویزا مقاله ای تهیه نموده تا شاید راه شما را برای دریافت این نوع ویزا هموارتر نماییم.

ویزای کانادا به چندین نوع تقسیم می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:
۱. ویزای توریستی: برای افرادی که می‌خواهند به کانادا برای گردشگری سفر کنند. ۲. ویزای تحصیلی: برای افرادی که می‌خواهند در کانادا تحصیل کنند. ۳. ویزای کاری: برای افرادی که می‌خواهند به کانادا برای کار کردن بروند. ۴. ویزای پناهندگی: برای افرادی که به دلایل سیاسی و اجتماعی از کشور خود فرار کرده‌اند و در کانادا پناهنده شده‌اند. ۵. ویزای خانوادگی: برای افرادی که می‌خواهند به کانادا برای پیوند خانوادگی با فردی که در کانادا زندگی می‌کند بروند. ۶. ویزای تجاری: برای افرادی که می‌خواهند به کانادا برای تجارت و سرمایه‌گذاری بروند.
 
البته، این تقسیم‌بندی به صورت کلی است و هر نوع ویزا شامل شرایط و مدارک خاص خود است.

۱. ویزای توریستی: برای دریافت این ویزا باید برنامه سفری داشته باشید و مدارکی مانند رزرو هتل و بلیط هواپیما را ارائه کنید.

۲. ویزای تحصیلی: برای دریافت این ویزا باید پذیرش از یک دانشگاه کانادایی داشته باشید و مدارکی مانند مدرک تحصیلی، پرونده تحصیلی و مدارک مالی را ارائه کنید.
 
۳. ویزای کاری: برای دریافت این ویزا باید یک پیشنهاد کار از یک شرکت کانادایی داشته باشید و مدارکی مانند رزومه، پرونده کاری و مدارک مالی را ارائه کنید.
۴. ویزای پناهندگی: برای دریافت این ویزا باید دلایل قانونی برای پناهندگی داشته باشید و مدارکی مانند اظهارنامه پناهندگی و مدارک هویتی را ارائه کنید. ۵. ویزای خانوادگی: برای دریافت این ویزا باید دارای فامیلی در کانادا باشید و مدارکی مانند شناسنامه و اثبات رابطه خانوادگی را ارائه کنید. ۶. ویزای تجاری: برای دریافت این ویزا باید برنامه تجاری داشته باشید و مدارکی مانند برنامه تجاری، پرونده کسب و کار و مدارک مالی را ارائه کنید. لازم به ذکر است که برای هر نوع ویزا، ممکن است مدارک و شرایط بیشتری نیز مورد نیاز باشند و بهتر است با مراجعه به سایت رسمی دولت کانادا یا مشاوره با وکیل مهاجرتی، اطلاعات دقیقتری را دریافت کنید.

قابل توجه افراد دارای ویزای توریستی کانادا

باتوجه به تسهیلات ویژه دولت کانادا برای ایرانیان دارای ویزای توریستی چنانچه قصد درخواست:

مجوز کارباز: OPEN WORK PERMIT

دریافت پذیرش و مجوز تحصیل: STUDY PERMIT

 را از داخل خاک کانادا را دارید آژانس مسافرتی ایرانیکا آمادگی خود را جهت پذیرش پرونده شما  را (با اولیت سابمیت درخواست) اعلام میداد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای افرادی است که می‌خواهند در کانادا تحصیل کنند. برای دریافت این ویزا باید پذیرش از یک دانشگاه کانادایی داشته باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مدارک زیر را به مراجع مهاجرتی ارائه کنید: ۱. پذیرش نامه از دانشگاه: باید پذیرش نامه از یک دانشگاه کانادایی داشته باشید. برای این منظور باید برنامه تحصیلی خود را انتخاب کرده و به دانشگاه اعلام نمایید. پس از بررسی مدارک و مصاحبه با شما، اگر موفق شدید، پذیرش نامه ارائه خواهد شد. ۲. مدارک تحصیلی: باید مدارک تحصیلی خود را ارائه کنید. در صورتی که دانشگاه کانادایی درخواست کرده باشد، باید مدرک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و تایید شده توسط وزارت خارجه ارائه کنید. ۳. مدارک مالی: باید مدارک مالی خود را ارائه کنید تا بتوانید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در کانادا پرداخت کنید. معمولاً برای دریافت ویزای تحصیلی باید دارای حداقل ۱۰ هزار دلار کانادایی به عنوان هزینه زندگی باشید. ۴. آیلتس یا تافل: باید آزمون آیلتس یا تافل را گذرانده و نمره مورد نیاز را بدست آورده باشید. نمره مورد نیاز برای هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. پس از ارائه مدارک مورد نیاز، باید به سفارت کانادا در کشور خود مراجعه کرده و درخواست ویزای تحصیلی را ثبت کنید. در صورتی که درخواست شما تایید شود، ویزای تحصیلی برای شما صادر خواهد شد.

تحصیل در کانادا یکی دیگر از روشهای اخذ ویزای کانادا می باشد که نه فقط راه شما را برای اخذ اقامت دائم کانادا هموارتر می سازد بلکه میتوانید با توجه به رشته تحصیلی یا مهارتی که آموختید مشغول به کار و صاحب درآمد شوید اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که برای اینکه بتوانید اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نمایید باید دارای مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه باشید.ودر عین حال می بایست از مدرسه یا دانشگاه و یا موسسه ای که قصد تحصیل در آن را دارید دعوتنامه رسمی دریافت و ارائه دهید. معمولا در شرایط عادی ویزای تحصیلی کانادا بین 4 تا 6 ماه کاری صادر می شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ارائه پذیرش تحصیلی معتبر از مدرسه یا دانشگاه 

عموما تمامی فاندها یا نامه های پذیرش که از مراکز آموزشی کانادا دریافت میشود توسط سفارت کانادا استعلام میشود.

ناگفته نماند که فاند یا پذیرش به منزله این نبوده که شما موفق به اخذ ویزا تحصیلی شدید زیرا که اخذ پذیرش یا تائیدیه  نیازمند ارائه مدارک معتبر تحصیلی است.

شما میتوانید با کارشناسان مجرب ایرانیکا ارتباط و مشاووره های لازم را دریافت نمایید.

تمکن مالی ویزا تحصیلی کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا این مقاله را دنبال نماییید

ویزا سرمایه گذاری کانادا

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا برای افرادی است که می‌خواهند به کانادا برای کار کردن بروند. برای دریافت این ویزا باید یک پیشنهاد کار از یک شرکت کانادایی داشته باشید.
برای دریافت ویزای کاری کانادا باید مدارک زیر را به مراجع مهاجرتی ارائه کنید:

۱. پیشنهاد کار از یک شرکت کانادایی: باید یک پیشنهاد کار از یک شرکت کانادایی داشته باشید. این پیشنهاد کار باید شرایط کاری، حقوق و مزایا، مدت زمان قرارداد و سایر جزئیات را شامل شود.
۲. رزومه: باید رزومه خود را به زبان انگلیسی تهیه کرده و ارائه کنید. در رزومه باید تجربیات کاری خود را به طور دقیق توضیح دهید.

۳. مدارک تحصیلی: باید مدارک تحصیلی خود را ارائه کنید. در صورتی که دانشگاه کانادایی درخواست کرده باشد، باید مدرک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و تایید شده توسط وزارت خارجه ارائه کنید.
۴. مدارک مالی: باید مدارک مالی خود را ارائه کنید تا بتوانید هزینه‌های زندگی خود را در کانادا پرداخت کنید. معمولاً برای دریافت ویزای کاری باید دارای حداقل ۱۰ هزار دلار کانادایی به عنوان هزینه زندگی باشید.

۵. آیلتس یا تافل: باید آزمون آیلتس یا تافل را گذرانده و نمره مورد نیاز را بدست آورده باشید. نمره مورد نیاز برای هر شغل و شرکت ممکن است متفاوت باشد.
۶. پرونده کاری: باید پرونده کاری خود را به همراه رزومه و مدارک تحصیلی ارائه کنید. در این پرونده باید تجربیات کاری خود را به طور دقیق توضیح دهید. پس از ارائه مدارک مورد نیاز، باید به سفارت کانادا در کشور خود مراجعه کرده و درخواست ویزای کاری را ثبت کنید. در صورتی که درخواست شما تایید شود، ویزای کاری برای شما صادر خواهد شد. اعتبار این ویزا بسته به نوع ویزا و شرکت کانادایی که شما برای آن کار می‌کنید، ممکن است متفاوت باشد

ویزای کار کانادا نیز از دیگر روشهای پر متقاضی اخذ ویزای کانادا  است که با هدف خود اشتغالی، جذب نیروی ماهر، یا شروع یک کسب و کار صادر میگردد.

اگر شما دارای مهارت لازم هستید و همچنین مسلط به یکی از زبان های انگلیسی و فرانسه بوده و از طرفی دارای دعوتنامه رسمی از کار فرما خود هستید، میتوانید برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام نمایید.

همچنین  اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار یا استارتاپ را دارید باید ادعانامه یا بیزینس پلن  منحصر به فرد خود را در ابتدا ارائه دهید.

هزینه مهاجرت کاری کانادا

اگرشرایط اخذ ویزای کانادا را دارید حتما مقاله را دنبال نمایید

ویزای توریستی کانادا

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا۲۰۲۲
ویزای توریستی کانادا برای افرادی است که می‌خواهند به کانادا به عنوان توریست بروند. با این ویزا شما می توانید به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت کنید. برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید مدارک زیر را به مراجع مهاجرتی ارائه کنید:
 
۱. فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزای توریستی کانادا را تکمیل کرده و ارائه کنید.
 
۲. مدارک شناسایی: باید مدارک شناسایی خود را ارائه کنید. این مدارک شامل پاسپورت و عکس های شما است.
 
۳. مدارک مالی: باید مدارک مالی خود را ارائه کنید تا بتوانید هزینه‌های زندگی خود را در کانادا پرداخت کنید. معمولاً برای دریافت ویزای توریستی باید دارای حداقل ۱۰ هزار دلار کانادایی به عنوان هزینه زندگی باشید.
 
۴. بلیط رفت و برگشت: باید بلیط رفت و برگشت خود را ارائه کنید.

۵. برنامه سفر: باید برنامه سفر خود را به طور دقیق توضیح دهیدبه همراه جزئیات سفر
 

از دیگر روشهای اخذ ویزای کانادا  ویزای توریستی کانادا می باشد.

این ویزا در واقع یک ویزای موقت است که برای اهدافی همچون اقامت های کوتاه مدت تجاری، بازدید از خانواده و… بوده و به صورت مولتیپل صادر میگردد. البته قابل ذکر است که در حال حاضر تمامی ویزاهای توریستی کانادا به صورت مولتیپل صادر میگردند. با دریافت ویزای مولتیپل شما می توانید در هر بار ورود به خاک کانادا تا حداکثر 6ماه  اقامت داشته باشید.از مزیتهای این نوع ویزا این است که تا زمانی که پاسپورت شما دارای اعتبار باشد این ویزا نیز معتبر خواهد بود.

قوانین اقامت کانادا در سال ۲۰۲۲

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای اخذ ویزای توریستی کانادا این مقاله را دنبال نمایید

جدول کامل مشخصات ویزای توریستی کانادا

شرایط اخذ ویزا

ارائه تاریخچه سفری متناسب با منابع مالی، ارائه تمکن مالی و گردش حساب

گردش حساب مورد نیاز

گردش ۴ تا ۶ ماهه آخر حساب متقاضی
(مبلغ گردش حساب اهمیتی ندارد)

نحوه اقدام برای اخذ ویزا

آنلاین – حضوری

ورود با این ویزا به کشورهای

 مراکش – کوبا – دومینیکن – مکزیک – پاناما

مدت زمان تعیین وقت سفارت

 1 تا 7 روز کاری

زمان اعتبار ویزا

توریستی: منطبق با اعتبار پاسپورت (حداکثر ۵ سال)
تحصیلی: منطبق با برنامه تحصیلی
کاری: منطبق با دعوت‌نامه کارفرما

مدارک مورد نیاز وقت سفارت

عکس پاسپورت – آدرس ایمیل – برگه بیومتریک

رایج‌ترین دلایل ریجکتی

عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان – ارائه تمکن مالی نامناسب – مشخص نبودن هدف سفر به کانادا – تاریخچه سفری نامناسب

نیاز به پیکاپ

دارد

سفارت در ایران

ندارد

مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا

۴۲ روز کاری (متغیر)
در حال حاضر مدت زمان جواب دهی ویزای کانادا برای درخواست ویزای توریستی کانادا ۲۶۰ روز کاری و برای ویزای تحصیلی کانادا ۲ هفته در نظر گرفته شده است.

مزایای اخذ ویزای توریستی کانادا

🔺امکان ورود به 25 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا

🔺اجازه کار در کانادا همزمان با تحصیل

🔺برابر بودن مدت اعتبار ویزا با اعتبار پاسپورت

🔺امکان  ورود از کلیه مرزها (زمینی و هوایی)

🔺امکان اقامت 6 ماه با اخذ ویزا توریستی

🔺امکان دریافت اقامت پس از پایان تحصیل

🔺 امکان اقامت مجدد بدون فاصله زمانی

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزا توریستی کانادا

🔺داشتن پاسپورت

🔺عدم سوء پیشینه حقوقی یا کیفری

🔺برخورداری از سلامت کامل جسم و ذهن

🔺داشتن تمکن مالی مناسب

🔺داشتن سابقه سفر مناسب

نکته: در گزینه سابقه سفر به اروپا می بایست که عنوان کرد که لزوما  شما نباید دارای ویزای شینگن یا سفر به اروپا را داشته باشید بلکه هرگونه سفر به خارج از کشور نیز  در واقع سابقه سفر محسوب می شود.البته ناگفته نماند که ویزای شینگن، استرالیا، آمریکا،  ژاپن، سنگاپور، انگلیس شانس شما را برای دریافت ویزای توریستی کانادا بیشتر خواهد کرد.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

اگر موفق به دریافت ویزای توریستی کانادا شدید و در طول اقامت خود موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه ها یا موسسات عالی شدید کافی است که  دعوتنامه رسمی خود را به اداره مهاجرت کانادا تحویل و پس از آن ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی کانادا تبدیل نمایید.

شرایط گرفتن ویزا تحصیلی کانادا
مراحل مهاجرت کاری به کانادا

شرایط اخذ ویزای کار کانادا

از الزامات اخذ ویزای کانادا عدم سوء پیشینه ویا سابقه کیفری است.

همچنین شما باید از یک کارفرما یا موسسه ای در کانادا پیشنهاد شغلی به همراه دعوتنامهداشته باشید.

نکته ای که باید به آن توجه نموند این است که در  متن این دعوتنامه چگونگی آشنایی با کارفرما و همچنین این که چه مدت زمان قرار است آنجا مشغول به کار شوید مشخص و قید شود

مراحل اخذ ویزای کانادا

مراحل اخذ ویزای کانادا به صورت زیر می‌باشد:

🔶 ارسال مدارک به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا و پرداخت هزینه‌های موجود

🔶 سفر به یکی از کشورهای اطرف ایران برای انجام انگشت نگاری و عکس برداری ویزای کانادا

🔶پیکاپ پاسپورت به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزای کانادا (در صورت ویزا شدن)

مدارک لازم برای اخذ ویزا توریستی کانادا

🔶اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه پاسپورت‌های قدیمی و یا کارت‌های پرواز یا بلیط هواپیما

🔶یک قطعه عکس رنگی ۳.۵x۴.۵ با پس زمینه سفید (عکس باید در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد.)

🔶ترجمه شناسنامه متقاضیان

🔶ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر)

🔶ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت همسفر بودن فرزندان)

🔶ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کنند.

🔶نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی توسط بانک و به دلار کانادا صادر شده و توسط امور بین‌الملل شعبه صادر کننده مهر و امضا شود.

🔶گردش حساب ۴ تا ۶ ماهه متقاضی به همراه مهر و امضا شعبه صادر کننده

🔶ترجمه اسناد ملکی در صورت وجود

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

🔶 ارائه برنامه تحصیلی (study plan)

🔶گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که دانشجو هستید)

🔶ترجمه شناسنامه متقاضیان

🔶رجمه آخرین مدرک تحصیلی و آخرین ریز نمرات

بهتر است بخوانید

تفاوت ویزا استارت آپ کانادا با کار آفرینی

اگر دارای ایده نو و تخصص لازم هستید میتوانید برای اخذ ویزای کانادا اقدام و اقامت کانادا را در.یافت نمایید

اطلاعیه: مهم

ازاول اکتبر 2022  محدودیت‌های کرونایی سفر به کانادا حذف شده و نیازی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، ثبت نام در برنامه «ArriveCan»، ارائه گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در ابتدای ورود به کانادا نخواهد بود.

اشتراک گذاری مطلب

7 دیدگاه

  24 دی 1401 پاسخ

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

  3 بهمن 1401 پاسخ

  سلام
  من پارسال ویزای مالتی ۵ ساله خودم رو از اژانس شما گرفتم و از خدماتتون بسیار راضی بودم و الان در ونکوور هستم
  میخواستم بپرسم بعد از چند وقت میتونم برا خانوادم درخواست ویزا بدم؟

  4 بهمن 1401 پاسخ

  ميشه لطفا بفرماييد وقت رسيدگي براي اخذ ويزاي كانادا بعد از انگشت نگاري چند روزه؟

  11 بهمن 1401 پاسخ

  من خیلی سال بود که میخواستم ویزای کانادا رو بگیرم ممنون از آژانس مسافرتی ایرانیکا
  که تونستم ویزای من رو بگیره
  من مدیون شما و مجموعه خوبتون هستم

  21 بهمن 1401 پاسخ

  سلام و درود من ۲۵ سالمه بین مهاجرت به کانادا رو دارم میخواستم بدون بهترین روش برای
  ورود به کانادا
  با در نظر گرفتن سنم چیه؟

  21 بهمن 1401 پاسخ

  مدت زمان گرفتن ویزای ملتی کانادا چند وقته؟
  وا با داشتن این ویزا چه مدت زمانی می‌توانیم تو خاکه کانادا
  باشم ؟

  21 بهمن 1401 پاسخ

  من سابقه سفر به کشور هایه حوزه شینگن ندارم
  ولی تو پنج سال گزشته
  چین تایلند دبی ترکیه و سنگاپور رفتم
  من میتونم با این سابقه سفر برای ویزای کانادا اقدام کنم ؟
  سفارت به من ويزای میده؟

Leave Comment