انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا کانادا یک کشوری است که در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده که سه قلمرو را تشکیل داده است. پایتخت این کشور اتاوا می باشد. کانادا توانسته در هر زمینه ای پیشرفت کند و از این رو انواع مختلفی از ویزای کانادا به افراد تعلق می گیرد. انواع ویزای کانادا وجود دارد که هر کدام از آنها بنابر نیاز افراد اخذ می شود.

یک نوع ویزایی که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته از نوع توریستی می باشد این ویزا نسبت به ویزا های دیگر از محبوبیت خاصی برخوردار است چون افراد از طریق این نوع ویزا می توانند کانادا را از نزدیک مشاهده کنند. افرادی که دست دارند به صورت دائم در کانادا اقامت داشته باشند می‌توانند ویزاهای اقامت دائم کانادا که به چند دسته تقسیم می شوند دریافت کنند.

افراد برای کسب و کار حتماً باید ویزای کسب و کار داشته باشند تا به راحتی در کانادا کارآفرینی و درآمدزایی کنند. دانش آموزان و دانشجویان می توانند در بهترین مدارس و دانشگاه‌ها تحصیل کنند از این رو بسیاری از افراد در کشورهای مختلفی ویزای تحصیلی را مد نظر دارند. افرادی که قصد دیدار از والدین و خانواده‌های خود را دارند باید ویزای سوپر کانادا را اخذ کنند.

افرادی که در رتبه و موقعیت بالایی برخوردار هستند برای محرمانه ماندن سمت خود می توانند ویزای محرمانه دریافت کنند. افراد برای اهدای عضو به شخصی که در کشور کانادا می باشد می‌تواند ویزای اهدای عضو را به مدت شش ماه یا کمتر دریافت کند.

افرادی که دست دارند در کشور کانادا مشغول به کار شود و فرصت شغلی مناسبی را برای خود ایجاد کنند می‌توانند ویزای کاری اخذ کنند. کشور کانادا تمام شرایط را فراهم کرده تا افراد برای رفع نیاز خود و یا کسب تجربه وارد کشور شوند و برای اخذ هرگونه از این ویزاها شرایط را بسیار آسان نموده است. شما با آگاهی با تمام موارد ویزا ها می توانید بنابر نیاز خود ویزای مورد نظر خود را از طریق مختلفی دریافت کنید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

انواع ویزای کانادا یکی دیگر از ویزا هایی که در کشور کانادا مورد شهرت خاص افراد قرار گرفته ویزای سرمایه گذاری کانادا می باشد. اگر شما به فکر سرمایه گذاری در کانادا هستید باید این ویزا را اخذ کنید که برای گرفتن آن باید شرایط و مراحلی را پشت سر بگذارید.

اولین شرایطی که مورد توجه کشور کانادا در زمینه سرمایه گذاری می باشد داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره بالا می باشد. چون شما در کشور کانادا باید سرمایه‌گذاری کنید که قطعاً دانستن زبان انگلیسی بسیار الزامی می باشد.

شما برای اخذ این نوع ویزا باید از یکی از شرکت های معتبر که قرار است سرمایه گذاری را شروع کنید تاییدیه دریافت کنید. مدت زمان ویزای سرمایه گذاری بین ۱۲ تا ۱۶ ماه می باشد. یکی از رایج‌ترین ویزای سرمایه گذاری به کانادا از طریق کارآفرینی میباشد که هر ساله حجم زیادی از افراد از این طریق می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند.

این نوع ویزا مزایای بسیار زیادی دارد که یکی از آنها نداشتن هیچگونه محدودیت سنی می باشد و همچنین داشتن یک مدرک تحصیلی مشخصی ملاک نیست. افراد برای گرفتن این ویزا باید مصاحبه انجام دهند که مصاحبه آن به زبان فارسی می باشد افرادی که مسلط به زبان انگلیسی نباشند بزرگترین مزیت است. امروزه افرادی که مشغول به کارآفرینی هستند برای توسعه کار خود می‌توانند ویزای سرمایه گذاری را دریافت کنند و کار خود را توسعه دهند که یکی از بهترین ویزا برای این افراد است.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

انواع ویزای کانادا کشور کانادا در سال ۲۰۱۹ توانست بیش از چهار صدهزار دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف را برای تحصیل جذب کند. کانادا در زمینه تحصیل توانسته پیشرفت بسیار زیادی داشته باشد و هم چنین امکاناتی از جمله بهترین دانشگاه‌ها و با استعداد ترین استادان را جذب کرده است.

افرا با اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توانند مزایای زیادی را برای خود ایجاد کنند که در زیر به چند نمونه از این موارد می پردازیم. مدرکی که دانشجویان از کانادا کسب می‌کنند بسیار معتبر می‌باشد و همچنین آینده شغلی آنها تضمین شده است. هزینه‌ای که افراد برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در نظر می‌گیرند بسیار به صرفه می باشد.

افراد برای گرفتن این نوع ویزا باید شرایط مهمی که این کشور در نظر گرفته را رعایت کنند که در زیر به چند نمونه از این موارد می پردازیم. داشتن تمکن مالی مناسبی یکی از شرایط اساسی این کشور می باشد چون افراد باید در کانادا مشغول به تحصیل شوند که برای پرداخت هزینه های شهریه نیاز به پول دارند پس داشتن تمکن مالی الزامی است.

محدودیت سنی برای گرفتن این نوع ویزا وجود ندارد و افراد در هر سنی که باشند می توانند برای تحصیل این نوع ویزا را دریافت کنند. داشتن مدرک زبان یکی از شرایط اساسی ویزای تحصیلی کانادا می باشد چون این افراد در کانادا باید تحصیل کننو پس داشتن زبان الزامیست.

افراد نباید به هیچ گونه بیماری خاصی مبتلا باشند و یا داشتن محکومیت کیفری موثر افراد را از گرفتن این نوع ویزا منع می کند. گرفتن ویزای تحصیلی در مقاطع مختلفی از جمله مدارس و کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است. این نوع ویزا مانند هر ویزای دیگر داشتن پاسپورت معتبر،عکس،کارت ملی، تمکن مالی، رزومه کاری و تحصیلی الزامی است.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تسهیلات کانادا

انواع ویزای کانادا نوع دیگری از ویزایی که در کانادا مورد محبوبیت خاصی از افراد قرار گرفته است ویزای تسهیلات کانادا میباشد. این نوع ویزا به شهروندان کانادایی که دو تابعیتی هستند و یا گذرنامه کانادایی ندارند داده میشود. از آنجایی که دریافت ویزا و یا گذرنامه کانادایی سخت است مهر ویزای تسهیلات روی ویزای ملیت فرد دو تابعیتی زده می شود

. این نوع ویزا به عوامل های مختلفی بستگی دارد و تمام این عوامل باعث می‌شود که این نوع ویزا چند ماه یا چند سال اعتبار داشته باشد. نکته مهمی که شما در این نوع ویزا باید مد نظر داشته باشید این است که ویزای تحصیلات بیش از شش ماه نیست. این نوع ویزا در شرایط ضروری و اضطراری صادر می شود و از این رو شما باید مواردی را که باعث ضروریتان می شود به اداره مهاجرت بگویید

. شما برای اینکه این نویز را دریافت کنید می توانید از طریق تاریخ تولد یا روش های دیگر شهروندی کانادا وارد شوید. مواردی باعث می‌شود که شما این نوع ویزا را دریافت کنید اول اینکه شما باید سریعا وارد خاک کانادا شوید ولی گذرنامه‌ی کانادایی ندارید و یا اگر دو تابعیتی باشید و یا مدارک تان را گم کرده باشید به راحتی می‌توانید ویزای تسهیلات را دریافت کنید. افراد اگر نتواند ویزا های دیگر را برای ورود به کانادا اخذ کنند قطعاً می توانند این نوع ویزا را با شرایط بسیار آسان و داشتن مدارک ابتدایی دریافت کنند.

پیشنهاد میکنیم مقاله ویزا مولتی کانادا را دنبال نمایید 

ویزای تسهیلات کانادا

ویزای کاری کانادا

انواع ویزای کانادا کانادا کشور می باشد که بسیار مهاجر پذیر است چون زمینه کاری در این کشور بسیار توسعه پیدا کرده و جوانان و نوجوانان به راحتی می توانند در کانادا بهترین شغل خود را انتخاب کنند از این رو برای اینکه وارد کانادا شوند و کار مورد نظر خود را شروع کنند باید ویزای کاری کانادا را اخذ کنند.

یکی از بهترین روشی که افراد میتوانند وارد کشور کانادا شوند گرفتن ویزای کاری می باشد که این کشور برای خود قوانین و مقررات خاصی را مد نظر قرار گرفته که رعایت تمامی این موارد الزامی است. بهترین شغل هایی که در کانادا وجود دارد از جمله حقوق و وکالت و همچنین مشاغل اداری و تولیدی میباشد.

شما برای اخذ ویزای کاری کانادا باید شرایط زیر را دارا باشید. سن شما در هنگام اخذ ویزای کار زیر ۴۰ سال می باشد و مدرک تحصیلی داشتن حداقل لیسانس می باشد. افرادی که می‌خواهند به راحتی این ویزا را دریافت کنند باید یک سال سابقه کار داشته باشند و مدرک زبان یکی از الزامات دیگر می باشد.

شما برای گرفتن این ویزا باید هزینه هایی را پرداخت کنید که به عوامل های مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال شما باید تمام هزینه هایی را که برای تکمیل پرونده الزامی است را بپردازید. شما برای اخذ ویزای کاری کانادا باید امتیاز لازم را کسب کنید که این امتیاز بر اساس سن، میزان تحصیلات و سابقه کاری شما تعیین می شود. شما برای دریافت این ویزا به صورت مستقیم می توانید به سفارتخانه ها مراجعه کنید و یا به روش دوم یعنی به صورت آنلاین تمام مدارک خود را به سفارتخانه کانادا فکس کنید. مدارک لازم از جمله داشتن پاسپورت معتبر و مدت دار و همچنین داشتن شناسنامه عکس دار و ۲ قطعه عکس و کارت ملی معتبر الزامی میباشد. داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی و یا حتی مدرک سوابق کاری در پرونده الزامی است.

ویزای کاری کانادا

ویزای اقامت موقت کانادا

انواع ویزای کانادا میزای اقامت موقت کانادا به این معنی است که افراد برای دیدار خانواده و یا گذراندن اوقات فراغت به صورت موقت در کانادا اقامت می کنند که این نوع ویزا مدت زمان مشخصی دارد. در این قسمت ما می خواهیم به انواع ویزای اقامت موقت کانادا بپردازیم که به چند مورد تقسیم می شوند.

ویزای کار،توریستی ،ویزای والدین و ویزای تحصیلی است. افراد برای اخذ این ویزا باید مدارک لازم را ارائه دهند. یکی از این مدارک به پاسپورت یا کارت اقامت کشور است که بسیار الزامی میباشد چون مشخصات شما را مشخص میکند. گواهی وابستگی ها به کشور خود و یا گواهی منابع مالی برای بازدید از کانادا ۲ مدرک الزامی هستند چون هنگام ارائه این مدرک با مشکل مواجه می شوند چون به برای اخذ این ویزا شرایط سختی در نظر گرفته شده است.

افرادی که قصد دارند ویزای اقامت موقت را دریافت کنند باید شرایط و صلاحیت خود را به ماموران کنسولگری ثابت کنند. افراد نباید هیچگونه سابقه ای در فعالیت‌هایی که جرم شناخته شده داشته باشند و همچنین شرایط آنها باید به گونه‌ای باشد که امنیت کانادا به خطر نیفتد. هزینه ویزای اقامت موقت کانادا به عوامل های مختلفی بستگی دارد و از آنجایی که انواع مختلفی از ویزا ها در این زمینه وجود دارد قطعاً قیمت ها از ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد. افراد برای گرفتن این نوع ویزا باید ثابت کنند که قصد اقامت موقت آنها کار و یا تحصیل نیست. ارائه پرونده معاینه پزشکی بسیار الزامی می باشد و افراد باید چکاپ کامل در پرونده داشته باشند.

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله هزینه های ویزای کانادا را نیز از دست ندهید

ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای کانادا کانادا جز کشور هایی می باشد که توانسته هر ساله در زمینه های مختلفی شرایط برای توریست ها فراهم کند چون جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد. و همچنین شرایط اقتصادی و زندگی مناسب را برای تمام افراد فراهم کرده و همین امر باعث شده که اشتیاق به توریست ها را به خود چند برابر کند.

دقت داشته باشید که کانادا در ایران سفارتخانه ندارد از این رو ایرانیانی که قصد اخذ ویزای توریستی کانادا را دارند با مشکل مواجه میشوند. از این‌رو ایرانیان باید تمام مدارک خود را به نزدیک ترین کشوری که سفارت کانادا را دارد تحویل دهند این کشورها از جمله ترکیه و آذربایجان و ارمنستان می باشند.

کانادا توانسته در زمینه ویزای توریستی شهرت خاصی را کسب کند و گاهی اوقات در بعضی از فصل های سال حجم توریست ها در این کشور بسیار زیاد می باشد و این امر باعث شده در دادن ویزای توریستی کمی سختگیرانه عمل کنند. وقتی شما ویزای توریستی را اخذ کنید به راحتی می توانید وارد این کشور شوید و شما باید قصد گردش و گذراندن اوقات فراغت داشته باشید تا به راحتی این ویزا را دریافت کنید

. افرادی که اهدافی از جمله گردشگری و تجارت و یا حتی برای دیدار خانواده و دوستان می توانند این ویزا که یک سند رسمی است را دریافت کنند. این ویزا به نوبه‌ی خود به سه نوع تقسیم می‌شود که می‌توان به ویزای سینگل،مالتیپال، و سوپر ویزا اشاره کرد. هر کدام از این ویزا ها از نظر مدت و تعداد دفعات ورود و خروج با یکدیگر متفاوت می باشند.

شما برای اینکه این نوع ویزا را به راحتی اخذ کنید باید پاسپورت معتبر داشته باشید و همچنین داشتن تاییدیه پزشکی که سلامت شما را تضمین می کند بسیار الزامی است. شرایط دیگری برای اخذ ویزای توریستی کانادا در نظر گرفته شده است که در زیر ما می خواهیم به چند نمونه از این موارد بپردازیم. شما برای گرفتن این ویزا باید هدفتان کار نباشد بلکه تنها گردش و یا تجارت باشد. همچنین داشتن تمکن مالی مناسبی یکی از شرایط اساسی این کشور میباشد و همچنین شما نباید هیچ گونه محکومیت جنایی و مهاجرتی داشته باشید.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان