مدارک اخذ ویزا شینگن

فهرست مطالب

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
مدارک اخذ ویزا شینگن

مدارک اخذ ویزا شینگن را باید متقاضیان در روز تعیین وقت سفارت با خود به همراه داشته باشند تا در کنار توضیحاتی که به افسر ویزا میدهند آن را نیز ارائه دهند.

مدارک ویزای شینگن شامل دو دسته می باشند که دسته اول مدارکی هستند که هر متقاضی باید در خصوص شرایط شغلی ،مالی وسابقه سفر خود ارائه دهد دسته دوم مدارک ویزای شینگن فرم آنلاین درخواست ویزا می باشد که در این باید متقاضی اطلاعات خود را به صورت دقیق وارد نماید.

مدارک دیگر نوع ویزای شینگن درخواستی، تاریخ ورود و خروج شما و همچنین مشخصات میزبان در کشور مقصد می باشد که یکی از مدارک اصلی برای افسر ویزا خواهد بود.

مدارک مالی از جمله دیگر مدارک می باشند که جزو اصلی‌ترین آن به شمار می‌آیند به گونه که شما باید پرینت گردش مالی سه ماهه حساب کوتاه مدت خود را به درستی ارائه دهید.

برای اینکه چه مبلغی وارد حساب شده اند و چه مدت در حساب شما مانده اند به خوبی مورد بررسی قرار میگیرد در نتیجه سعی کنید در زمان مراجعه به سفارت کنه حتما مبلغ معینی در داخل حساب شما وجود داشته باشد. با توجه به اینکه شغل مناسب یکی از مهمترین معیارها برای سفارتخانه میباشد در نتیجه شما باید مدارک شغلی لازم را برای دریافت ویزای شینگن ارائه دهید زیرا مشاغل خاص شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهند داشت.

اگر کارمند، دانشجو و یا پزشک هستید حتما باید مدارک مورد نیاز آنها را نیز ارائه دهید تا هر کدام از آنها به خوبی مورد بررسی قرار بگیرند.

پیشنهاد میکنیم مقاله ویزای مولتی کانادا را نیز مطالعه فرمایید!

مدارک اخذ ویزا شینگن

ویزا شینگن یکنواخت USV

مدارک اخذ ویزا شینگن ویزا شینگن یکنواخت USV به دارندگان آن اجازه می دهد تا طبق دوره ۶ ماه تا ۹۰ روزه در منطقه شینگن سفر و اقامت کنند. دارندگان این ویزا میتوانند به کشورهای اتریش، بلژیک، دانمارک ،استونی، پرتغال و برخی از کشورهای دیگر سفر کنند و با توجه به هدف سفر ویزای شینگن برای همه به صورت دو دستهA,BوCاعمال می شود.

دسته A همان ویزای ترانزیت فرودگاهی که به دارنده آن اجازه می دهد بدون ورود به منطقه شینگن از طریق منطقه بین المللی به فرودگاه کشور شینگن سفر کنند.

ویزای ترانزیت فرودگاهی برای افرادی که از طریق تغییر پرواز در یک فرودگاه از یک کشور شینگن به کشور غیر شینگن سفر می کنند اجباری خواهد بود.ویزای B ویزای حمل و نقل بوده که به مسافران اجازه می‌دهد تا از طریق هر کشور شینگن چه کشورهایی که عضو توافق نیستند رفت آمد کند و با وجود مدتی اینرفت آمدنمی تواند بیشتر از پنج روز باشد .

دستهC ویزای کوتاه مدت می باشد که بسته به اعتبار ویزا و مدت معین در منطقه و این دسته از ویزا با توجه به هدف دارنده سفر می تواند به شکل های مختلفی باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله مدارک اصلی برای ویزای کانادا را نیز مطالعه فرمایید!

ویزا شینگن یکنواخت USV

ویزا شینگن چندبار ورود

مدارک اخذ ویزا شینگن انواع ویزا شینگن متفاوت می باشند که هر کدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد در نتیجه متقاضیان هر کدام از آنها را با توجه به شرایط خود انتخاب می کنند.

حتما قبلاً نام ویزای چند بار بود را شنیده اید که از لحاظ تعداد دفعات برای ورود به کشورهای عضو شینگن به سه دسته مختلف تقسیم می شوند. تقسیم بندی ویزای شینگن شامل یک بار ورود،دوبار ورود و چند بار ورود میباشد که از بین آنها نوع سوم بهترین ها بوده که محدودیتی را برای شخص دارنده ویزا ایجاد نمی نماید.

گرفتن ویزای شینگن چند بار برود شرایط خاصی دارد که برای گرفتن آن متقاضیان باید ضرورت های لازم را رعایت نمایند. برخی از افراد به چند کشور مختلف را نمی دهد در صورتی که این گونه نمی باشد زیرا تمام ویزای شینگن امکان تردد در همه ۲۶ کشور حوزه را به شما خواهد داد.

تفاوت اساسی ویزای شینگن چند بار ورود با دیگر ویزا ها در این میباشد که شما با داشتن ویزای چند بار ورود هیچ محدودیتی در تعداد دفعات ورود و خروج به حوزه‌های شینگن ندارید در واقع تا زمانی که این ویزا معتبر باشد نشان ماه چند بار که بخواهید می توانید از این حوزه خارج شده و مجددا به آن وارد شوید.

این ویزا برای افرادی که به دلیل شرایط کاری مجبور هستند که مدام بین کشورهای خودشان و حوزه شینگن در رفت و آمد می باشند بسیار موثر و سودمند خواهد بود.

ویزای چندبار ورود خود دارای انواع مختلفی دارد که از جمله آن ویزای چند بار ورود یک ساله بوده که اجازه تردددر حوزه شینگن برای یک سال را برای افراد صادر می‌کند و همچنین ویزای چند بار ورود که اجازه تردد را برای افراد تا 3 سال را امکان‌پذیر می‌سازد و همچنین ویزای چند بار ورود ۵ ساله اجازه تردد را برای مدت ۵ سال به افراد می‌دهد که هر کدام از این ویزا شرایط خاصی را دارند.

ویزا شینگن چندبار ورود

ویزا شینگن اعتبار محدود LTV

مدارک اخذ ویزا شینگن ویزای شینگن اعتبار محدود LTV به متقاضیان این امکان را می دهد که فقط در کشورهایی که در آنها ثبت شده است سفر کند در نتیجه به کشورهای دیگر حوزه شینگن اجازه ورود داده نمی شود.

داشتن این ویزا فقط اجازه سفر به کشور مشخص را دارند و به هیچ عنوان در کشورهای دیگر این ویزا اعتبار ندارد.

دارندگان این نوع ویزای شینگن نمی توانند از طریق هر کشور وارد کشور مورد نظر شوند به گونه ای که حتی اجازه ترانزیت همه ندارند به همین منظور این نوع ویزا در موارد بسیار خاص مانند الزامات بین المللی به عنوان استثنا می باشد.

این نوع ویزا برای اشخاصی که مدارک سفر معتبر ندارند و با این وجود باید در شرایط اضطراری به کشور حوزه شینگن سفر کنند صادر می شود. هرینه ویرای شینگنLTV برای بزرگسالان و کودکان و نوجوانان بسیار متفاوت می باشد حتی در مواردی برای افراد کم سن کسال رایگان خواهد بود.

یکی از کاربردهای این ویزا در کشور مقصد این بوده که بیشتر به پناهندگان تعلق می گیرد که بدون مدارک معتبر وارد ناحیه شیمیایی می شوند در نتیجه این ویزا برای افرادی که قصد پناهندگی دارند بسیار مناسب می باشد که دارندگان این ویزا تنها مجاز می باشند در همان کشور صادر کننده ویزا و یا چند کشور محدود دیگر اقامت و سفر کنند.

ویزا شینگن اعتبار محدود LTV

فرم درخواست ویزای شینگن

مدارک اخذ ویزا شینگن برای اخذ ویزا شینگن شما ابتدا باید فرم مورد نظر را پر کنید زیرا در بسیاری از موارد اشتباه پر کردن فرم ویزا شینگن باعث رد شدن درخواست ویزا شده در نتیجه هنگام پر نمودن آن باید بسیار دقت نمایید.

اولین و مهمترین قدم برای تهیه ویزای شینگن تکمیل فرم آن می باشد شما باید آن را از سفارتخانه مربوط به شکل اینترنتی و یا حضوری دریافت نمایید. با توجه به اینکه همه این ویزا شینگن می باشند اما فرم هر کدام از آنها با یکدیگر فرق دارد به طور مثال برای درخواست ویزای سوئد نباید فرم شینگن آلمان را تکمیل نمایید پس ابتدا فرم شینگن لازم را باید از سایت سفارتخانه دانلود و با توجه به نکاتی که در آن ذکر شده است فرم را تکمیل کنید.

در یک قسمت از فرش ما باید نام خود را مطابق با پاسپورت نوشته و در قسمت بعدی تاریخ تولد را مطابق با تاریخ درج شده در پاسپورت قید نمایید. قسمت بعدی در فرم محل تولد و همچنین مربوط به کشور محل تولد شما می باشد که باید به درستی ذکر نمایید. در سمت دیگر فرم شما باید تابعیت خود را مشخص کنید و در صورتی که تابعیت شما دوگانه می باشد مثلاً یک پاسپورت ایرانی و یک پاسپورت ایتالیایی دارید حتما باید آن را در قسمت مورد نظر درج نمایید.

فرم درخواست ویزای شینگن

مدارک لازم اخذ ویزای شینگن

مدارک اخذ ویزا شینگن شرایط گرفتن ویزای شینگن بر اساس مدارک افراد بررسی می‌شود در نتیجه مدارک ویزای شینگن برای درخواست هریک از انواع ویزا ها یک مسئله بسیار مهم می باشد.

برای تهیه ویزا باید به این نکته توجه کنید که مدارک اخذ ویزای شینگن در برخی از اعضای کشورهای بیشتر بوده به همین منظور قبل از درخواست ویزا کشور و تمام ویژگی آن را به‌خوبی مورد بررسی قرار دهید. شما برای درخواست هریک از انواع ویزای توریستی، دانشجویی، کاری و سرمایه گذاری ابتدا باید فرم درخواست ویزا را به صورت جداگانه تهیه و تکمیل کنید و در صورت نیاز می توانید از افراد متخصص در این زمینه اطلاعات کافی دارد کمک بگیرید.

مدارک برای گذرنامه معتبر می‌باشد که باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی بوده و همچنین پاسپورت ها نباید دارای اطلاعات ناخوانا باشند و در صورتی که گذرنامه قبلی شما اداره ویزای شینگن باشد آن را نیز باید به همراه گذرنامه جدید ارائه دهید. مدرک مورد نیاز دیگر ارائه اصل و ترجمه کلی صفحات شناسنامه می باشد همچنین بیمه مسافرتی نیز باید به همراه سایر مدارک ارائه شود که این بیمه نیز باید کل مدت زمان اقامت شما در کشور حوزه شینگن را تحت پوشش قرار دهد.

شما برای استفاده وضعیت شغلی تان در کشور محل اقامت باید اسناد و مدارک شغلی خود را نیز ارائه دهید و کارمندانی که قصد سفر به این مکان را دارد باید از محل کار خود یک گواهی اشتغال به کار را ارائه دهند.

افرادی که کارفرما هستند باید اصل و ترجمه جواز کسب ایا گواهی ثبت شرکت خود را نیز به همراه برگه های مربوط به پرداخت مالیات ارائه دهند همچنین دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل و ثبت نام در دانشگاه و موسسات را تحویل دهند. رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای شینگن از دیگر مدارک می باشد که وقتی شما در سفارت یا دفتر ویزای کشور مقصد حضور دارید باید هزینه هایی را در این زمینه پرداخت نمایید.

مدارک لازم اخذ ویزای شینگن

کدام کشور بهتر ویزا شینگن میدهند ؟

مدارک اخذ ویزا شینگن مراحل اخذ ویزا شینگن بسیار زیاد بوده که افراد باید حتما این مراحل را طی نمایند تا بتوانند ویزای خود را دریافت کنند و برخی از کشورها ویزای شینگن را راحت‌تر صادر می کنند در نتیجه کار را برای افراد بسیار آسان تر می نمایند.

ویزای شینگن مزایای بسیار زیادی دارد که یکی از پرکاربردترین نوع توریستی آن بوده که بیشتر افراد برای بازدید از کشورهای حوزه شینگن از آن استفاده می کنند و دارندگان آن می توانند به راحتی به کشورهای عضو حوزه شینگن سفر نمایند.

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن کشورهای ایتالیا اسپانیا و سوئیس می باشند که جزو بهترین کشورهای عضو شینگن هستند زیر و سخت گیری کمتری نسبت به ایرانیان دارند.

دلیل راحت گرفتن این کشورها برای ویزای شینگن شرایط اقتصادی و سیاسی آنها میباشد که همین وضع اوضاع را برای ایرانیان بسیار مناسب نموده است. کشور ایتالیا بیشترین ویزا برای ایرانیان صادر می نماید به گونه ای که اگر گردش مالی خوبی داشته باشید و تمکن مالی شما قابل قبول باشد و اسناد معتبری نیز ارائه دهید شانس را برای دریافت ویزا بالا خواهد برد. اگر شما برای تهیه ویزا از آژانس معتبر استفاده نموده باشید و این سفارت ضمانت بازگشت شما را اعلام کند شانس شما برای اخذ ویزا بالا خواهد رفت.

یکی از نکات مهم در اخذ راحت ترین ویزا برای کشور ها این می باشد که تمامی مدارک شما برای گرفتن ویزا مانند اطلاعات مالی و شغلی باید به صورت کامل و دقیق ترجمه شده باشد.
سعی کنید که در بیشتر موارد این مدارک به زبان انگلیسی ارائه شود و همچنین هدف سفر خود نیز کامل برای اثر مشخص باشد و علاوه بر آن محل اقامت در منطقه شیمیایی و همچنین مدت زمان ماندگاری شما نیز به خوبی بیان شده باشد.

شما با ارائه تمام این مدارک ها که کاملاً درست و دقیق میباشند این کشورها ویزا را به صورت راحت برای شما صادر می نماید در نتیجه شما هیچگونه نگرانی بابت ساده نمودن ویزا نخواهید

ریجکتی ویزای شینگن

مدارک اخذ ویزا شینگن یکی از شایع ترین مشکل در تهیه ویزای شینگن می باشد که این امر باعث می‌شود اختلالی در سفر آنها به وجود بیاید در نتیجه نتوانند به اهداف سفر خود برسند.

برای رفع ریجکتی ویزا شینگن روش های مختلف وجود دارد که ما در اینجا به صورت جذب آنها می پردازیم تا افراد بتوانند مشکلات ویزای خود را در کوتاهترین زمان برطرف کنند و به سفر خود ادامه دهند. از آنجایی که یکی از دلایل ریجکتی شدن ویزای پر نکردن صحیح می باشد در نتیجه افراد باید فرم مورد نظر را دوباره مورد مطالعه قرار دهند و تمام اطلاعات شخص خود را به درستی وارد کنند که توجه به این موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

روش دیگر برای رفع ریجکتی ویزای شینگن شما باید مسئول سفارتخانه را در مورد سفر خودمجاب نمایید تا مهره آن توسط این افراد صادر شود و شما بدون هیچ مشکل و اختلال می توانید سفر کنید. روش دیگر برای رفع ریجکتی ویزای شینگن تطابق نمودن عکس روی پاسپورت با عکس خودتان می باشد در نتیجه به هیچ عنوان شما نباید از عکس های قدیمی استفاده کنید.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment