تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا

عناوین این مقاله

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا

تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا از مهم ترین مدارک تاثیرگذار می باشد که می تواند تصمیم گیری افسر کنسولگری را تحت تاثیر قرار دهد. شما وقتی نامه تمکن مالی را ارائه می دهید، این اطمینان را خواهید داد که از پس هزینه ها در کشور موردنظر بر می آیید، در نتیجه از نظر مالی به هیچ وجه دچار مشکل نخواهید شد.

سفارتخانه های هر کشور مبالغی را برای تمکن مالی اعلام می‌کنند که این مبلغ برای هر کشور متفاوت بوده که مبنای آن بر اساس هزینه های رفت و برگشت، هزینه اقامت هتل، هزینه‌های حمل و نقل و خیلی از موارد دیگر است که شما قبل از سفر می توانید به طور کامل آن را مطالعه کنید، زیرا در بیشتر مواقع این اتفاق برای متقاضیان افتاده است که به دلیل آگاهی نداشتن در مورد تمکن مالی ویزای آنها دچار شده است، در نتیجه مشکلات خاصی را برای این افراد بر جای گذاشته و حتی از سفر خود نیز به جای مانده اند.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را نیز مشاهده بکنید .

تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا

انواع ویزا توریستی کانادا

تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا انواع ویزا توریستی کانادا شامل سه نوع ویزا می باشد که ما در اینجا به معرفی هر کدام از آنها می پردازیم تا شما را بیشتر با آنها آشنا نماییم.

یکی از این نوع ویزاها، ویزای سینگل بوده که تنها یک بار فرصت ورود به کشور کانادا را برای فرد متقاضی فراهم می کند، به گونه ای که با تمام شدن مدت اعتبار آن فرد موردنظر حتما باید کشور کانادا را ترک نماید.

ازدیگر ویزاهای توریستی، ویزای مولتیپل کانادا بوده که دارای اعتبار ۵ سال می باشد که این شرایط را برای فرد متقاضی فراهم می نماید که اقامت موقت را داشته باشد و بعد از پایان مدت زمان اعتبار، پاسپورت اعتبار خود را از دست خواهد داد. این ویزا دارای شرایط خاصی از جمله فراهم کردن اقامت در کانادا به مدت شش ماه پس از هر بار ورود و همچنین تمدید ویزا به مدت ۶ ماه در صورت داشتن شرایط موردنظر می باشد. همچنین این امکان را برای فرد متقاضی فراهم می‌کند که به صورت نامحدود و تعداد دفعات متعدد وارد کانادا شود که به دلیل داشتن همین مزایا، تبدیل یکی از پرطرفدارترین ویزا ها در میان توریست ها شده است.

نوع دیگر سوپر ویزای کانادا یا همان ویزای والدین بوده که مناسب برای پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و همچنین پدر مادر فرد مورد نظر می باشد که ضمن اینکه فرد متقاصی از اقامت دائم برخوردار بوده، باید سن بالای ۱۸ سال نیز داشته باشد. دریافت این نوع ویزا نیز نیاز به دعوت نامه معتبر از کشور کانادا می باشد.

انواع ویزای کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای کانادا را دنبال بکنید.

انواع ویزا توریستی کانادا

شرایط اخذ ویزا توریستی کانادا

تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا شرایط گرفتن ویزا توریستی کانادا توسط سفارت کانادا تعیین شده‌ و اگر اشخاص شرایط ویزا توریستی کانادا را نداشته باشند، حتماً درخواست آنها ریجکت خواهد شد. یکی از شرایط ویزا توریستی کانادا، داشتن پاسپورت معتبر می باشد و همچنین فرد مورد نظر باید از سلامت ذهنی و جسمی کامل نیز برخوردار باشد.

داشتن منابع مالی مورد نیاز برای پرداخت هزینه های لازم در سفر نیز از دیگر شرایط مورد نظر می باشد. همچنین فرد متقاضی باید برنامه ریزی نماید که برای مدت زمان خاص و محدود در کانادا اقامت داشته باشد.

فرد متقاضی باید تعهد دهد که پس از بازدید از جاذبه های گردشگری و تفریحی این کشور، آنجا را ترک خواهد نمود و به کشور خود باز خواهد گشت.

از دیگر شرایط اخذ ویزا توریستی کانادا این بوده که فرد متقاضی باید تعهد دهد که در مدت زمان حضور خود در کانادا به هیچ عنوان نباید دنبال کار و استخدام باشد.

از دیگر شرایط داشتن عدم سوء پیشینه است، در نتیجه فرد مورد نظر نیز باید مدارکی را ارائه دهد که هیچ گونه سوء پیشینه کیفری ندارد. همچنین باید تعهد دهد که هیچ کدام از اقدامات او امنیت کشور را به خطر نمی اندازد.

فرد متقاضی باید در طول مدت زمانی که در کشور کانادا اقامت دارد از قوانین آن به‌خوبی پیروی نماید. همچنین باید آزمایش های خاصی را نیز انجام دهد که نشان دهد هیچ گونه بیماری خطرناکی ندارد.

داشتن بیمه مسافرتی نیز از شرایط بسیار مهم می باشد که فرد متقاضی با داشتن آن می تواند از تمام خدمات پزشکی در کشور کانادا برخوردار شود.

ویژگی ویزای جاب آفر کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله ویژگی ویزای جاب آفر کانادا را نیز مشاهده بکنید.

شرایط اخذ ویزا توریستی کانادا

مراحل اخذ ویزا توریستی کانادا

تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا سفر به کانادا به دلایلی مانند دیدار با اقوام، دوستان، تفریح و گردش صورت می‌گیرد که به همین دلیل محبوبیت بسیار زیادی پیدا نموده است. مراحل اخذ ویزا توریستی کانادا اینگونه می باشد که شما باید حداقل سه ماه قبل از زمان سفر برای دریافت آن اقدام نمایید.

ابتدا باید از سفارتخانه موردنظر وقت بگیرید تا بتوانید در روز و تاریخ مشخص به سفارتخانه رفته و مراحل لازم را برای اخذ ویزا طی نمایید. بعد از رفتن به سفارتخانه، به شما مدارکی را می‌دهند که شما باید تمام مشخصات خود را در داخل این مدارک پر نمایید که یک مرحله بسیار مهم می باشد، در نتیجه تمام تلاش خود را انجام دهید که بدون هیچ گونه اشتباه مدارک موردنظر را پر نموده و ارائه دهید.

مرحله بعدی عکس و همچنین انجام دادن آزمایش های پزشکی مورد نیاز می باشد که انجام این آزمایش برای تمام افراد بسیار ضروری بوده و بعد از تمامی مراحل شما باید منتظر دریافت جواب از طرف سفارتخانه باشید.

همچنین ارائه پاسپورت برای دریافت مهر ویزای توریستی و تحویل پاسپورت مهر خورده نیز از دیگر مراحل دریافت ویزا توریستی کانادا می باشد. ارائه مدرکی که نشان دهد شما در حساب خود مبلغ خاصی دارید نیز از دیگر مراحل مورد نیاز برای درخواست ویزا می باشد که این مبلغ به عنوان ضمانت نامه باید در حساب شما باشد.

ویزا شینگن

برای دریافت ویزای شینگن پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن دنبال بکنید.

مراحل اخذ ویزا توریستی کانادا

تمکن مالی اخذ ویزا توریستی کانادا

تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا تمکن مالی شامل مانده حساب شخص و سپرده های بانک به همراه تاریخ بازگشایی حساب، میانگین مبالغ واریز شده به حساب، مبلغ های خارج شده و تفاضل این دو می باشد. در نامه تمکن مالی تمام مبالغ به صورت ریال بیان می شود و شخص متقاضی باید با توجه به واریزی درخواستی واحد پول درخواستی را اعلام کند و تمکن مالی در صورتی معتبر می‌باشد که شعب ارزی آن را صادر نموده و مدیر شعبه نیز آن را مهر و امضا نماید.

سفارت کانادا مبلغ تمکن مالی را برای هر فرد ١٢٩٦٠ دلار اعلام نموده که این مبلغ برای خانواده های دونفره ١٦١٣٥ دلار می باشد. مدت اعتبار تمکن مالی برای ویزای کانادا یک ماه بوده که حتماً باید به این مورد توجه کنید، زیرا وقتی تاریخ آن از زمان صدور تا درخواست ویزا یک ماه گذشته باشد، نامه تمکن مالی به هیچ عنوان اعتباری نخواهد داشت.

فرد متقاضی برای اخذ ویزای کانادا با مدارک تمکن مالی باید به دولت کانادا اثبات کند که توان مالی کافی برای سفر توریستی به این کشور را دارد و برای برطرف کردن مخارج زندگی به هیچ وجه دچار مشکل نمی شود.

فرد متقاضی به هیچ عنوان نمی تواند از شخص دیگری برای امرار معاش در این کشور پول قرض بگیرد و باید توانایی پرداخت تمام هزینه ها را دارا باشد و اگر همسر و فرزند خود را نیز به همراه دارد، باید بتواند مخارج آن ها را نیز بپردازد.

اگر تمکن مالی ویزا توریستی کانادا بیشتر از مبلغ اعلام شده توسط سفارت این کشور باشد، شرایط سفر و اسناد ملکی برای ایشان تغییر پیدا خواهد نمود و با افزایش مبلغ تمکن مالی تعداد سفرهای خارجی شخص متقاضی و همچنین اموال منقول و غیرمنقول نیز باید بیشتر باشد.

اگر شما اطلاعات کافی در مورد این مسئله ندارید می توانید از افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

تمکن مالی اخذ ویزا توریستی کانادا

هزینه کامل اخذ ویزا توریستی کانادا

تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا هزینه ویزا توریستی کانادا یکی از دغدغه های مهم برای بسیاری از گردشگران می باشد به طور مثال هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری برای ویزای توریستی ۱۸۵ دلار می باشد که ۱۰۰ دلار آن برای بررسی پرونده و۸۵ دلار آن نیز جهت هزینه انگشت نگاری دریافت می شود.
افراد زیر ۱۴ سال و بالای ۷۵ سال از انجام انگشت نگاری معاف هستند، در نتیجه فقط ۱۰۰ دلار برای بررسی پرونده آنها پرداخت خواهد شد.

همچنین در صورت ثبت پرونده به صورت آنلاین فرد مورد نظر باید مبلغ را نیز پس از آپلود تمامی مدارک خود توسط کارت های بانکی پرداخت نماید، زیرا تا پیش از پرداخت این هزینه هیچگونه نامه برای انجام مرحله انگشت نگاری صادر نخواهد شد.

هزینه های دیگر نوع هتل رزرو شده می باشد، به گونه ای که هر چقدر هتل شما پیشرفته تر باشد، قطعاً شما هزینه بیشتری را باید پرداخت نمایید. همچنین مدت زمان ماندگاری شما نیز تاثیر به سزایی روی هزینه های ویزای توریستی دارد.

نوع بلیت های رفت و برگشت نیز از دیگر هزینه‌های این سفر می باشد، به گونه ای که اگر شما از هواپیمای درجه یک استفاده کنید قطعاً هزینه‌های آن بالاتر خواهد رفت و در نتیجه توجه به این موضوع برای گردشگران بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود تا بتوانند طبق تمامی هزینه ها سفر خوب و دلنشینی را برای خود برنامه ریزی نمایند.

هزینه کامل اخذ ویزا توریستی کانادا

رفع ریجکتی ویزا توریستی کانادا

تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا ریجکت شدن ویزا یکی از شایع ترین مشکلات در تهیه ویزا توریستی کانادا می باشد که این امر باعث می‌شود اختلالی در سفر آنها به وجود بیاید، در نتیجه نتوانند به اهداف سفر خود برسند.

از آنجایی که یکی از دلایل ریجکت شدن ویزا، پر نکردن صحیح فرم می باشد، در نتیجه افراد باید فرم مورد نظر را دوباره مورد مطالعه قرار دهند و تمام اطلاعات شخصی خود را به درستی وارد کنند که توجه به این موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

روش دیگر برای رفع ریجکتی ویزا تطابق نداشتن عکس روی پاسپورت با عکس خودتان می باشد، در نتیجه به هیچ عنوان شما نباید از عکس های قدیمی استفاده کنید.

مدت زمان صدور ویزا توریستی کانادا

تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا ویزای کانادا به عنوان برچسب روی صفحات پاسپورت شما وجود دارد که اجازه ورود را به کشور کانادا خواهد داد، به گونه ای که شما با این مجوز می توانید بسته به نوع درخواست خود که ویزای موقت یا دائم باشد، وارد خاک این کشور شوید. مدت زمان گرفتن ویزایتوریستی کانادا بستگی به نوع ویزای دائم و موقت دارد، به‌گونه‌ای که گرفتن ویزای دائم به زمان طولانی تری نیاز دارد.

مدت زمان صدور ویزا به زمان اقدام آن بستگی دارد. به طور معمول زمان گرفتن ویزای تحصیلی ۱۵ تا ۳۰ روز طول می کشد و با توجه به اینکه این زمان طولانی می باشد بهتر است هر چه سریع تر برای درخواست ویزا اقدام نمایید، زیرا امکان دارد که طی روند اخذ ویزا مشکلاتی نیز به وجود آید که شما بتوانید با اقدام به موقع آن را حل نمایید.

در صورت تاخیر بیش از اندازه دریافت ویزا شما می توانید از طریق ایمیل وضعیت پرونده خود را پیگیری نمایید، در نتیجه نگرانی خاصی در این زمینه نداشته باشید.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment