ویزای ازدواج کانادا

عناوین این مقاله

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
ویزای ازدواج کانادا

ویزای ازدواج کانادا یکی از راه های سریع مهاجرت به این کشور است. تصمیم‌ گیری برای ازدواج یک امر مهم است، ولی زمانی که برای مهاجرت باشد ممکن است کار دشوار شود. اقامت از راه ازدواج در کشور کانادا یکی از شیوه‌ های مهاجرت است، اما اخذ اقامت دائم بلافاصله بعد از ازدواج صورت نمی گیرد.

کانادا به سایر فرهنگ‌ ها احترام قائل بوده و از تشکیل خانواده مهاجران در کشور کانادا هم استقبال می‌کند. یک شهروند یا مقیم کانادایی می‌ تواند با شخصی غیر کانادایی ازدواج کند و برای همسر خود اقامت دائم بگیرد. برای ازدواج در کانادا باید دارای شرایطی بود که در قوانین کانادا تصویب شده است مثلا سن زوج ها باید بالاتر 18 سال باشد، شهروند یا مقیم کانادا حتما باید ثبات مالی خود را ثابت کند، پشتیبان بودن همسر در ابتدا باید تایید شود و بعد شخص می‌ تواند برای اقامت دائم اقدام کند.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را نیز مشاهده بکنید .

ویزای ازدواج کانادا

شرایط اخذ ویزا ازدواج کانادا

مراحل اخذ ویزا ازدواج کانادا کمی سخت گیرانه تر است. اسپانسر کننده همسر یا شریک زندگی باید بالای 18 سال سن داشته باشد، شهروند کانادا باشد یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد، ثابت کند که به دلایلی غیر از معلولیت کمک مالی از سمت دولت دریافت نمی‌ کند، ثابت کند که توانایی حمایت مالی از شخص اسپانسر شونده را دارد.

فرد باید به دولت کانادا و فردی که قرار است او را حمایت کند امضا و تعهد بدهد، البته اگر فرد اسپانسر شونده توانایی مالی برای پرداخت‌ هزینه‌ ها را داشته باشد این شرط سد مسیر نخواهد شد. در صورتی که فرد شهروند کانادا باشد ، باید در آنجا زندگی کند و در صورتی که ساکن کانادا نیست باید ثابت کند که افرادی را که حمایت می‌ کند، اگر اقامت دائم گرفتند در کشور کانادا زندگی خواهند کرد.

فرد اگر هنوز تحت حمایت همسر و شریک زندگی خود است ، به این معنی است که کمتر از 5 سال از اقامت فرد در کانادا می‌ گذرد.

وقتی که فرد واسطه ازدواج با تابعیت کانادایی اقامت دائم گرفته‌ است و این ازدواج به جدایی انجامیده ، تا مدتی برای حمایت کردن همسر جدید محدودیت دارد. به طور کلی شخص حمایت شونده نمی‌ تواند تا 5 سال حامی شخص دیگری باشد.

در کل شخص حمایت کننده نمی‌ تواند تا 3 سال حامی شخص دیگری شود. جرم های محکوم به جرائمی مثل جرائم جنسی ، جرائم علیه افراد ، تهدید سایرین ، خشونت‌ های خانگی و دزدی و قتل نشده باشد، اگر به یکی از این جرائم محکوم شده باشد تنها در صورتی می‌ تواند حامی فرد دیگری شود که یا اعاده حیثیت کرده باشد یا تبرئه شده باشد و یا این که مجازات خود را گذرانده باشد و از آن 5 سال هم گذشته باشد، نامه اخراج از کانادا دریافت نکرده باشد، توافق‌ نامه‌ای را همراه با حمایت شونده امضا کند که در آن تعهدات و مسئولیت‌ های خود را پذیرفته باشد.

انواع ویزای کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای کانادا را دنبال بکنید.

شرایط اخذ ویزا ازدواج کانادا

مراحل اخذ ویزا ازدواج کانادا

سریع ترین روش مهاجرت به کانادا ویزای ازدواج می باشد. اثبات رسمی بودن ازدواج ضروری است‌.

فرد باید فرم درخواست را دریافت کرده و هزینه‌ های لازمه را در وبسایت IRCC پرداخت کند و درخواست خود را با درخواست اقامت دائم همسر به IRCC ایمیل بزند. در صورتی که درخواست کامل باشد و پرونده شامل تمام مدارک مورد نیاز و مورد تایید باشد، با درخواست موافقت خواهد شد، ولی در صورتی که پرونده ناقص باشد، افسران ویزا مجاب به اصالت رابطه زوج نشوند یا متوجه ساختگی بودن آن شوند، درخواست را رد می‌ کنند.

مدارک اخذ ویزا ازدواج کانادا

گذرنامه زوجین و تاریخچه سفر ها، مدارک مربوط به شخص متقاضی، مدارک مربوط به اعتبار ازدواج رسمی و ثبت شده ، اثبات تمکن مالی فرد، تکمیل درخواست و پرداخت هزینه‌ های مربوط به اخذ ویزای ازدواج که با انجام درست این موارد از سختی کار کاسته می شود و کار دریافت ویزای ازدواج سریعتر انجام می گیرد.

ویژگی ویزای جاب آفر کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله ویژگی ویزای جاب آفر کانادا را نیز مشاهده بکنید.

مدارک اخذ ویزا ازدواج کانادا

شرایط اقامت کانادا از طریق ازدواج

ویزای ازدواج کانادا اقامت کانادا از طریق ازدواج راهی سریع برای مهاجرت است که البته باید شرایط مورد نظر هم مهیا باشد. در اکثر اوقات طی کردن روند ویزای ازدواج حدود 12 ماه است که ممکن است پرونده روند عادی نداشته باشد که در آن حالت مدت روند بیشتر از 12 ماه طول خواهد کشید و این روند به ماهیت پرونده‌ بستگی دارد.

باید قبل از این که درخواست برای IRCC فرستاده شود هزینه‌ ویزا پرداخت شود. اگر چه می‌ توان این کار را بعد هم انجام داد، اما پیشنهاد می‌ شود قبل از دریافت اقامت این کار را انجام داد، در صورت عدم پرداخت قبل از درخواست ممکن است پذیرش فرد هم با تاخیر انجام شود و اگر درخواست‌ رد شد، هزینه پرداخت شده به شخص بازگردانده می‌ شود.

ازدواج در کانادا دارای محدودیت سنی است. بدون اجازه والدین ازدواج کردن فرد منوط به این است که نباید زیر 18 سال سن داشته باشد. ازدواج بین 16 تا 18 سالگی با اجازه والدین یا حکم قاضی انجام می‌ شود.

در کانادا داشتن دو همسر قانونی نیست و در صورتی که فرد بخواهد برای بار دوم ازدواج کند، باید از همسر قبلی خود طلاق گرفته باشد، فرد بعد از ادواج می‌ تواند نام فامیلی خود را به فامیلی همسر تغییر دهد که این فقط یک رسم است و هیچ الزامیت قانونی‌ در این مورد وجود ندارد. فرد می‌ تواند از فامیل ترکیبی استفاده کند و هر دو نام فامیلی را در کنار هم داشته باشد.

مهریه در قوانین ازدواج در کانادا به شکلی که ما در ایران داریم نیست. موضوع مهریه در کشور کانادا هم برای ایرانیان معتبر است، ازدواج باید توسط یک روحانی انجام شود و دو نفر بزرگسال به عنوان شاهد حضور داشته باشند. اگر یک ازدواج به جدایی ختم شود، تمام اموالی که در دوران زناشویی به دست آمده بین زوجین تقسیم خواهد شد، ولی زمانی که ازدواج مطابق قانون ایران انجام شده باشد و در دفاتر معتبر در ایران به ثبت رسیده باشد، مهریه هم تعیین می‌ شود.

در زمان جدایی در دادگاه‌ های کانادایی مهریه را مانند یک تعهد مالی که در قراردادی درج شده است می‌ بینند و قابل پیگیری می باشد. با این شرایط بیشتر دادگاه‌ های کانادایی شرایط طلاق با مهریه را به دادگاه‌ های ایرانی خواهند فرستاد.

کشور کانادا از 25 اکتبر سال 2012 مقررات جدیدی در رابطه با حمایت مالی همسر برای گرفتن اقامت دائم اعمال کرده است. این که هر فردی به واسطه حمایت مالی همسر اقامت دریافت کرد، باید تا دو سال رابطه قانونی با او داشته باشد. اقامت کانادا از طریق ازدواج تا زمانی می‌ تواند به صورت دائمی باشد که فرد دو سال زندگی مشترک را با همسر خود تجربه کند. اگر از این مدت زمان کمتر در کنار هم دیگر باشند احتمال حذف‌ آنها به شدت افزایش می‌ یابد.

حتی اگر بعد از دو سال ثابت شود که زوج در دو سال ابتدایی زندگی مشترک خود در کانادا از هم جدا شده‌ اند، اقامت همسری که حمایت مالی شده است باطل می‌ شود و در نتیجه مجبور به ترک کشور کانادا می باشد، این قانونی است که برای تمام همسران تحت حمایت همسر از ماه اکتبر 2012 اعمال شده است و تاکنون هم اجرا می شود تا دست افراد سودجو بسته شود.

ویزا شینگن

برای دریافت ویزای شینگن پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن دنبال بکنید.

هزینه اخذ ویزا ازدواج در کانادا

هزینه اخذ ویزا ازدواج کانادا مبلغی برابر است با 1050 دلار کانادا که شامل موارد ذیل است:

75 دلار هزینه حمایت مالی و 475 دلار هزینه پردازش فرد متقاضی اصلی، 500 دلار حق اقامت دائم و درصورتی که بخواهید بدون درخواست هزینه اقامت دائم درخواست ارائه کنید نیاز به پرداخت  500 دلار نیست.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment