بهترین فستیوال های کانادا

عناوین این مقاله

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟ کانادا یکی از کشور های مهم دنیا است،‌ در این کشور افراد از ملیت های مختلف کنار یک دیگر زندگی می کنند و امروزه به مهاجرپذیر ترین کشور دنیا تبدیل شده زیرا تعداد افرادی خارجی ای که در آن زندگی می کنند روز به روز در حال افزایش است.

علاوه بر موضوع مهاجرت بسیاری از توریست های نیز سالانه برای سفر و بازدید از مناطق بکر و دیدنی این کشور به شهر های مختلف آن سفر می کنند.

یکی از بهترین زمان هایی که برای سفر به کانادا به شما پیشنهاد می شود ، زمانی است که فستیوال های مختلفی و جذابی در این کشور برگزار می شود . بازدید از این فستیوال ها می تواند یک خاطره زیبا  جذاب باشد.

فستیوال های کانادا از خاص ترین ها در دنیا هستند و هر ساله مسافران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کنند ، به همین دلیل به یکی از مهم ترین قسمت های صنعت گردشگری کانادا تبدیل شده اند.

در ادامه این مقاله برخی از مهم ترین فستیوال هایی که در کشور کانادا برگزار می شود را مورد بررسی قرار خواهیم تا شما بیشتر با آنها آشنا شوید.

ویژگی ویزای جاب آفر کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله ویژگی ویزای جاب آفر کانادا را نیز مشاهده بکنید.

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟

کارناوال زمستانی کبک

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟ کارناوال زمستانی کبک یکی از بزرگ ترین جشواره های زمستانی در سراسر دنیا است که سالانه در بهمن ماه ( فوریه ) در شهر کبک کانادا برگزار می شود  و هزاران نفر از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند .

برای اولین بار در سال 1894 این فستیوال برگزار شد ، در این فستیوال با الهام از زمستان های سختی که در کشورکانادا وجود دارد یک سرگرمی بزرگ را ایجاد کرده است تا مردمان این شهر حتی از برف های سنگین این شهر در زمستان ها نیز لذت ببرند .

در سال 1955 این جشواره مدرن تر شد و برای اولین بار در قالب مدرن امروزه برگزار شد و هم اکنون نیز به عنوان یکی از بزرگ ترین فستیوال های کشور کانادا شناخته می شود  .

در این فستیوال تفریحات زمستانی زیادی را می توانید تجربه کنید ، همچین بازدید از سازه هایی که با استفاده از یخ و برف با هنر بسیار ساخته شده اند نیز می توانید که لذت ببرید .

به دلیل زمستان های بسیار سردی که کشور کانادا دارد در ماه هایی که هوا سرد است تعداد گردشگران این کشور تا حدی کاهش پیدا می کند برگزاری این گونه فستیوال های جذاب زمستانی یکی بهترین جاذبه هایی است که حتی در زمستان نیز افراد را به خود جذب می کند .

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را نیز مشاهده بکنید .

کارناوال زمستانی کبک

فستیوال زمستانی اوتاوا :

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟ فستیوال زمستانی اوتاوا یکی دیگر از بهترین فستیوال های کانادا است که هر ساله در ماه فوریه که شروع زمستان است که در شهر   اوتاوا کانادا برگزار می شود .

برای اولین بار در سال 1979 این فستیوال به مدت سه هفته در ماه فوریه اجرا شد و مردم از آن استقبال زیادی کردند .

این فستیوال تبدیل به یکی از مهم ترین فستیوال های کانادا و همچنین به یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری  شهر اتاوا تبدیل شده است .

این فستیوال دارای فعالیت های زمستانی و تفریحات بسیاری می باشد که می توانید از آنها لذت ببرید .

اسکیت کانال ریدو یکی از بخش های مهم و پر طرفدار این فستیوال است ، ‌این اسکی در مسیری ۷٫۸ کیلومتری   برگزار می شود .

مجسمه‌های یخی که به صورت هنرمندانه ای ساخته شده اند ، پیست های اسکی روی یخ ، از دیگر بخش های جذاب این فستیوال می باشد .

در صورتی که قصد دارید که در فصل زمستان به شهر اوتاوا سفر کنید پیشنهاد می کنیم در ماه فوریه به این شهر بروید تا این فستیوال زیبا را از دست ندهید .

انواع ویزای کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای کانادا را دنبال بکنید.

فستیوال زمستانی اوتاوا :

جشنواره گل لاله اتاوا

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟ اتاوا شهری است که در آن فستیوال های مختلفی برگزار می شود ، که یکی از معروف ترین آنها جشنواره گل  لاله اتاوا است .

تارخچه برگزاری این فستیوال نیز جالب است ، برای اولین بار در سال 1945 صدهزار پیاز گل لاله از سوی خانواده سلطنتی هلند به شهر اُتاوا کانادا برای تشکر از کانادایی ها  فرستاده شده زیرا در زمان جنگ جهانی دوم وقتی که کشور هلند به دست نازی ها افتاد این کانادا بود که به جولیانا و دختران اش پناه داد و از آنها در خاک خود محافظت کرد .

بعد از این ماجرا ، شاهدخت بیست هزار و پانصد پیاز گل را برای بار دوم به کانادا فرستاد و از آنها خواست تا یک نمایشگاه گل را در بیشمارستانی که جان دخترش را نجات داده بود و آن در آنجا به دنیا آمده بود برگزار شود .

حال هر ساله شهر اُتاوا از سال 1953 جشواره گل لاله را برگزار می کند و در سال 2002 جشن پنجاهمین سالگردش را برگزار کرد .

مسابقه آرایش مو با گل ،  تفریحات و سرگرمی برای کودکان و بزرک سالان ، مراسم سالانه Tulip Bal از مهم ترین بخش های این فستیوال گل هستند .

ویزا شینگن

برای دریافت ویزای شینگن پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن دنبال بکنید.

جشن نور ونکوور

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟ کشور کانادا کشوری است که در فرهنگ های مختلفی در آن در کنار هم زندگی می کنند ، در این کشور سالانه فستیوال های مختلفی برگزار می شود که یکی از آنها جشن نور است که در شهر ونکورر کانادا برگزار می شود .

در این فستیوال بسیار زیبا و جذاب مراسم آتش بازی بزرگی اجرا می شود که بسیار زیبا و خیره کننده هستند و افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کنند .

این فستیوال نور یکی از مهم ترین رویدادهای تابستانی است که در هر سال در کشور کانادا برگزار می شود .

در این حشواره مسابقه های بزرگی آتش بازی از سراسر دنیا برگزار می شود ، همچنین در آن اجراهای زنده موسیقی ، غرفه های غذا در سبک های مختلف ، مکان های بازی و سرگرمی بسیاری وجود دارد که می توانند لحظات خوشی را برای شما ایجاد کنند .

زمان برگزاری این فستیوال هر ساله به مدت چند شب برگزار می شود ، در صورتی که به ونکورر در زمان اجرای این جشواره سفر کردید حتما حضور در این فستیوال را  تجربه کنید .

جشن نور ونکوور

فستیوال کلگری استمپید

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟ این جشواره هر ساله در ماه های تیر و مرداد برگزار می شود و یکی از بزرگ ترین و مهم ترین فستیوال های کانادایی است .

سالانه میلیون ها نفر از این جشواره بزرگ بازدید می کنند ، این فستیوال در شهر کلگری کانادا برگزار می شود ، و اصلی ترین موضوع آن  برگزاری مسابقه ی سوارکاری 10 روزه می باشد .

شهر کلگری همواره در بین بهترین و مهمان نواز ترین شهر های کانادا بوده است ، در این شهر اماکن تورستی زیادی نیز وجود دارد که در کنار بازدید از این فستیوال می توانید که از این اماکن نیز بازدید کنید و تجربه یک سفر عالی را داشته باشید .

برخی از مهم ترین مکان های دیدنی این شهر که به شما پیشنهاد می شود در صورتی که قصد سفر به این شهر را دارید از آن بازدید کنید عبارت است از : بازار او کلر ، پیاده گذر استفان ، پارک ایالتی فیش کریک و … .

فستیوال کلگری استمپید

فستیوال فولکلور ادمونتون

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟ فستیوال فولکلور یکی از فستیوال هایی که به نسبت گزینه های قبلی که به شما معرفی کردیم کمی جمع  و جور تر است ، اولین بار در سال 1980 این فستیوال برگزار شد .

این فستیوال در ماه آگوست هر سال به یک شور نشاط زیاد و خاصی برگزار می شود و افراد می توانند که با پرداخت هزینه کم و مقرون به صرفه ای لحظات خوشی را تجربه کنند .

این جشواره در شهر ادمونتون که یکی از شهر ها دیدنی کانادا است برگزار می شود .

فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو

جشواره فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو یکی دیگر از بهترین فستیوال های کانادا است که در سراسر جهان از شهرت زیادی برخورد دارد است ، این جشواری غیر رقابتی هر ساله در شهر تورنتو برگزار می شود و افراد مشهور زیادی در حضور پیدا می کنند.

علامت اختصاری این فستیوال TIFF است و در از نظر رتبه ای در کنار نام های آشنایی همانند اسکار ، برلین ، کن و ساندنس و … قرار میگیرد .

این فستیوال هر ساله در ماه سپتامبر برای چند روز ادامه پیدا می کند .

بسیاری از فیلم ها  و بازگیران به این فستیوال به عنوان یک نقطه شروع نگاه می کنند زیرا که بعد از آن در فستیوال های مشهوری  تر و مهم تر حضور پیدا می کنند .

کارناوال کاریبانا

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟ این فستیوال نیز هر ساله در ماه مرداد در پایتخت کانادا یعنی شهر تورنتو برگزار می شود .

این جشواره جز شاد ترین و داغ ترین جشواره های کانادایی است که شرکت کنندگان آن لحظات شاد و خوبی را تجربه می کنند  .

این فستیوال  برای افرادی که به فرهنگ، موزیک و غذاهای کارائیبی علاقه دارند بسیار مناسب است ، در این جشواره افراد همگی لباس های زرق و برق دار و شاد می پوشند و با آهنگ ها شاد می رقصند .

وینترلود اتاوا

اتاوا یکی از شهر های معروف در کشور کانادا است که هر ساله میزبان فستیوال های زیادی در آن برگزار می شود ، یکی از این جشواره ها وینترلود است .

وینترلود یکی از فستیوال های زمستانی است که در 3 آخر هفته فوریه هر سال در شهر اتاوا برگزار می پوشد .

انقدر در این جشن جنب و جوش و شادی وجود دارد که به احتمال زیادی سردی هوا را فراموش خواهید کرد .

در این فستیوال پیست های اسکی بسیاری برای علاقه مندان به اسکی وجود دارد ، همچنین به صورت هنرمندانه ای با استفاده از پخ  برف مجسمه هایی ساخته شده است که زیبایی این فستیوال را جمدید برابر کرده اند .

پس اگر شانس این را داشتید که در ماه  فوریه به کانادا سفر کنید ، تجربه حضور در این فستیوال زیبا  و به یاد ماندنی را از دست ندهید .

وینترلود اتاوا

جشن روز کانادا یکی از بهترین فستیوال های کانادا

بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟ دهمین جشواره ای که قصد داریم در این بخش به شما معرفی کنیم ، جشن روز کانادا است ، این جشن شباهت زیادی به جشن معروف 4 جولای که در کشور امریکا برگزار می شود ، دارد .

این جشن هر ساله در تاریخ یکم جولای به هدف جشن گیری سالروز تولد کانادا برگزار می شود .

در این روز تمامی افراد شرکت کننده در این فستیوال باید که  لباس های سرخ و سفید می پوشند  ، در این جشواره  کلی خوراکی و نوشیدنی و آتش‌بازی‌های دیدنی وجود دارد که لذت آن را چندین برابر می کند .

این جشن یک جشن بزرگ است که در تمامی شهر های کشور کانادا اجرا می شود اما از این بین در شهر اتاوا به آن اهمیت بیشتری می دهد و به عبارت دیگر هیجان‌انگیزتر و پر شورتر برگزار می شود .

شاید بپرسید چرا این تاریخ به عنوان تولد کشور جشن گرفته می شود  ؟ روز اول ژوئیه به عنوان روزی است که قانون اساسی این کشور به صورت رسمی در سال 1867 تصویب شده است ، به همین دلیل کانادایی ها این روز را جشن می گیرند .

به عبارت دیگر روی اول ژوئیه ، روز استقلال کانادا است و برای کانادایی ها از اهمیت زیادی برخورد دارد است .

پایان :

در این مقاله سعی کردیم که ده مورد از فستیوال های مهمی که در شهر های مختلف کشور کانادا برگزار می شود را به شما معرفی کنیم ، البته جشواره های معروف کانادا به این موارد محدود نیست و جشن های دیگر همانند فستیوال جاز مونترال ، فستیوال اوشیگا مونترال ، فستیوال کمدی مونترال ، فستیوال آتش بازی مونترال ، فستیوال بین‌المللی رنگ‌های سلتیک ، جشن شکرگزاری ، روز یادبود ، روز ویکتوریا ، روز سال نو ، کی دیز ادمونتون و … از دیگر فستیوال های معروف این کشور می باشد که سالانه برگزار شده و بازدید کنندگان زیادی از سراسر دنیا دارد .

کانادا به دلیل فرهنگ جند ملیتی ای که دارد یکی از کشور های پیشرو در زمینه جشن ها و فستیوال های خاص است که در این مقاله سعی کردیم که گوشه ای از آن را به شما معرفی کنیم .

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment