اخذ ویزای شینگن

فهرست مطالب

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
ویزا شینگن

ویزای شینگن چیست؟

اخذ ویزای شینگن: قراردادی است که بین 27 کشور اروپایی بسته شده است. در صورتی که فرد متقاضی موفق به دریافت این ویزا شود مجوز ورود به تمامی  کشورهای  عضو حوزه شینگن را خواهد داشت.

انواع ویزای شینگن

🔶ویزای اتحادیه شینگن Uniform Schengen Visas یا ویزای USV:

عموما با هدف گردش و تفریح صادر میشود. شما با داشتن این ویزا مجوز ورود به کشورهای حوزه شینگن را خواهید داشت. تاریخ اعتبار  این نوع ویزای شینگن پس از اولین ورود  تا 90 روزخواهد بود.  البته این نوع ویزا خود به سه زیر مجوعه ویزای شینگن نوع A، ویزای شینگن نوع B، ویزای شینگن نوع C تقسیم میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با کارشناسان مجرب ایرانیکا در ارتباط و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

🔶ویزای ملی

نام دیگرآن ویزای نوع D است که عموما برای اهداف تحصیلی یا کاری صادر میگردد و پس از پایان مدت اعتبار باید دارنده این نوع ویزا به کشور خود برگردد و یا آن را تمدید نماید.عموما این نوع ویزا یک بار ورود یا چند بار ورود است.

🔶ویزای نوع D به چه افرادی داده می شود:

 افرادی که دارای تخصص و یا مهارت هستند و میخواهند آن را به اشتراک بگذارند مانند هنرمندان، ورزشکاران و متخصصان

افرادی که دانشجوی بین المللی هستند و با هدف  پژوهش و یا پروژه های علمی برای مدتی کمتر از یک سال به کشورهای حوزه شینگن سفر می کنند.

افرادی که بیمار هستند و نمیتوانند به علت بیماری  منطقه حوزه شینگن را ترک نمایند.

افرادی که در موسسات معتبر مشغول به کار بوده و دارای مجوز ورود به مدت یک سال را دارند .این افراد میتوانند این مجوز ورود را درپایان اعبار تمدید نمایند

انواع ویزای شینگن مختلفی دارد.  ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزای شینگن است که بسیار رایج بوده و دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل برای اخذ آن اقدام می‌کنند.

نوع دیگری از ویزای شینگن، ویزای توریستی می‌باشد که خود انواع مختلفی دارد

انواع ویزا شینگن مختلف و متفاوت است.ویزا تحصیلی یکی از انواع ویزا شینگن است که بسیار رایج است و دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل برای اخذ آن اقدام می‌کنند.

نوع دیگری از ویزا شینگن، ویزا توریستی می‌باشد که خود انواع مختلفی دارد به عنوان مثال ویزای توریستی نوع A که این امکان را برای افراد فراهم می کند تا سفر خود را در بین کشورهای جابه‌جا کند.اما حق خروج از فرودگاه را نخواهند داشت به عبارتی فرد  می‌تواند در فرودگاه یکی از کشورهای شینگن پرواز خود را به مقصد کشور بعدی که خارج از محدوده شینگن است عوض کند.  

از انواع دیگر ویزای شینگن، می توان به ویزای توریستی نوع B اشاره کرد که با کمک این ویزا می توان طی زمان مشخص چند روزه از حوزه کشورهای شینگن  تا مدت 5 روزعبور کرد.

ویزای سینگل نوع دیگری از ویزای شینگن است که با این ویزا فقط یک بار می توان به کشورهای حوزه شینگن وارد شد.

نوع دیگری از ویزا شینگن، ویزا محدوده منطقه ای است با این ویزا فقط می‌توان به کشوری که در ویزا قید شده سفر کرد و اجازه ورود به دیگر کشورهای شینگن داده نمی‌شود.

این ویزا در شرایط خاصی مانند کمک به مردم جنگ زده و انجام کارهای انسان دوستانه صادر می شود همچنین پناهندگان به این کشورها می‌توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند. نوع دیگر از این ویزا، ویزای مولتی شینگن نامیده می شود.

با این ویزا افراد می‌توانند در دفعات مشخص تا زمانی که ویزا اعتبار دارد به کشورهای شینگن سفر کنند. با توجه به هدف از سفر و میزان بودجه می توان ویزای مناسب را دریافت کرد و با آن به کشورهای شینگن سفر نمود.

آیا میدانستید

مهم‌ترین دلیل معمولا این است که افسر ویزا شینگن قانع نشده است که مسافر قصد بازگشت به کشور خود را دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

🔶دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ عکس‌ها باید دارای پس زمینه سفید باشند، چهره شخص کاملا در آن مشخص باشد 

🔶مدارک مالی برای اخذ ویزای شینگن

پرینت گردش حساب بانکی این پرینت گردش به افسر این اطمینان را میدهد که شما توانایی تامین هزینه های سفر خور را به اروپا خواهید داشت.

🔶مدارک شفلی برای اخذ ویزای شینگن


 کارمندان

 ارائه نامه با سربرگ رسمی  به همراه مهر و امضا مدیر عامل

دانشجویان

در صورت دانشجو بودن نامه اشتفال به تحصیل از دانشگاه مربوطه

صاحبان مشاغل تولیدی 

در صورتی که تولیدی دارید ارائه پروانه بهره برداری

🔶مدارک ملکی برای اخذ ویزای شینگن

اگر مبایعه نامه دارید  می بایست کد رهگیری را ارائه دهید

اصل سند با ترجمه رسمی و تایید دادگستری

🔶مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن تحصیلی

مدرک زبان

مدرک مالی که نشان دهد توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی ردارید

نامه پذیرش دانشگاه، کالج، مدرسه

🔶مدارک مورد  اخذ ویزای شینگن برای ویزای کاری

ارائه قرارداد کاری رسمی ما بین کارفرما و متقاضی

🔶مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن  ترانزیت

ارائه بلیط کشوری که قصد سفر به آن را در نهات دارید

در صورت نیاز ارائه ویزای معتبر کشور مقصد ونهایی که قصد سفر به آن را دارید

🔶🔶🔶از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن  ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت ، هتل و بیمه مسافرتی می باشد

نکته مهم  واچر هتل است برای افسر ویزا بسیار مهم هست که بداند شما در طول سفر خود در کجا اقامت خواهید نمود زیرا که بر اساس آن اطمینان حاصل می کند که این سفر یک نوع سفر توریستی است و لاغیر. البته که اگر با دعوتنامه برای این نوع ویزا اقدام می نمایید نیازی به ارائه واچر ورزرو هتل نیست.

نکات بسیار مهم برای اخذ ویزای شینگن:

الف) رزرو بلیط و هتل شما می بایست منطبق با برنامه سفرتان باشد در صورت کوچکترین مفایرت ویزای شینگن شما رد خواهد شد. پس احتیاط کنید هرگز بلیط و یا واچر هتل جعلی ارائه ندهید.

ب) از بیمه  گذار معتبر برای صدور  بیمه مسافرتی خود در خواست خدمات کنید

ج) احتیاط کنید که پاسپورتتان دارای خدش  و آسیب نباشد و حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد

جالب توجه اینکه هرچقدر سابقه سفرتان بیشتر باشد آفیسر اطمینان پیدا میکند که شما قصدتان سفر است.

مراحل دریافت ویزای شینگن

مرحله اول: 

ابتذا باید هدف خود را از اخذ ویزای شینگن مشخص کنید زیرا که این نوع ویزا انواع مختلفی دارد و براساس نوع هدفی که برای اخذ ویزا دارید مدارکی که می باید ارائه نمایید متفاوت خواهد بود.

مرحله دوم:

تعیین مقصد مورد نظر  بعد ازآن شما می بایست  از طریق سفارت کشور مورد نظر یا یکی از کنسول‌گری‌های کشور مقصد و یا یک مرکز ویزا که وابسته به سفارت آن کشور است، برایدریافت  ویزا اقدام نمایید

مرحله سوم:

پس از تعیین وقت سفارت تمامی مدارک خود را توسط موسسات رسمی ترجمه و ترجیحا با مهر و تائئید دادگستری و وزارت امورخارجه ارائه نمایید

مرحله چهارم:

پس از آن که وقت سفارت مشخص شد شما می بایست در روز مقرر و مشخص شده به سفارت جهت انجام مصاحبه مراجعه کنید لطفا  در پاسخ به سوالات احتیاط کنید که رصایت و اطمینان آفیسر را با پاسخ های صادقانه جلب نمایید.آفیسر معمولا سوالاتی همجون هدف شما از اخذ ویزای شینگن، طول مدت اقامت، و مکانی که قرار است در آن مستقر شوید را خواهد پرسید توجه کنید که پاسخ به سوالاتتان  با پاسخ هایی که در فرم خود پر کرده ایدمغایرت نداشته باشد.. فراموش نکنید که در  روز مصاحبه  تمامی مدارک را همراه خود داشته باشید

مرحله پنجم:

زمانی که درخواست اخذ ویزای شینگن میکنید می باید هزینه تصویب شده توسط کشورهای حوزه شینگن را که با توجه به سن و وصعیت متقاصی متفاوت است پرداخت نمایید

قدم آخر:

شما می باید منتطر  بررسی سفارت پاسخ در خواست خود مبنی بر دریافت اخذ ویزای شینگن باشید معمولا پاسخ به این درخواست بین 15 تا 30 روز طول می کشد

مهمترین دلایل ریجکت ویزای شینگن

🔶عدم توانایی در اثبات اینکه قصد  بازگشت به مبدا  را دارید و یا عدم قانع شدن افسر صدور ویزا

🔶داشتن سوء سابقه مانند مصرف مواد مخدر، شرکت در فعالیت‌های تروریستی و …

🔶ارائه مدارک جعلی به سفارت

🔶گذرنامه نامعتبر

🔶عدم پرداخت هزینه‌های سفر و امرار معاش

🔶عدم ارائه بیمه نامه مناسب

🔶عدم اثبات تمکن مالی به اندازه کافی

کشورهای عضو حوزه شینگن

کشورهای عضو حوزه شینگن:  اتریش، بلژیک، جهموری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

۴ کشور لیختن اشتاین، سوئیس، ایسلند و نروژ عضو اتحادیه اروپا نیستند.  این ۴ کشور، حتی در صورتی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، اما تابع تصمیمات اخذ شده توسط اتحادیه اروپا می باشند

مراحل اخذ ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای شینگن

یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای شینگن، ارائه مدارک می باشد در اینجا با مدارک اخذ ویزا شینگن آشنا می شویم و با آشنایی با این مدارک، مراحل اخذ ویزا راحت تر و سریع تر خواهد شد.

اولین مدرکی که در این زمینه باید ارائه شود مدارک شخصی و شناسنامه ای می باشد که باید به زبان کشور مقصد ترجمه شوند. مدارک مالی یکی از اصلی ترین مدارک اخذ ویزا شینگن است این مدارک، میزان تمکین مالی، حساب های در گردش، اعتبار حساب شما را نشان می‌دهد که برای اخذ ویزا بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

از دیگر مدارک اخذ ویزا شینگن، مدارک کاری می باشد در این زمینه قانون خاصی وجود ندارد اما اگر کاری معتبر و مناسب داشته باشید و از سابقه کاری درخشانی برخوردار باشید، می توانید به اخذ این ویزا امیدوار باشید و همچنین داشتن مدرک تحصیلی بالا از مدارکی است که در اخذ این ویزا تاثیر بسزایی دارد.

از دیگر مدارک اخذ ویزا شینگن داشتن سابقه بیمه است داشتن بیمه این اطمینان را برای سفارت ایجاد می کند که شما شغل مناسبی دارید.تسلط به زبان انگلیسی یکی دیگر از شرایط مدارک اخذ ویزا شینگن که تسلط به این زبان بسیار مهم و حائز اهمیت است و سعی کنید قبل از اقدام به اخذ ویزا، دوره آموزش زبان انگلیسی را تکمیل کنید.

علاوه بر مدارک بیان شده ، روزی که شما برای مصاحبه به سفارت می روید باید دو قطعه عکس بیومتریک ارائه کنید این عکس از دیگر مدارک ضروری برای اخذ ویزا می باشد که مورد تایید کشورهای حوزه شینگن است و بدون این عکس نمی توان برای ویزا اقدام کرد و در نهایت باید این اطمینان را بدهید که در موعد ذکر شده در ویزا وارد اروپا شده و در زمان مقرر آنجا را ترک خواهید کرد.

پیکاپ ویزا

اگر قصد سفر یا مهاجرت را دارید پیشنهاد می کنیم با انواع ویزای کانادا نیز آشنا شوید

آیا میدانستید

سن متقاضی ویزای شینگن، در اخذ ویزای شنگن تاثیر دارد؟

انواع ویزا شینگن

سریعترین راه اخذ ویزا شینگن

برای اخذ ویزای شینگن باید تمام مراحل به صورت کامل و قانونی انجام شود که پروسه طی این مراحل نیاز به زمان خاصی دارد اما راه های سریع تری نیز برای آن وجود دارد.

🔶سریع ترین روش اخذ شینگن، مراجعه به وکیل مجرب و کاربلد می‌باشد. ما در آژانس ایرانیکا آماده ارائه خدمات پیکاپ ویزا ،اخذ ویزای شینگن و… هستیم.

🔶در نظر بگیرید وقتی با یک وکیل درجه یک مراجعه کنیم او تمام راه های قانونی اخذ ویزای شینگن را به خوبی می داند و با آن‌ها آشنایی دارد از این رو با تنظیم قرارداد و امضای وکالت نامه می‌توانیم تمام کارهای حقوقی و قانونی را به او بسپارید و در کمترین زمان ممکن شرایط اخذ ویزای شینگن را برای ما فراهم می کند این راه، سریع ترین روش اخذ شینگن می باشد.

🔶اما علاوه بر مراجعه به وکیل راه دیگری نیز وجود دارد، یکی دیگر از سریع ترین روش های سریع اخذ شینگن، اخذ ویزا برای کشورهایی است که حجم بالایی در پذیرش و شرایط پذیرش راحت تری دارند و در واقع احتمال پذیرفتن شدن درخواست توسط آن‌ها بسیار است.

🔶اگر یکی از اقوام و خویشاوندان شما در یکی از کشورهای شینگن ساکن باشد و او برای شما دعوتنامه بفرستد و با دعوتنامه او به اخذ ویزا اقدام کنید سریع تر و در کمترین زمان می توانید آن را دریافت نمایید.

🔶اگر سابقه سفر به یکی از کشورهای شینگن را داشته باشید این سفر نیز کمک بسزایی به شما می‌کند و یکی دیگر از روش های سریع اخذ شینگن محسوب می‌شود.

🔶اگر به قصد سرمایه‌گذاری در یکی از کشور‌های شینگن اقدام به اخذ ویزا کنید مطمئن باشید درخواست شما پذیرفته می‌شود و در کمترین زمان به آن دست می‌یابید و این سرمایه گذاری نیز یکی دیگر از روش های سریع اخذ شینگن است.

اگر قصد اخذ ویزای شینگن را دارید پیشنهاد میکنیم مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن را دنبال نمایید

سریعترین راه اخذ ویزا شینگن

سوالات پر تکرار در مصاحبه ویزا شینگن

یکی از شرایط و مراحل اصلی مصاحبه  برای اخذ ویزا شینگن می باشد اما در این مصاحبه چه سوالاتی پرسیده می‌شود و شما باید در چه زمینه هایی آمادگی داشته باشید؟

پاسخ به این سوالات موضوعی است که سرنوشت پذیرش یا عدم پذیرش ویزای شینگن شما را  توسط سفارت مشخص خواهد نمود .

هدف افسر پرونده از پرسش این سوالات دستیابی به توانایی و صداقت شما در پاسخگویی می باشد از این رو سوالات را در کمال صداقت و درستی پاسخ دهید و از فریب او جداً پرهیز نمایید.

 

🔶 در مصاحبه  اخذ ویزای شینگن پرسش درباره وضعیت تاهل شما می باشد اگر متاهل هستید باید تاریخ ازدواج خود را به دقت بیان کنید و مدت زمانی را که از آن می گذرد به درستی مشخص نمایید اگر در هنگام پاسخگویی دچار مکث یا تردید شوید افسر پرونده ممکن است همان لحظه درخواست شما را رد کند پس با دقت کافی به این سوال پاسخ دهید اگر مجرد هستید یا متارکه کردید این موضوع را نیز به افسر پرونده توضیح دهید.

 

🔶 یکی دیگر از سوالات پر تکرار در مصاحبه ویزای شینگن این است که آیا شما به تنهایی سفر می‌کنید یا همراه دارید جواب این سوال که کاملا واضح و مشخص می باشد.

🔶سوال دیگری که پاسخ آن بسیار مهم و سرنوشت ساز می باشد این است که هدف شما از سفر به کشورهای شینگن چه می باشد که شما باید هدف خود را به صورت کاملا مشخص و بدون هیچ ابهامی بیان کنید.

🔶از دیگر سوالاتی که در مصاحبه ویزا شینگن پرسیده می شود و بسیار رایج است درباره توان مالی شما می باشد شما برای پاسخگویی به این سوال باید مدارک معتبر و قانونی حساب های بانکی و مالی خود را نشان دهید.

این سوالات فقط نمونه کوچکی از سوالات هستند که در مصاحبه از شما پرسیده می‌شود بنابراین برای مصاحبه ویزا شینگن آمادگی کامل داشته باشید و از پاسخ های مبهم خودداری نمایید.

سوالات پر تکرار در مصاحبه ویزا شینگن

رفع ریجکتی ویزای شینگن

اگر برای اخذ ویزای شینگن اقدام می کنید باید این را هم در نظر داشته باشید که ممکن است ویزا شما پذیرفته نشود از این رو برای رفع ریجکتی ویزا شینگن باید اقدامات لازم را انجام داده و توسط یک آژانس معتبر مجدد اقدام نمایید

یکی از دلایل ریجکتی ویزای شینگن ممکن است عدم  اثبات تمکن مالی باشد در این صورت برای رفع این مشکل باید مدارک خود را از نظر مالی کاملاً تقویت کرده تا آفیسر مطمئن شود شرایط پرداخت هزینه های خود را در طول سفر دارید.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد عدم صداقت در تکمیل مدارک و کامل نبودن آن‌ها نیز یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزای شینگن می باشد که برای رفع آن باید در اسرع وقت به تکمیل مدارک اقدام کرد. مشخص نبودن کشور مقصد نیز یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزا شینگن می‌باشد شما قبل از اینکه برای اخذ ویزا اقدام کنید باید کشور مورد نظر را با توجه به اهداف خود انتخاب کرده و درباره آن اطلاعات کافی کسب کنید.

رفع ریجکتی ویزا شینگن

قیمت ویزای شینگن

از آنجایی که ویزا شینگن انواع مختلفی دارد قیمت ویزا شینگن نیز با توجه به نوع آن متفاوت و متغیر می باشد.

قیمت ویزا شینگن برای بزرگسالان و کودکان متفاوت می باشد 

همچنین قیمت ویزای شینگن با توجه به هدف شما متفاوت می باشد مثلاً قیمت ویزا شینگن برای تحصیل با قیمت آن برای ایجاد کسب و کار متفاوت است

قیمت ویزا شینگن برای هر کشور را با توجه به واحد پول آن کشور باید پرداخت کنید و برای پرداخت آن از یک واحد یکسان نمی توانید استفاده کنید. هزینه و قیمت ویزای شینگن در صورت ریجکتی به هیچ عنوان عودت داده نمی شود پس با اطلاعات کافی و مدارک کامل اقدام به اخذ ویزا کنید تا از نظر مالی دچار ضرر و زیان نشوید.

آیا میدانستید

برای افزایش شانس اخذ ویزای شینگن، بهتر است در قالب تورهای گروهی اقدام کنید

جاب آفر کانادا

اگر پس از ادامه تحصیل قصد اقامت در کانادا را دارید پیشنهاد میکنیم مقاله جاب آفر کانادا  را دنبال نمایید.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment