فرهنگ مردم کانادا

عناوین این مقاله

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
مراحل اخذ ویزای مولتی کانادا

فرهنگ مردم کانادا: کانادا از چندین ایالت تشکیل شده است و در هر یک از این ایالات با توجه به مردم مهاجری که در آن زندگی می کنند، فرهنگ و آداب و رسوم مختلفی رواج دارد، اما به طور کلی فرهنگ مردم کانادا شباهت زیادی با مردم در فرانسه، انگلستان و آمریکا دارد.

در سال های بسیار دور مهاجرین زیادی از فرانسه و انگلستان، کانادا را برای زندگی کردن انتخاب کردند. در کانادا مردم تا زمانی که با شخصی رابطه دوستانه برقرار نکرده باشند او را به اسم صدا نمی کنند و مردم کانادا خیلی مرموز و پیچیده نیستند و بسیار خونگرم می باشند. شما می توانید در اوایل آشنایی با یک دوست کانادایی به بخشی از زندگی شخصی او پی ببرید و رابطه صمیمی داشته باشید.

معمولاً کانادایی ها در مناسبت هایی مانند کریسمس و روز تولد به یکدیگر هدیه می دهند. مردم کانادا در زمان دریافت هدیه خوشحالی خود را با کلمات و زبان ابراز می کنند.

اگر یک دوست کانادایی برای شام، شما را دعوت کرد سعی کنید یک دسته گل برای او بخرید و در زمان ورود به منزل آن را به میزبان بدهید.

مردم کانادا به عنوان یک کشور غربی متمدن از فرهنگ بسیار بالایی برخوردار هستند و می‌توان گفت که پیرامون این فرهنگشان تنها وابسته به قانون و مقررات می باشد. همچنین فرهنگ کانادا تحت تاثیر فرهنگ های مختلف مهاجران از سرتاسر جهان است.

مزایای پیکاپ ویزای کانادا

آداب و رسوم اجتماعی مردم کانادا

فرهنگ مردم کانادا به طور کلی افراد خونگرم، مودب و محترمی هستند و به دوستان و غریبه ها احترام زیادی می گذارند. آداب و رسوم مردم کانادا به این صورت است که اگر چه شاید همه در رعایت این موارد موفق نباشند، اما چهارچوب رفتارهای مناسب در کانادا را هم این خصوصیات شکل می دهند.

مردم کانادا در میان جوامع دموکراتیک غربی از سابقه طولانی در رعایت حقوق برابر برخوردار هستند. اغلب مردم کانادا خیلی به قرارهایشان و زمان اهمیت می دهند، یعنی وقتی قراری در ساعت مشخصی داشته باشند سعی می کنند راس همان ساعت در محل حضور داشته باشند.

مردم کانادا در اولین برخورد با یک فرد با او دست می دهند و خود را به طور کامل معرفی می کنند و شاید قبل از خداحافظی هم با او دست بدهند. بنابراین فرهنگ کانادایی و آداب و رسوم اجتماعی مردم کانادا بسیار عالی است و مردم کانادا صادق، صبور، با عدالت، فروتن و مسئولیت‌پذیر هستند.

از آداب و رسوم دیگر مردم کانادا این است که وقتی به مهمانی دعوت می شوند و به صرف شام به منزل اقوام می روند، زود هم بعد از شام به منزل برمی گردند، یعنی ممکن است به شما بگویند در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ تشریف بیاورید پس تعجب نکنید.

جامعه کانادایی اغلب به عنوان یک ملیت چند فرهنگی تعریف می‌شود و ترکیبی از مردمانی با ریشه های متفاوت دارد. آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم اجتماعی کانادا برای هر توریست و یا مهاجری ضروری است و مردم کانادا افرادی بسیار مودب هستند که برای حریم شخصی یکدیگر احترام می گذارند.

زبان مردم کانادا

زبان مردم کانادا

زبان و فرهنگ مردم کانادا  به دو صورت است، زبان انگلیسی ۵۱ درصد و زبان فرانسه ۴۹ درصد جمعیت کانادا را تشکیل می دهد. مهاجرت یک فرایند طولانی مدت است، پروسه ای که با یک تصمیم مهم برای تغییر جغرافیا و محل زندگی آغاز می شود.

زبان های ارتباطی در کشور کانادا به انگلیسی و فرانسوی محدود نمی شود. یک دسته بندی نشان می دهد که مردم کانادا دست کم به واسطه ۲۲ زبان دنیا در کنار یکدیگر معاشرت، کار و تحصیل می کنند. این دسته بندی نیز به زبان آمار می گوید بیش از ۶۷ درصد مردم کانادا به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

به طور کلی زبان های رایج در کانادا انگلیسی و فرانسوی است، بنابراین بهتر است برای مهاجرت به این کشور حداقل به یکی از این دو زبان سرمایه گذاری کنیم و از همین ابتدا مقصد را با جزئیات بیشتری انتخاب کنیم. شما باید مشخص کنید که دقیقا به کدام استان و کدام شهر کانادا می خواهید مهاجرت کنید. انتخاب دقیق شما مشخص خواهد کرد که کدام یک از دو زبان فرانسوی و انگلیسی مناسب تر خواهد بود و بیشتر به کارتان خواهد آمد.

زبان رایج در مدارس و دانشگاه های کانادا متفاوت است و برخی از دانشگاه های معتبر کانادا در همه و یا حداقل دو مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی و بعضی دیگر به زبان فرانسه تدریس می کنند. دانشگاه هایی هم هستند که هر دو زبان را وسیله ای برای انتقال و آموزش مفاهیم قرار می دهند، همه چیز بستگی به انتخاب شما و دانشگاهی که انتخاب می کنید دارد.

آشنایی با ویزای پیکاپ کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای توریستی کانادا هستید این لینک را حتما دنبال نمایید

دین مردم کانادا

دین و فرهنگ مردم کانادا   طیف وسیعd از گروه ها و اعتقادات را در برمی‌گیرد. مسیحیت بزرگ ترین دین در کانادا می باشد و پیروان کلیسای کاتولیک بزرگ ترین گروه مذهبی آن است‌. مسیحیان تنها ۵۳ درصد از جمعیت را در سال ۲۰۲۱ تشکیل می‌دهند که بعد از آنها افراد بی دین با ۳۴ درصد از کل جمعیت قرار دارندT پس دین اکثر مردم کانادا مسیحی است و در این کشور افراد مختلفی با قومیت ها و دین های متفاوت زندگی می کنند. در واقع این کشور به چند فرهنگی معروف است.

کانادا اخیراً قانون جدیدی را تصویب کردi که بسیاری از کارمندان عمومی از جمله افسران پلیس، معلمان و قضات را از استفاده از نمادهای مذهبی در محل کار منع می کند. بعضی می گویند این امر باعث جدایی کلیسا و کاتولیک می شود، ولی بعضی دیگر از افراد این قانون را در دادگاه به چالش کشیده و گفتند که این مسئله زنان مسلمان را هدف قرار داده و آزادی مذهبی را از بین می برد.

ممنوعیت حجاب در چندین کشور اروپایی از جمله کانادا نیز در حال اجرا می باشد. اگرچه مرکز تحقیقات این قوانین را در کانادا در نظر نگرفته است، اما برخی از کشورهای اروپایی محدودیت هایی را برای حجاب زنان مسلمان در نظر گرفته است.

به طور کلی کانادایی‌ها مذهبی تر از فرانسوی‌ها و انگلیسی هستند , تقریباً تعداد کمی از کانادایی ها به کار های مذهبی سنتی مانند نماز روزانه یا عبادت هفتگی مشغول می شوند. دو سوم کانادایی ها بر این اعتقاد هستند که برای داشتن اخلاق و ارزش های والا، اعتقاد خدا ضروری نیست. این رقم در سه نظرسنجی انجام شده و توسط مرکز تحقیقات ثابت شده است.

پیکاپ ویزا

جهت اخذ پیکاپ ویزای کانادا این لینک را دنبال نمایید

فرهنگ غذایی مردم کانادا

فرهنگ غذایی مردم کانادا به این صورت است که اولین آشپز های کانادا مردم بومی بودند که بیش از ۵۰۰ گونه گیاهی را برای آشپزی در کانادا استفاده می کردند.

کانادا فرهنگ چند ملیتی دارد و شما می توانید همه نوع غذا را در کانادا پیدا کنید اما از غذاهای کانادا می توان به شیره درخت افرا، گوشت گوزن، غذا های دریایی و غیره اشاره کرد.

در فرهنگ غذایی مردم کانادا انواع دسرها، خوراکی ها و غذاهای خوشمزه وجود دارد. نحوه آشپزی مردمان کانادا بیشتر شبیه سبک آشپزی کشورهای مثل انگلیس، اسکاتلند و فرانسه است. در قرن های نوزدهم و بیستم به دلیل مهاجرت زیاد مردم از شرق، مرکز و جنوب اروپا و همینطور جنوب و شرق آسیا موجب تغییراتی در نحوه پخت غذا در کشور کانادا شد.

یکی از خوشمزه ترین غذاهای کانادا، پوتین است که از شهر کوچک کبک می آید و به طور کلی مهاجران بسیاری از سراسر جهان در کشور کانادا زندگی می کنند که هر کدام از فرهنگ و رژیم غذایی جالب و متنوع استفاده می کنند و فرهنگ غذایی مردم کانادا شبیه به اروپاییان و مردم آمریکای شمالی است و گوشت گاو و مرغ به همراه غلات و فرآورده های لبنی و سبزیجات بخش عمده خوراک مردم کانادا می باشد.

بهترین هتل های ایتالیا

اگر قصد اخذ ویزای ایتالیا را دارید حتما لیک زیر را دنبال نمایید

پوشش مردم کانادا

پوشش مردم کانادا به این صورت است که مردم در کانادا بسته به شغلی که دارند از لباس رسمی یا غیررسمی استفاده می کنند، یعنی مردها برای شرکت در مراسم از کت و شلوار استفاده می کنند. کانادا همسایه کشور آمریکا است و به همین دلیل پوشش مردم در این کشور شباهت زیادی به یکدیگر دارد، البته نوع پوشش مردم کانادا به اروپایی ها نیز شباهت دارد.

به این نکته اشاره کنیم که در تمام ایالت کانادا پوشش یکسان نیست، چون آب و هوای کانادا در ایالات مختلف بسیار متفاوت است.

در کانادا پوشش خاصی که بتوان آن را از پوشش دیگر کشورها متمایز کرد وجود ندارد. مرد ها برای شرکت در مراسم از کت و شلوار استفاده می‌کنند اما در سایر مکان ها و برای رفت و آمد روزمره شلوار جین و تیشرت می پوشند. تنوع لباس خانم ها با طرح ها و رنگ های مختلف بسیار زیاد است و معمولا خانم ها در کانادا از لباس های تنگ بیشتر استفاده می کنند و مردها بیشتر از لباس های گشاد استفاده می کنند.

لازم به ذکر است این نکته را اضافه کنیم که آنچه در پوشش اکثر مردم کانادا مشاهده می شود، لباس های زمستانی مانند پالتو و کاپشن است. یک نکته مهم و قابل توجه این است که بدانید در کانادا با وجود تنوع فرهنگی زیاد، مردم از لباس های سنتی خود در این کشور استفاده نمی کنند.

هزینه دریافت ویزای کانادا

اگر قصد دریافت ویزای کانادا را دارید خالی از لطف نیست این لینک را دنبال نمایید

های‌پارک

مناسبت ها و جشن های کانادا

معروف ترین جشن های کانادا عبارتند از جشن نور ها در تابستان، فستیوال محلی ادمونتون، فستیوال وینتر لود، جشن روز ملی کانادا، جشن موسیقی جاز کانادا، رژه نور در تورنتو، فستیوال فولکوراما در کانادا، جشن کی دیز، نمایش سوارکاری کلگری، جشن هالووین، جشن ولنتاین، فستیوال بین‌المللی، فیلم تورنتو و غیره.

کانادا کشوری است مهاجر پذیر با فرهنگ های مختلف و همین موضوع سبب می شود سالانه فستیوال های گوناگون و جذابی در این کشور برگزار شود. استان های کانادا هم به مناسبت رویداد ها و جشن‌ های خاص تعطیلات رسمی دارند.

اقوام و ملیت های مختلف که در کانادا گرد هم آمده‌اند، به واسطه این جشن‌ ها آداب و سنت های خود را زنده نگه می دارند. یکی از جذاب ترین بخش هایی که نظر هر شخصی را برای مهاجرت به کانادا به خود جلب می‌کند، جشنواره‌ های مختلف، کارناوال ها و فستیوال های جالب و فوق العاده هیجان انگیز و لذت بخش می باشد که در طول سال در کانادا برگزار می‌ شود.

اگر شما دوستان عزیز هم قصد مهاجرت یا حتی مسافرت به کانادا را دارید، می توانید در سایت ما در مورد فستیوال های کانادا اطلاعات بیشتری را کسب کنید و مقاله های ما را دنبال کنید.

مدارک شرایط اخذ ویزای شینگن 1402

اگر به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید حتما لینک زیر را ئنبال نمایید

رفتار مردم کانادا با مهاجران

یکی از حساسیت های مردم کانادا، وقت شناسی است. کانادایی ها به وقت بسیار حساس هستند و اهمیت می دهند، پس در مواجه با یک کانادایی حتماً به زمان اهمیت بدهید و همیشه سر قرارهایتان حاضر باشید. رفتار و فرهنگ مردم کانادا با ایرانیان بسیار خوب است و ویژگی و اخلاق خوبی که ایرانیان دارند، سازگاری با محیط و فرهنگ هر کشور می باشد.

رفتار مردم کانادا با ایرانیان طوری است که تلاش می کنند دیدگاه دیگران نسبت به آنها مثبت باشد. نکته مهم و جالب توجه این است که ایرانیان مقیم کانادا اکثراً تحصیلات عالی دارند و جزو افراد مرفه و با فرهنگ کانادا محسوب می شوند، آنها همیشه در مناطق بالانشین شهرهای کانادا زندگی می کنند و همانند مهاجرین کشورهای دیگر محله های فقیر نشین ندارد.

یکی از مواردی که در مهاجرت ایرانیان وجود دارد، سرگذشت آنان بعد از مهاجرت به کانادا است. کانادا به دلیل نزدیکی جغرافیا دستخوش فرهنگ آمریکایی نیز قرار گرفته است، بنابراین رفتار کانادایی ها با ایرانی ها طوری است که آنها دوست دارند با ایرانی ها ارتباط بگیرند و به رسم مهمان نوازی خود با آنان مهربان باشند و آنها را در جمع های خود راه می دهند.

مردم کانادا از فرهنگ ایرانیان خوششان می آید و رابطه خوب و نزدیکی با آنها برقرار می کنند و همچنین برای ورود به جمع ایرانیان سعی بر یادگیری خرده‌ فرهنگ‌ های آنها دارند.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment