دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

عناوین این مقاله

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا :ایتالیا کشوری است که در اروپای جنوبی قرار دارد که کشور قوی و ثروتمند در زمینه رشد اقتصاد و‌ جذب جایگاه جهانی می باشد. ایتالیا دارای زمینه های خاص گردشگری، جلوه های طبیعی، مراکز خاص و ناب برای زندگی بوده و به همین دلیل تعداد زیادی مسافر به خود می پذیرد.

هر کشوری برای دادن ویزا به مسافران و گردشگران خارجی، قوانین و شرایط خاصی وضع کرده است که اگر فردی بخواهد وارد این کشور گردد، باید همه شرایط را رعایت کرده و از راه قانون وارد گردد. ایتالیا کشوری مدرن، جذاب با امکانات خاص گردشگری است که به دلیل داشتن امکانات خاص و‌ ویژه، هر ساله تعداد تقاضا برای ویزا افزایش یافته و گاهی مسافر برای اینکه به قصد خود برسد، گاهی دچار اشتباهات خاصی می شوند که گاهی ممکن است منجر به ریجکت شدن ویزای متقاضیان می گردد.

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا متعدد است که از مهم ترین آنها نقص مدارک، نداشتن توان مالی و یا اشتباه در نوع ویزا می باشد.

اخذ ویزای ایتالیا و اعتبار ویزای ایتالیا

جهت دریافت اخذ ویزای ایتالیا این لینک را دنبال نمایید

نامشخص بودن هدف سفر به ایتالیا از دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

نامشخص بودن هدف سفر به ایتالیا

هر مسافری دارای اهداف خاصی برای سفر به ایتالیا می باشد، یکی برای تفریح، دیگری برای درمان و عده ای هم برای تحصیل وارد این کشور می گردند. شما در حال خواندن مقاله دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا می باید

مسافری که قصد سفر به ایتالیا دارد باید در فرمی که به سفارت یا اداره مهاجرت ارائه می دهد، دقیقا نوع سفر و هدف خود را مشخص کرده و از گفتن سخنان بی ربط و بی هدف خود داری کند. چنانچه قصد سفر درمانی دارید، باید مستندات درمان را همراه با پذیرش بیمارستان ارائه دهید، اگر چنانچه قصد تحصیل دارید باید مستندات مربوط به پذیرش دانشگاه و رشته خود در داخل ایران را تحویل دهد.

 اگر فردی فرم ویزای شغل یا تجارت را پر کرده است، باید علاوه بر داشتن تخصص و مهارت، ایده ای جدید همراه با خلاقیت ارائه دهد. اگر مسافر برنامه دقیق و مدونی نداشته باشد، یعنی بلیط نخریده باشد، هتل رزو نکرده باشد و یا تعداد روزهای سفرش مشخص نباشد، نشان دهنده بی هدفی بوده و ویزایش ریجکت می گردد.

علت ریجکتی ویزای ایتالیا می تواند بی برنامگی، بی هدفی و بی پولی هم باشد. در مورد هر ویزا تعداد روزهایی را که می توانید در این کشور اقامت کنید را باید ذکر کنید تا بتوانید هتل و بلیط خود را مشخص کنید.

اگر در حین پر کردن فرم نتوانید علت سفر را خود را برای افسر پرونده مشخص کنید، ویزای شما برگشت خواهد خورد که افسر پرونده با توجه به دریافت خود و مستندات به صراحت به این موضوع پی خواهد برد.

اراده مدارکناقص از مهمترین دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

ارائه مدارک ناقص

یکی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا، ارائه مدارک ناقص است. فرد متقاضی باید فرم تقاضای خود را دقیق و مرتب پر کرده و تمام مشخصات سجلی خود را درست، مرتب، بدون غلط املایی و مطابق با مدارک خود پر کند. عکس ارائه شده باید پشت سفید، واضح، بدون عینک و لبخند تحویل دا

پاسپورت فرد باید علاوه بر داشتن ۶ ماه زمان، دو یا چند برگه سفید برای مهر ورود و خروج داشته باشد. مدارک بانکی مبنی بر گردش و داشتن پول ثابت در حساب، مستندات مربوط به دلبستگی و بازگشت به کشور از جمله مواردی است که باید کامل، دقیق، مشخص و بدون نقص ارائه گردد.

هرگونه نقص در هر مدرکی منجر به ریجکت شدن ویزا می گردد. یکی از مهم ترین مدارکی که باید هیچ گونه نقصی نداشته باشد، فرم تقاضا است که باید بدون خط خوردگی پر شود. برای پیشگیری از بروز چنین نقصی بهتر است همراه با یک فرد آگاه و مجرب چنین کاری را انجام دهید تا به مشکلی بر نخورید.

ده شود.

اخذ ویزای کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید میتوانید این لینک را دنبال نمایید

عدم تمکن مالی کافی از دلایل ریجکی ویزای ایتالیا

تمکن مالی ناکافی

تمکن مالی ناکافی از دیگر دلیل دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا می باشد .. یکی از مهم ترین دلایل برگشت خوردن تقاضای ویزا، عدم توانایی مسافر در تامین هزینه های ماندن در این کشور می‌ باشد. فرد باید بتواند هزینه های بلیط، اقامت، رزرو هتل، بیمه و درمان را در زمان مقرر پرداخت نموده و هیچ گونه بار مالی و هزینه های اضافی برای دولت ایتالیا به همراه نداشته باشد.

 مسافر باید در حساب خود مقداری پول ثابت داشته باشد و علاوه بر آن مقدار، پولی برای هزینه های جانبی خود داشته باشد. هزینه های اجباری مانند بلیط و هتل بوده، ولی هزینه های جانبی مانند خرید لوازمی برای رفت و آمد، استفاده از وسایل حمل و نقل، خرید انواع خوراکی در طول روز و انجام امور شخصی می باشد که فرد باید توان مالی برای پرداخت این موارد را داشته باشد.

اگر فردی در حین سفر بیمار گردد، باید توان پرداخت هزینه های درمانی خود را داشته باشد و از این جهت سربار کشور مقصد نگردد. اگر تعداد روزهای اقامت شما در این کشور مشخص است باید بلیط برگشت، هتل و دیگر هزینه های شما پرداخت شده و رسید مدارک معتبر داشته باشید تا نشان دهنده توان مالی شما باشد.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

پیشنهاد می کنم با چگونگی دریافت و اخذ پیکاپ ویزای کانادا نیز آشنا شوید

تمکن مالی برای ویزای کاری ایتالیا

انتخاب ویزای اشتباه

ایتالیا کشوری است که دارای ویزاهای متعددی است که متقاضی باید بتواند نوع ویزای خود را دقیق انتخاب کند. اگر برای ادامه تحصیل وارد کشور ایتالیا می گردید، باید ویزای خود را تحصیلی انتخاب کرده و از این روش وارد ایتالیا گردید.

اگر به قصد شغل و کار وارد این کشور می گردید، باید ویزای کار را انتخاب نموده و مدارک و مستندات مربوط به تخصص و مهارت شغل را به همراه مشخصات شناسامه ای ارائه دهید. اگر فردی با کسی یا مقامی قصد دیدار و ملاقات دارد، باید از ویزای قرار ملاقات استفاده نموده و تمامی مشخصات فردی را که با او قرار ملاقات دارد را اعلام نماید. هرگونه بی دقتی و یا بی اطلاعی از نوع ویزا و یا شرایط و یا ضوابط ممکن است منجر به ریجکت ویزا گردد.

بهتر است به کمک یک فرد یا موسسه ابتدا نوع ویزای خود را مشخص کرده و سپس اقدام به ارائه درخواست نمایید‌. در خصوص ویزای تجارت باید فرد یا مسافر بتواند نوع ایده، خلاقیت و یا میزان درآمدزایی در کشور ایتالیا را اعلام نماید تا بتواند ویزا بگیرد و چنانچه به هر دلیل نتواند نوع ویزای خود را تشخیص دهد، حتما ویزای او ریجکت خواهد شد.

یکی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا انتخاب اشتباه ویزا است که موجب سرگردانی و تلف شدن هزینه های متقاضی می گردد.

نامه تجدید نطر برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

نامه تجدید نظر ریجکتی ویزای ایتالیا

ممکن است فردی پس از اطلاع از ریجکت ویزا، اقدام به انجام کارهای غیرعاقلانه نماید. بهترین کار اعتراض به ریجکتی ویزای ایتالیا نوشتن نامه تجدید نظر است که می تواند کمک نماید تا این مشکل برطرف گردد. این یک نامه عادی و ساده نیست، در این نامه شما باید تمامی مشخصات خود را مرتب، دقیق، خوانا و طبق فرم درخواستی بنویسید.

فرد چنانچه از کامل بودن مدارک ارسالی خود اطمینان خاطر داشته باشد، می تواند این نامه را بنویسد. بهتر است در زمان نوشتن این نامه هم از یک کارشناس حرفه ای یا وکیل مجرب کمک بخواهد. وکیل به نحوه نگارش، مستندات لازم، زمان نگارش نامه و حتی نوع جملاتی که به کار می برد، آگاه است و می تواند راهنمای خوبی باشد. د

ر زمان نوشتن این نامه دقت کنید که تمامی منوها پر شده و همه مستندات خود را تحویل داده و پس از نوشتن نامه آن را امضا کرده و پس از امضا از طریق مبادی قانونی ارسال کنید.

فراموش نشود که امضا مهم ترین اصل در نوشتن یک نامه ی تجدید نظر است. در هنگام نوشتن نامه دقت کنید که با کمال احترام تقاضای بازبینی مدارک نموده و از داشتن لحن عامیانه خودداری کرده و با زبان انگلیسی و کاملا رسمی نوشته شود.

اخذ ویزای شینگن

قصدسفر به ایتالیا را دارید و به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید؟ این مقاله را دنبال نمایید

گواهی تمکن مالی چیست ؟

راهنمای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا با نوشتن نامه انجام می گیرد. ابتدای کار باید اطمینان پیدا کنید که آیا سفارت این کشور فرصت یا زمان اعتراض برای ویزای ریجکتی قرار داده است یا خیر. اغلب در زمان دریافت پاسخ ویزا این سوال شما هم پاسخ داده می شود که آیا فرصت اعتراض دارید یا ندارید.شما در حال خواندن مقاله دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا می باشید.

اما این موضوع را بدانید که ثبت تقاضای بازبینی دلیل بر پذیرش ویزای شما نمی باشد. هر چند مسافر روزهای زیادی را صرف کامل کردن پوشه و پرونده خود کرده باشد، ممکن است باز هم دچار مشکل شوید و ویزای شما برگشت داده شود. هرگز از این ماجرا ناراحت نشده و سعی کنید درخواست خود را مجدد داده و منتظر پاسخ بمانید.

اگر چنانچه تصمیم قطعی به نوشتن نامه اعتراض برای پیگیری دارید ابتدا از این موضوع اطمینان حاصل کنید که درخواست شما به صورت کاملا نادرست ریجکت شده و هیچ دلیل قانع کننده ای برای رد کردن ویزا وجود نداشته است. پس از آن با نوشتن یک نامه رسمی و دقیق، درخواست خود را به صورت قانونی مطرح کنید.

در نوشتن نامه متقاضی باید ضمن دادن یک توضیح قانع کننده و مستند، نوع ویزایش با تقاضایش یکی باشد، حساب و گردش مالی خوب و عالی داشته باشد. مدارک سجلی و فرم با هم مطابقت داشته باشند و تمامی ضوابط و موازین دریافت ویزا کاملا رعایت شده باشند.

بهتر است فقط از راه صحیح و از طریق سفارت چنین کاری را انجام دهید و از گوش دادن به سخنان افراد سودجو خود داری نمایید.

جلوگیری از ریجکتی ویزای ایتالیا

نکات جلوگیری از ریجکت ویزای ایتالیا

برای جلوگیری از ریجکت ویزای ایتالیا، بهتر است به موارد زیر به خوبی دقت کرده و هیچ موضوعی را دست کم و یا نادیده نگیرید. شما در حال خواندن مقاله دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا می باشید

شما باید هدف سفرتان واضح و مشخص باشد و در فرم تقاضا همه چیز را خوب و دقیق بنویسید. مشخصات سجلی شما باید با فرم مطابقت کامل داشته و هیچ گونه دوگانگی وجود نداشته باشد.

در گردش مالی خودتان دقت کافی داشته باشید تا افسر پرونده اطمینان پیدا کند که شما می توانید هزینه های اختیاری و اجباری خود را پرداخت کنید. بیمه شما درست و مناسب بوده و امتیازات و پوشش دهی خوبی داشته باشد. هیچ گونه نقص، پارگی، خدشه و آسیب روی مدارک شما به ویژه در پاسپورت شما مشهود نباشد.

فرمتان کامل و طبق درخواست و نظر سفارت پر شده باشد. هیچ گونه خط خوردگی، دوگانگی، موارد مبهم در آن وجود نداشته باشد.

در زمان حضور برای مصاحبه دقت کنید که تمامی اصل مدارک را با خود برده و نوشته ها و گفته هایتان یکی باشد. سر ساعت و بدون همراه در مکان یاد شده حاضر شوید. هیچگونه سوء سابقه، پیشینه کیفری، سابقه محکومیت، بدهی و یا پرونده در جریان نداشته باشید.

از دیگر مواردی که منجر به ریجکت مدارک شما می گردد، این است که فرد نتواند تعلق و دلبستگی خود به کشور، پدر، مادر، همسر و فرزندانش را ثابت کرده و مستندات مربوط به منزل و محل سکونت خود را ارائه دهد. گردش مالی، پول کافی و میزان توانمندی خود برای پرداخت هزینه های خود را ثابت کرده تا افسر پرونده قانع شود که شما توان پرداخت تمامی هزینه های خود را دارید. چنانچه این توانایی را نداشته باشید ممکن است برای کشور مقصد هزینه هایی ایجاد کنید که منجر به ریجکت ویزای شما گردد.

شما باید نوع و هدف سفرتان محرز باشد که آیا برای گردشگری سفر می کنید یا قصد ادامه تحصیل دارید، برای درمان به این کشور سفر می کنید یا قرار ملاقات با کسی دارید، قصد تجارت دارید یا اشتغال، به دیدار اقوام می روید و یا هدفتان اقامت دائم است. شما باید تمامی این موارد را در فرمتان مشخص کرده باشید و از گفتن کلمات مبهم، ناقص و نامشخص خودداری نمایید.

اگر سفرتان درمانی است باید مدارک پذیرش پزشک و بیمارستان را داشته باشید و یا اگر سفر فرودگاهی کوتاه است، باز هم باید مشخص کنید.

به این موضوع واقف باشید که در نبود شما این فرم و مدارک شماست که معرف شماست، پس بهتر است طوری تنظیم کنید که نیاز به شرح مجدد نداشته باشد. در غیر این صورت نامه و تقاضای شما ریجکت خواهد شد.

اگر فرزندتان قصد سفر به این کشور دارد باید مدارک قانونی و رضایت پدر و مادر همراه فرم رضایت داده شود. اگر زنی خانه دار است باید مدارک قانونی همسر خود را همراه با مشخصات سجلی بدهد، در غیر این صورت شامل بند نقص مدارک شده و ویزا برگشت خواهد خورد.

با توجه به تمامی موارد قید شده بهتر است که همواره از راهنمایی و مشاوره یک وکیل و یا موسسه آگاه به شرایط سفر و ویزا کمک گرفته و به تنهایی چنین کاری را انجام ندهید، افراد با تجربه می توانند به شما کمک کنند تا علاوه بر پذیرش تقاضای شما وقت و هزینه تان تلف نگردد.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment