مراحل درخواست ویزای کانادا

فهرست مطالب

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
Canada

مراحل درخواست ویزای کانادا یکی از کارهایی که فرد متقاضی باید آن را به درستی انجام دهد، طی کردن درست مراحل درخواست ویزای کانادا می باشد که متقاضیان باید آنها را به صورت درست و صحیح انجام دهند. فرد متقاضی باید چند ماه قبل از اینکه ویزا صادر شود تمامی مراحل را انجام بدهد تا در مدت زمان تعیین شده ای ویزا برای فرد متقاضی صادر شود.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را نیز مشاهده بکنید .

Canada

انواع ویزای کانادا چیست ؟

مراحل درخواست ویزای کانادا انواع ویزای کانادا بسیار زیاد می باشد و متقاضیان باید پیش از ثبت درخواست برای ویزای کانادا نوع آن را مشخص نمایند، اما در این قسمت می خواهیم به بررسی و شرح چند مدل از‌ مهم ترین نوع ویزای کانادا بپردازیم:

۱_اولین نوع ویزای کانادا مربوط به ویزای توریستی کانادا می باشد که دولت کانادا به فردی که موفق به دریافت این ویزا شده اجازه می دهد برای سیاحت و گردشگری وارد خاک کانادا شود. در حال حاضر ویزای دیدار خانواده و کسب و کار زیر مجموعه این ویزا صادر می شود. اعتبار این ویزا اغلب به اندازه اعتبار پاسپورت فرد متقاضی می باشد.

۲_ویزای دیگر مربوط به ویزای تحصیلی کانادا می باشد که شما می توانید برای تمام مقاطع تحصیلی از موسسات آموزشی کانادا پذیرش بگیرید و سپس با درخواست ویزای تحصیلی به آموزش و یادگیری در کانادا ادامه دهید که مدت زمان ویزای تحصیلی نیز به اندازه مقطع تحصیلی شما می باشد.

۳_ویزای دیگر مربوط به ویزای کاری کانادا می باشد که این نوع ویزا می تواند مانند ویزای توریستی کانادا اعتبار آن به اندازه پاسپورت فرد متقاضی باشد و معمولاً صدور این ویزا با دعوت نامه از طرف یک کسب و کار کانادایی امکان پذیر می باشد.

۴_یکی دیگر از انواع ویزای کانادا که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، مربوط به سوپر ویزای کانادا می باشد. سوپر ویزای کانادا به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ های شهروندان کانادایی یا افرادی که اقامت موقت کانادا را دارند اجازه می‌دهد که به عنوان همراه به کانادا بیایند و به مدت طولانی تری در کنار آنها زندگی می کنند. البته فردی که برای این اشخاص دعوت نامه می فرستد باید ثابت کند که از نظر مادی توانایی حمایت از افراد متقاضی سوپر ویزا را دارد.

مدت زمان اعتبار این ویزا ۱۰ ساله است، اما در اصل تا پایان اعتبار گذرنامه متقاضی اعتبار دارد و در هر بار ورود به کشور کانادا می تواند حداکثر دو سال در کشور کانادا اقامت داشته باشد.

شرایط مورد نیازی که فرد متقاضی برای گرفتن این نوع ویزا باید داشته باشد، این است که در ابتدا باید فرد متقاضی معاینات پزشکی را به صورت کامل انجام دهد و همچنین فرد دعوت کننده باید توانایی مالی نگهداری والدین خود در مدت زمان اقامت آنها در کشور کانادا را داشته باشد، یعنی دعوت کننده باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد تا بتواند این ویزا را برای همراهان خود بگیرد.

۵_ویزای دیگر مربوط به ویزای دیپلماتیک و رسمی می باشد و همانطور که از نام این ویزا مشخص است، آن را به مقامات رسمی و دیپلماتیک کشورهای دیگر داده می‌شود و طبق آن به فرد متقاضی اجازه ورود به خاک کانادا را به منظور انجام وظایف مختلف دولتی و رسمی داده می شود.

مدت زمان اعتبار معمولاً به اندازه زمانی است که فرد برای انجام وظیفه خود نیاز دارد و البته از لحظه ورود به کانادا اعتبار این نوع ویزا به مدت سه ماه می باشد.

از شرایطی که دارندگان این ویزا باید داشته باشند این است که فرد متقاضی باید پست و موقعیتی در دولت خود داشته باشد و البته با توجه به موقعیت های مختلف، آن شخص می تواند افراد خانواده را نیز با خود به کشور کانادا ببرد.

انواع ویزای کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای کانادا را دنبال بکنید.

انواع ویزای کانادا چیست ؟

مراحل اخذ ویزای کانادا

مراحل درخواست ویزای کانادا اگر قصد تحصیل در کشور مقصد را دارید، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید یا در صورتی که برای گردش به کشور مقصد می روید هم باید برای اخذ ویزای توریستی اقدامات اولیه را انجام دهید، پس در مرحله اول باید نوع ویزا را به خوبی بشناسید.

در مرحله دوم با توجه به نوع ویزایی که انتخاب کردید، باید یک وقت سفارت برای خود بگیرید.

در مرحله سوم شما باید به چک لیست مدارک خود توجه کنید و آنها را کامل و بدون نقص به سفارتخانه‌ها و بعد دارالترجمه ها ارائه دهید تا مدارک شما به صورت دقیق ترجمه شود و زمانی که مدارک و کل مبلغ صدور ویزا را به سفارتخانه‌ها بردید، شما باید منتظر پاسخ سفارت خود بمانید.

ویژگی ویزای جاب آفر کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله ویژگی ویزای جاب آفر کانادا را نیز مشاهده بکنید.

مراحل اخذ ویزای کانادا

۱) ارسال آنلاین درخواست ویزا کانادا

مراحل درخواست ویزای کانادا یکی از مراحل مهم درخواست ویزای کانادا مربوط به ارسال درخواست ویزا کانادا می باشد که ما در این قسمت می خواهیم در رابطه با این مرحله توضیح مختصری را در خدمت شما بیان کنیم:

این مرحله از درخواست ویزای کانادا به این صورت می باشد که شما در ابتدا باید وارد سایت سفارت کانادا شوید و در این سایت اقدام به ثبت‌نام کنید و مدارک خود را از این طریق ارائه دهید. شما باید در داخل این سایت یک پروفایل یا همان حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. برای ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت کانادا شما فقط به یک نام کاربری و رمز عبور نیاز دارید و پس از آن سوال امنیتی برای خود انتخاب می کنید.

در این صورت شما باید فرم درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین به سفارتخانه ارسال نمایید. در هنگام ارسال درخواست ویزای کانادا و پروفایل خود باید به چند نکته توجه کنید که در ابتدا می‌توانیم بگوییم که نام کاربری خود را طوری انتخاب کنید که فراموش نکنید، اما طوری باشد که دیگران هم نتوانند آن را حدس بزنند. از استفاده کردن از اطلاعات شخصی مانند اسم و فامیل، شماره ملی و آدرس پستی یا آدرس ایمیل اجتناب کنید.

شما باید این درخواست را به صورت صحیح و خوانا ارسال نمایید تا این درخواست مورد تایید کارشناسان مربوطه قرار بگیرد.

ویزا شینگن

برای دریافت ویزای شینگن پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن دنبال بکنید.

۲) انگشت نگاری ویزای کانادا

مراحل درخواست ویزای کانادا انگشت نگاری ویزای کانادا یکی از مهم‌ترین مراحلی است که به متقاضیان باید برای دریافت ویزای کانادا آن را انجام دهند که اگر بخواهیم درباره این موضوع در این قسمت توضیح دهیم، می توانیم بگوییم انگشت نگاری یا بیومتریک است که در دفاتر مرتبط با سفارت کانادا انجام می شود اما از سال ۲۰۱۳ میلادی به بعد طبق قانون تصویب شده کانادا، انگشت نگاری برای متقاضیان صدور ویزای کانادا الزامی می باشد.

خوب است شما این نکته را بدانید که تا قبل از انجام انگشت نگاری، درخواست صدور ویزای کانادا به جریان می‌افتد. وزیر مهاجرت کانادا برای بالا بردن امنیت این کشور و وارد نشدن افراد با پاسپورت غیرقانونی و جلوگیری از کاهش ورود پناهندگان به این کشور، این مرحله را جزء شرایط مهم و الزامی برای صدور ویزای کانادا قرار داده است.

فرد متقاضی باید با مراجعه به سایت سفارت کانادا مدارک خود را بارگذاری کند. با انجام ثبت نام در سایت یک کد رهگیری را دریافت می کند، بعد از دریافت کد رهگیری یک ماه فرصت دارد که به یکی از دفاتر مرتبط با سفارت کانادا برای انجام انگشت نگاری مراجعه کند. شما باید به این نکته توجه کنید که در زمان انگشت نگاری هیچ مصاحبه با متقاضیان صورت نمی‌گیرد و نیازی به این مورد نیست که شما حتماً اطلاعات پرونده خود را به افراد ارائه دهید و انگشت نگاری شما به این صورت است که پس از مراجعه به دفاتر، متصدی انگشت نگاری از شما عکس می گیرد و سپس می خواهد که انگشتتان را روی صفحه ی شیشه ای قرار دهید.

اگر شما ظرف مدت تعیین شده به دفاتر مربوطه مراجعه نکنید، به درخواست صدور ویزا رسیدگی نمی شود و این ویزا برای شما صادر نمی شود.

۱) ارسال آنلاین درخواست ویزا کانادا

۳)مراجعه به دفاتر vac کانادا

مراحل درخواست ویزای کانادا یکی از مهم ترین مراحل اخذ ویزای کانادا مربوط به مراجعه به دفاتر وک کانادا می باشد که ما در این رابطه می خواهیم توضیح مختصری را خدمت شما بیان کنیم و آن را به صورت مختصر برای شما شرح دهیم:

در مرحله اول اگر بخواهیم در رابطه با دفاتر کانادا توضیح دهیم می توانیم بگوییم به سفارت و کنسولگری کانادا در کشورهای مختلف دفاتر وک گفته می‌شوند، اما این دفاتر در کشور ایران وجود ندارد، به همین دلیل ایرانیانی که قصد سفر و مهاجرت به کشور کانادا را دارند مجبورند برای دریافت ویزا به یکی از مراکز این دفاتر در کشوری همسایه مراجعه کنند.

این مراکز با هدف انجام کلیه امور صدور ویزا برای مسافران کانادایی تاسیس شده است. این مرکز به عنوان یکی از مراکز لازم هم برای انجام مرحله انگشت نگاری برای گرفتن ویزای کانادا می باشد.

ایرانیان می توانند بنا بر سلیقه شخصی خود به وک کشورهای مختلف مراجعه کنند. مراحل انجام انگشت نگاری در دفاتر حداکثر یک ساعت زمان می‌برد، مگر اینکه شما در طی مراحل دیگر گرفتن ویزای کانادا با مشکلاتی رو به رو شده باشید. بعد از اتمام مراحل انگشت نگاری در کشور همسایه شما با پرواز روزانه به کشور ایران باز می گردید.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment