ویزا شینگن

ویزا شینگن

ویزا شینگن قراردادی است که بین چند کشور امضا شده است و طبق آن، افرادی که ویزا شینگن دارند به راحتی و بدون هیچ مشکلی می‌توانند در این کشورها تردد کنند یا اقامت کوتاه مدت داشته باشند.

کشورهای عضو شینگن در ابتدا معدود و انگشت شمار بودند و اما با گذشت زمان به تعداد آن‌ها افزوده شد.ویزا شینگن رایج ترین ویزا در اروپا و کشورهای اروپایی است که قوانین و مقررات خاصی دارد که توسط اتحادیه اروپا وضع شده و تمام کشورهای عضو آن باید از آن تبعیت و پیروی کنند در غیر این صورت با نقض آن با برخورد قانونی مواجه می‌شوند.

با داشتن ویزا شینگن شما به راحتی می تواند وارد اروپا شوید و به سایر کشورهای عضو شینگن سفر کنید و برای مدت کوتاه حدودا سه ماه در آنجا اقامت داشته باشید ولی این ویزا برای اقامت دائمی و بلند مدت اعتبار ندارد،

در واقع با داشتن ویزا شینگن می توانید به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کنید و نیازی نیست برای ورود به هر کدام از آن‌ها، ویزای جداگانه ای دریافت کنید از این نظر این ویزا بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله راهنمای کامل اخذ ویزای کانادا را نیز مطالعه فرمایید!

ویزا شینگن

مراحل اخذ ویزای شینگن

اخذ ویزا شینگن طی چندین مرحله انجام می‌شود که نسبتا زمان بر و سخت هستند و به اختصار به توضیح آن‌ها می‌پردازیم مرحله اول برای اخذ ویزا شینگن تعیین وقت با سفارت است باید از سفارت وقتی برای ملاقات بگیرید تا بتوانید مدارک و تقاضای خود را برای اخذ ویزا ارائه دهید. مدارک شما باید بسیار کامل و بدون هیچ نقصی باشد.

این مدارک شامل مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، شغلی و…. می‌باشد و همچنین نوع ویزا باید کاملا مشخص باشد مثلا ویزای کاری، تفریحی یا تحصیلی. مرحله بعدی پس از ارائه مدارک، مصاحبه است و افسر کنسولگری سفارت از شما سوالاتی می کند که باید با دقت زیاد به آن ها پاسخ دهید چون پاسخ های شما تاثیر زیادی در اخذ ویزا دارد.

انگشت نگاری مرحله دیگری است که این مرحله برای احراز هویت اصلی و واقعی متقاضی انجام می شود.یکی دیگر از مراحل اخذ ویزا شینگن تعیین کشور مقصد است با توجه به اهداف و شرایط خود، باید یکی از کشورهای عضو شینگن را انتخاب کنید و برای اخذ ویزا آنجا اقدام نمایید.

برای اخذ ویزا شینگن، زمان بسیار مهم است از این رو، سه ماه قبل از سفر برای اخذ آن اقدام کنید چون برای اخذ آن باید مراحل قانونی به صورت کامل طی شود، تمام این مراحل به هزینه زیادی نیاز دارد از این رو برای اخذ ویزا شینگن باید از نظر مالی تمکین باشید و در نهایت با طی کردن این مراحل باید منتظر جواب درخواست از طرف سفارت باشید اگر آن ها با درخواست شما موافقت کنند ویزا شینگن برای شما صادر می‌شود و می توانید عازم سفر شوید.

پیشنهاد میکنیم مقاله ویزای مولتی کانادا را نیز مطالعه فرمایید!

مراحل اخذ ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزا شینگن

یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزا شینگن، ارائه مدارک می باشد در اینجا با مدارک اخذ ویزا شینگن آشنا می شویم و با آشنایی با این مدارک، مراحل اخذ ویزا راحت تر و سریع تر خواهد شد.

اولین مدرکی که در این زمینه باید ارائه شود مدارک شخصی و شناسنامه ای می باشد که باید به زبان کشور مقصد ترجمه شوند. مدارک مالی یکی از اصلی ترین مدارک اخذ ویزا شینگن است این مدارک، میزان تمکین مالی، حساب های در گردش، اعتبار حساب شما را نشان می‌دهد که برای اخذ ویزا بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

از دیگر مدارک اخذ ویزا شینگن، مدارک کاری می باشد در این زمینه قانون خاصی وجود ندارد اما اگر کاری معتبر و مناسب داشته باشید و از سابقه کاری درخشانی برخوردار باشید، می توانید به اخذ این ویزا امیدوار باشید و همچنین داشتن مدرک تحصیلی بالا از مدارکی است که در اخذ این ویزا تاثیر بسزایی دارد.

از دیگر مدارک اخذ ویزا شینگن داشتن سابقه بیمه است داشتن بیمه این اطمینان را برای سفارت ایجاد می کند که شما شغل مناسبی دارید.تسلط به زبان انگلیسی یکی دیگر از شرایط مدارک اخذ ویزا شینگن که تسلط به این زبان بسیار مهم و حائز اهمیت است و سعی کنید قبل از اقدام به اخذ ویزا، دوره آموزش زبان انگلیسی را تکمیل کنید.

علاوه بر مدارک بیان شده ، روزی که شما برای مصاحبه به سفارت می روید باید دو قطعه عکس بیومتریک ارائه کنید این عکس از دیگر مدارک ضروری برای اخذ ویزا می باشد که مورد تایید کشورهای حوزه شینگن است و بدون این عکس نمی توان برای ویزا اقدام کرد و در نهایت باید این اطمینان را بدهید که در موعد ذکر شده در ویزا وارد اروپا شده و در زمان مقرر آنجا را ترک خواهید کرد.

شرایط اخذ ویزا شینگن

انواع ویزا شینگن

انواع ویزا شینگن مختلف و متفاوت است.ویزا تحصیلی یکی از انواع ویزا شینگن است که بسیار رایج است و دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل برای اخذ آن اقدام می‌کنند.

نوع دیگری از ویزا شینگن، ویزا توریستی می‌باشد که خود انواع مختلفی دارد به عنوان مثال ویزای توریستی نوع A که این امکان را برای افراد فراهم می کند تا سفر خود را در بین کشورهای شینگن جابه‌جا کند.

از انواع دیگر ویزا شینگن، می توان به ویزای توریستی نوع B اشاره کرد که با کمک این ویزا می توان طی زمان مشخص چند روزه از حوزه کشورهای شینگن عبور کرد.

ویزای سینگل نوع دیگری از ویزا شینگن است که با این ویزا فقط یک بار می توان به کشورهای حوزه شینگن وارد شد.نوع دیگری از ویزا شینگن، ویزا محدوده منطقه ای است با این ویزا فقط می‌توان به کشوری که در ویزا قید شده سفر کرد و اجازه ورود به دیگر کشورهای شینگن داده نمی‌شود.

این ویزا در شرایط خاصی مانند کمک به مردم جنگ زده و انجام کارهای انسان دوستانه صادر می شود همچنین پناهندگان به این کشورها می‌توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند. نوع دیگر از این ویزا، ویزای مولتی شینگن نامیده می شود.

با این ویزا افراد می‌توانند در دفعات مشخص تا زمانی که ویزا اعتبار دارد به کشورهای شینگن سفر کنند. با توجه به هدف از سفر و میزان بودجه می توان ویزای مناسب را دریافت کرد و با آن به کشورهای شینگن سفر نمود.

پیشنهاد میکنیم مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن را دنبال نمایید.

انواع ویزا شینگن

سریعترین راه اخذ ویزا شینگن

برای اخذ ویزای شینگن باید تمام مراحل به صورت کامل و قانونی انجام شود که پروسه طی این مراحل نیاز به زمان خاصی دارد اما راه های سریع تری نیز برای آن وجود دارد.

سریع ترین روش اخذ شینگن، مراجعه به وکیل مجرب و کاربلد می‌باشد. وقتی به یک وکیل درجه یک مراجعه کنیم او تمام راه های قانونی اخذ ویزای شینگن را به خوبی می داند و با آن‌ها آشنایی دارد از این رو با تنظیم قرارداد و امضای وکالت نامه می‌توانیم تمام کارهای حقوقی و قانونی را به او بسپاریم و در کمترین زمان ممکن شرایط اخذ ویزا را برای ما فراهم می کند این راه، سریع ترین روش اخذ شینگن می باشد اما مستلزم پرداخت هزینه ای نسبتاً زیاد است

اما علاوه بر مراجعه به وکیل راه دیگری نیز وجود دارد، یکی دیگر از سریع ترین روش های سریع اخذ شینگن، اخذ ویزا برای کشورهایی است که حجم بالایی در پذیرش و شرایط پذیرش راحت تری دارند و در واقع احتمال پذیرفتن شدن درخواست توسط آن‌ها بسیار است.

اگر یکی از اقوام و خویشاوندان شما در یکی از کشورهای شینگن ساکن باشد و او برای شما دعوتنامه بفرستد و با دعوتنامه او به اخذ ویزا اقدام کنید سریع تر و در کمترین زمان می توانید آن را دریافت نمایید.

اگر سابقه سفر به یکی از کشورهای شینگن را داشته باشید این سفر نیز کمک بسزایی به شما می‌کند و یکی دیگر از روش های سریع اخذ شینگن محسوب می‌شود. اگر به قصد سرمایه‌گذاری در یکی از کشور‌های شینگن اقدام به اخذ ویزا کنید مطمئن باشید درخواست شما پذیرفته می‌شود و در کمترین زمان به آن دست می‌یابید و این سرمایه گذاری نیز یکی دیگر از روش های سریع اخذ شینگن است.

سریعترین راه اخذ ویزا شینگن

سوالات پر تکرار در مصاحبه ویزا شینگن

یکی از شرایط و مراحل اصلی در اخذ ویزا مصاحبه ویزا شینگن می باشد اما در این مصاحبه چه سوالاتی پرسیده می‌شود و شما باید در چه زمینه هایی آمادگی داشته باشید؟

پاسخ به این سوالات موضوعی است که در اینجا به آن‌ها می پردازیم. هدف افسر پرونده از پرسش این سوالات دستیابی به توانایی و صداقت شما در پاسخگویی می باشد از این رو سوالات را در کمال صداقت و درستی پاسخ دهید و از فریب او جداً پرهیز نمایید.

یکی از سوالات پرتکرار در مصاحبه ویزا شینگن پرسش درباره وضعیت تاهل شما می باشد اگر متاهل هستید باید تاریخ ازدواج خود را به دقت بیان کنید و مدت زمانی را که از آن می گذرد به درستی مشخص نمایید اگر در هنگام پاسخگویی دچار مکث یا تردید شوید افسر پرونده ممکن است همان لحظه درخواست شما را رد کند پس با دقت کافی به این سوال پاسخ دهید اگر مجرد هستید یا متارکه کردید این موضوع را نیز به افسر پرونده توضیح دهید.

یکی دیگر از سوالات پر تکرار در مصاحبه ویزا شینگن این است که آیا شما به تنهایی سفر می‌کنید یا همراه دارید جواب این سوال که کاملا واضح و مشخص می باشد.

سوال دیگری که پاسخ آن بسیار مهم و سرنوشت ساز می باشد این سوال است که هدف شما از سفر به کشورهای شینگن چه می باشد که شما باید هدف خود را به صورت کاملا مشخص و بدون هیچ ابهامی بیان کنید.

یکی دیگر از سوالاتی که در مصاحبه ویزا شینگن پرسیده می شود و بسیار رایج است درباره توان مالی شما می باشد شما برای پاسخگویی به این سوال باید مدارک معتبر و قانونی حساب های بانکی و مالی خود را نشان دهید.

این سوالات فقط نمونه کوچکی از سوالات هستند که در مصاحبه از شما پرسیده می‌شود بنابراین برای مصاحبه ویزا شینگن آمادگی کامل داشته باشید و از پاسخ های مبهم خودداری نمایید.

سوالات پر تکرار در مصاحبه ویزا شینگن

رفع ریجکتی ویزا شینگن

اگر برای اخذ ویزا شینگن اقدام می کنید باید این را هم در نظر داشته باشید که ممکن است ویزا شما پذیرفته نشود از این رو برای رفع ریجکتی ویزا شینگن باید اقدامات لازم را انجام دهید.

یکی از دلایل ریجکتی ویزا شینگن ممکن است عدم کافی و مناسب تمکین مالی باشد در این صورت برای رفع این مشکل باید خود را از نظر مالی کاملاً تمکین کرده و دوباره درخواست دهید این تمکین مالی باید به میزانی باشد که مورد قبول کشور مدنظر قرار گیرد.

عدم صداقت در تکمیل مدارک و کامل نبودن آن‌ها نیز یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزا شینگن می باشد که برای رفع آن باید در اسرع وقت به تکمیل مدارک اقدام کرد. مشخص نبودن کشور مقصد نیز یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزا شینگن می‌باشد شما قبل از اینکه برای اخذ ویزا اقدام کنید باید کشور مورد نظر را با توجه به اهداف خود انتخاب کرده و درباره آن اطلاعات کافی کسب کنید.

رفع ریجکتی ویزا شینگن

قیمت ویزا شینگن

از آنجایی که ویزا شینگن انواع مختلفی دارد قیمت ویزا شینگن نیز با توجه به نوع آن متفاوت و متغیر می باشد. اگر قصد شما سفر به کشورهای ثروتمند باشد مسلماً قیمت ویزا شینگن آن‌ها نسبت به کشورهای دیگر بالاتر خواهد بود اما اگر به کشورهایی با سطح مالی معمولی سفر کنید قیمت ویزا شینگن برای شما ارزان تر می باشد.

قیمت ویزا شینگن برای بزرگسالان و کودکان متفاوت می باشد در واقع برای اخذ ویزا برای کودکان بالای ۶ سال باید هزینه کمتری پرداخت کرد و آن ها نیم بها محسوب می شوند و کودکان زیر ۶ سال رایگان هستند.

قیمت ویزا شینگن با توجه به هدف شما متفاوت می باشد مثلاً قیمت ویزا شینگن برای تحصیل با قیمت آن برای ایجاد کسب و کار متفاوت است. قیمت ویزا شینگن برای برخی افراد رایگان محاسبه می‌شود و از پرداخت هزینه معاف هستند به عنوان مثال اگر یک محقق علمی هستید و برای تکمیل مقالات علمی خود قصد سفر به کشورهای شینگن را دارید، اطمینان داشته باشید که این ویزا برای شما به صورت کاملا رایگان صادر می شود یا اگر نماینده یک سازمان دولتی هستید و برای کنفرانس یا عقد قرارداد به این کشورها سفر می کنید قیمت ویزا شینگن برای شما نیز رایگان خواهد بود.

قیمت ویزا شینگن برای هر کشور را با توجه به واحد پول آن کشور باید پرداخت کنید و برای پرداخت آن از یک واحد یکسان نمی توانید استفاده کنید. هزینه و قیمت ویزا شینگن در صورت ریجکتی به هیچ عنوان عودت داده نمی شود پس با اطلاعات کافی و مدارک کامل اقدام به اخذ ویزا کنید تا از نظر مالی دچار ضرر و زیان نشوید.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان