بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022

عناوین این مقاله

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022 کانادا یکی از بهترین کشور های دنیا برای ادامه تحصیل است ، در این کشور مراکز علمی زیادی وجود دارد که تمامی آنها در لیست بهترین های دنیا می باشد.

این کشور پیشرفته و توسعه یافته امروزه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را که علاقه مند به تحصیل در این کشور هستند، در صورتی که دارای شرایط لازم باشند پذیرش می کند.

سیستم آموزشی ای که در این کشور در حال اجرا است در بین بهترین و پیشرفته ترین ها در دنیا بوده  و تمامی مدارس و دانشگاه ها و کالج های کانادایی طبق استاندار جهانی کار می کنند.

همچنین کانادا نیز کشوری پیشرفته است و شرایط زندگی در آن در بالاترین سطح قرار دارد، تمامی این موارد در کنار هم باعث شده که کانادا به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت شناخته شود.

همچنین از بین ویزاهایی که این کشور برای افراد خارجی صادر می کند، ویزای تحصیلی متقاضی بیشتری دارد که این موضوع نشان دهنده علاقه زیاد افراد برای تحصیل در دانشگاه های کانادایی است.

برخی از مهم ترین مزیت های تحصیل در این کشور عبارت است از :

  • هزینه های زندگی در این کشور به نسبت دیگر کشور های صنعتی همانند مثل آمریکا و استرالیا پایین تر است به همین دلیل دانشجویان بین المللی راحت تر می توانند از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود بربیایند.
  • کیفیت سطح آموزش در این کشور بالا است و تمامی دانشگاه ها ، کالج ها و مدارس فعال در این کشور همگی جز برترین ها در دنیا می باشند و تحصیل در هر یک آنها یک شانس فوق العاده برای هر کسی است.
  • زبان رسمی این کشور انگلیسی است به همین دلیل برای افراد راحت تر بوده البته در شهر های دیگر این کشور زبان های دیگر همانند فرانسوی نیز استفاده می شود.
  • شما در زمان تحصیل می توانید به اندازه ساعت های مشخص شده کار کنید.
  • بعد از فارغ التحصیلی موقعیت های شغلی زیادی برای شما در این کشور وجود دارد که می توایند از آنها استفاده کنید. همچنین مدرک های دانشگاه های این کشور نیز در سراسر دنیا معتبر است. 

 

یکی از چالش هایی که افراد در زمان اقدام برای پذیرش با آن روبه رو هستند این است که کدام رشته برای آنها مناسب است و آينده بهتری در این کشور دارد ؟ در این مقاله قصد داریم که ده رشته ای که برای مهاجرت بهترین هستند و بعد از اتمام تحصیل آینده کاری خوبی را در این کشور دارد را به شما معرفی کنیم .

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را نیز مشاهده بکنید .

تجارت و امور مالیی

1. تجارت و امور مالی :

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022 کی از بهترین رشته هایی که می توانید برای تحصیل خود انتخاب کنید ، رشته های حوزه امور مالی و تجارت است. این رشته ها بنیان اصلی مالی کشور های را تشکیل می دهند به همین دلیل آینده شغلی خوبی دارد.

رشته های حسابداری ، تحلیلگران کسب و کار ، دفتریاران حقوق و دستمزد ، حسابرسان مالیاتی ، حسابرس کلی ، بانکداری  ، امور بیمه ، سهام اداری ،  همگی زیر مجموعه رشته امور مالی و تجارت است که افراد می توانند یکی از آنها را انتخاب کند.

همچنین حقوقی که افراد بعد از فارغ التحصیلی در یکی از این رشته دریافت می کنند نیز زیاد است و به صورت میانگین حدود 60434 دلار در سال می توانند که دستمز دریافت کنند.

ویزا شینگن

برای دریافت ویزای شینگن پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن دنبال بکنید.

علوم کامپیوتر و آی تی

2. علوم کامپیوتر و ای تی :

رشته های مربوط به علوم کامپیوتر همواره در تمامی کشور های دنیا مورد استقبال قرار میگیرند و دستمز خوبی نیز به آنها داده می شود .

کانادا که به عنوان یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشور های دنیا شناخته می شود نیز نیاز به افراد متخصص در این زمینه است و در بیشتر دانشگاه های خود در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مربوط به علوم کامپیوتر را ارائه می کند.

بازار کار این رشته ها نیز بسیار خوب است و در صورتی که کار خود را بتوانید که به خوبی انجام دهید حقوق خوبی نیز دریافت خواهید کرد.

دانشگاه تورنتو ، دانشگاه اونتاریو ، دانشگاه اونتاریو ، دانشگاه کارلتون ، دانشگاه مک گیل ، دانشگاه مک مستر ، دانشگاه بریتیش کلمبیا ، دانشگاه ترنت و بسیاری دیگر از دانشگاه های دولتی و معتبر کانادا که همگی دارای رتبه های جهانی می باشند این رشته ها را تدریس و تعداد زیادی نیز دانش جوی بین المللی را پذیرش می کنند

انواع ویزای کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای کانادا را دنبال بکنید.

ویزای جاب آفر کانادا

3. رشته مهندسی :

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022 مهندسی به عنوان یک رشته مادر شناخته می شود، تمامی کشور های دنیا برای پیشرفت و توسعه نیازمند مهندس حرفه ای در رشته های مختلف می باشند، کانادا نیز به دلیل اینکه همواره به دنبال پیشرفت در هر حوزه ای است به رشته های حوزه مهندسی اهمیت زیادی می دهد و موقیعت های شغلی زیادی را برای فارغ التحصیلان این رشته ایجاد کرده.

رشته های مهندسی مکانیک ، عمران ، معماری ، برق ، صنایع ، کامپیوتر و … همگی از بهترین گزینه ها برای تحصیل می باشند.

آینده شغلی این رشته ها نیز بدون شک خوب است و افراد حتی می توانند بلافاصله بعد از تمام شدن درس خود در این کشور شغل مناسب خود را پیدا کنند.

ویژگی ویزای جاب آفر کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله ویژگی ویزای جاب آفر کانادا را نیز مشاهده بکنید.

سلامت و پزشکی

4. سلامت و پزشکی :

تمامی رشته های مربوط به پزشکی در سراسر دنیا از جمله کانادا همیشه در بین بهترین ها قرار داشته اند و افراد زیادی علاقه مند به تحصیل در این رشته ها می باشد به همین دلیل معمولا قبولی در رشته هایی همانند پزشکی ،‌پرستاری ، ماماییی و دارو سازی ،  … کمی سخت تر از رشته های دیگر می باشد و باید که افراد دارای شرایط تحصیلی بهترین باشند تا در دانشگاه های کانادا پذیرش شوند.

دانشگاه تورنتو ، دانشگاه مک گیل ، دانشگاه بریتیش کلمبیا ، دانشگاه مک مستر   ، دانشگاه مونترال ، دانشگاه آلبرتا ، دانشگاه کلگری ، دانشگاه اتاوا ، دانشگاه وسترن آنتاریو ، به ترتیب برترین دانشگاه های کانادایی هستند که رشته پزشکی را ارائه می کنند.

رسانه و روزنامه نگاری

5. رسانه و روزنامه نگاری :

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022 یکی دیگر از رشته هایی که همواره در بین بهترین ها قرار میگیرد و انتخاب برتر است، رشته‌ های مربوط به رسانه و روزنامه ‌نگاری می باشد ، در بیشتر کالج ها دانشگاه های برتر این کشور رشته های مربوط به این حوزه تدریس می شود و علاقه مندان می توانند که در آنها تحصیل کنند.

علاوه بر این تمامی رشته های مربوط به رسانه نیز همیشه در این کشور مطرح بوده،‌به دلیل فضای مجازی به سرعت در حال رشد است و امروزه به یکی از بخش های مهم زندگی ما تبدیل شده است.

رشته هایی همانند تولید رسانه دیجیتال ، بازاریابی ، طراحی یو آی و یو ایکس ، موشن گرافیست و جلوه های ویژه ، طراح گرافیک و … خیلی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته اند و آینده شغلی خوبی را در این کشور دارند.

مهندسی عمران و ساخت و ساز

6. مهندسی عمران و ساخت و ساز:

یکی دیگر از بهترین رشته هایی که می توانید برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید، رشته عمران است، عمران به عنوان یکی از اصلی ترین رشته های مهندسی شناخته می شود.

به هر گوشه از کشور کانادا که نگاهی بیاندازید، یک اثر هنری که توسط مهندسین عمران و معمار های حرفه ای ساخته شده است را می بینید.

کانادا همواره در بین کشور هایی قرار داشته است که به ساخت و ساز و آبادانی کشور اهمیت زیادی می دهد و همیشه در تلاش است که پروژه های ساختمانی موفقی را اجرا کند .

در بیشتر دانشگاه های این کشور رشته عمران و معماری تدریس می شود و بیشتر افرادی که مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده اند کار هایی با حقوق بالا و قابل قبول دارند.

اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید، مهندسی عمران و ساخت و ساز گزینه خوبی برای شما است.

حقوق

7. حقوق :

  بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022 به طور کلی تمامی رشته های مربوط به علوم انسانی همانند حقوق ، قضاوت و … در بین دانشجویان خارجی و کانادایی بسیار محبوب هستند و آینده خوبی نیز دارند.

هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری رشته حقوق در بیشتر دانشگاه های برتر تدریس می شود.

    بازپرسی و دادیاری ، تحریر ادله ، امور ورشکستگی و سرپرستی محجورین فنی و حقوقی ، ادارات ثبت اسناد و املاک ، وکالت دعاوی خصوصی و دولتی ، مشاوران حقوقی و … مهم ترین موقعیت های شغلی است که افراد فارغ التحصیل در این رشته می توانند در آنها مشغول شوند.

گردشگری

8. گردشگری :

  بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا 2022 گردشگری یکی از مهم ترین صنعت های جهانی است که کشور های مختلف سرمایه گزاری های زیادی روی آن می کنند.

این صنعت یکی از مهم ترین بخش های کشور کانادا نیز می باشد ، کانادا با استفاده از گرشگری توانسه است که به (GDP) 35.37 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی دست پیدا کند.

کانادا به دلیل زیبایی که دارد همواره در بین گزینه های اول برای کسانی که می خواهند سفر خارجه داشته باشند بوده است، از هر سفری که انجام میگیرد ، 62 درصد هزینه های آن به صورت مستقیم به تولید ناخالص داخلی کانادا تبدیل میشود.

علاوه بر سود زیادی که این صنعت برای کشور داشته است ،‌موقعیت های شغلی زیادی را نیز در این کشور ایجاد می کند، طبق اخرین گزارش های منتشر شده حدود 738،000 شغل جدید به واسطه صنعت گردشگری در این کشور ایجاد شده است.

پس درک کردن اهمیت رشته های مربوط به گردشگری در کانادا کار راحتی است.

    کالج هامبر ، کالج فنشا ، دانشگاه رایرسون ، دانشگاه فرسر ولی ، دانشگاه گلف ،کالج نایگارا ، دانشگاه تامپسون ریورس ،دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی ،دانشگاه کاپیلانو ،کالج رد ریور ،کالج کانستوگا از برترین مراکز علمی در کانادا هستند که رشته های مربوط به گردشگری را تدریس می کنند.

ویزای کار کانادا و اخذ ویزای کانادا 1402

9. مدیریت بازرگانی:

کانادا جز کشور هایی است که صنایع و مشاغل در آن به صورت چشم گیری در حال رشد است به همین دلیل نیاز به افراد متخصص در زمینه اقتصاد و امور مالی دارد ، به همین جهت رشته مدیریت بازرگانی یکی از پرطرفدار ترین ها در این کشور است و افراد زیادی برای ادامه تحصیل خود این رشته های را انتخاب می کنند.

رشته مدرییت بازرگانی در بسیاری از دانشگاه های دولتی و معتبر این کشور تدریس می شود ، همچنین دانشجوی خارجی زیادی نیز در این رشته در حال تحصیل در کانادا می باشند.

در صورتی که شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید ، رشته مدیریت بازرگانی یکی از بهترین گزینه ها برای شما است.

علوم کشاورزی و جنگلداری

10. علوم کشاورزی و جنگلداری:

کانادا در حال حاضر افزایش جمعیت زیادی داشته است و همچنین دارای شرایط آب و هوایی می باشد که تغیرات زیادی دارد، به همین دلیل نیازمند افراد متخصص در زمینه علوم کشاورزی و جنگلداری بوده.

نه تنها در کانادا در سراسر دنیا این رشته محبوب است و روز به روز نیاز به آن زیادی می شود.

بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا از جمله دانشگاه های کانادایی این رشته را ارائه می کنند و علاقه مندان می توانند که در این رشته تحصیل کنند در صورت داشتن شرایط !

پایان :

در این مقاله سعی کردیم که لیستی از ده رشته پرطرفدار که می توایند در کشور کانادا تحصیل کنید را به شما معرفی کنیم .

کانادا یکی از کشور های صنعتی پیشرفته در دنیا است که سالانه تعداد زیادی دانشجو می پذیرد ، در سال اخیر نیز این کشور به عنوان  مهاجر پذیر ترین کشور دنیا شناخته شده است ، زیرا شرایط زندگی برای مهاجرین از سراسر دنیا بسیار خوب است ، ایرانی های زیادی که نیز در این کشور هستند که بیشتر با ویزا تحصیلی در این کشور اقامت دارند .

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment