دلایل ریجکت ویزای کانادا

عناوین این مقاله

ارتباط با ما 02158473333

جدیدترین مطالب

خدمات ما

خدمات مهاجرتی ایرانیکا

خدمات مهاجرتی ایرانیکا
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان
مدارک ویزا و اعتبار ویزای کانادا

دلایل ریجکت ویزای کانادا : اگر قصد مهاجرت و سفر به کانادا را دارید، چه برای کوتاه مدت و چه برای بلند مدت و دائم شما به ویزا آن کشور احتیاج دارید. ویزای کانادا در اصل مجوز شما برای ورود به کشور کانادا است، که دریافت این ویزا به شرایط و مدارک خاصی احتیاج دارد و اگر مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا کامل نباشد و شرایط آن را به طور کامل اجرا نکنید، باعث ریجکتی ویزای شما می شود، که این ریجکتی به عوامل متفاوتی بستگی دارد.

اگر باریجکتی ویزای خود مواجه شدید نگران نشوید، زیرا معمولاً مشکلات ریجکت ویزای کانادا قابل حل می باشند و بعد از حل آن دوباره می توانید درخواست دهید.

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا و آشنایی با شرایط و مدارک لازم هستید حتما این لینک را دنبال نمایید

دلایل ریجکت ویزای کانادا و گنگ بودن اهداف سفر

اهدافتان از سفر گنگ است

یکی از مهمترین دلایل ریجکت ویزای کانادا افراد زیادی هستند که کشور کانادا را برای سفر انتخاب می کنند، این کشور به دلیل داشتن جاذبه های تفریحی و فرهنگی زیاد توانسته توجه افراد زیادی را برای سفر به کانادا به خود جلب کند.

از جمله این جذابیت ها برای سفر به این کشور می توان به فستیوال های بزرگ و جذابی که در این کشور برگزار می‌شود اشاره کرد.

 همچنین مناطق طبیعی و زیبای زیادی دارد که توانسته توجه توریست ها به خود جلب کند. اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید بدانید که۶۰ درصد مردم این کشور انگلیسی صحبت می کنند.

یکی از شهرهای جذاب این کشور تورنتو است که دارای موزه و بازارهای سرپوشیده است که می تواند توجه مسافران را به خود جلب کند. شما با انگیزه‌های متفاوتی می توانید به این کشور سفر کنید، سفر شما می تواند برای تفریح و سیاحت یا کاری و شرکت در همایش ها و جلسات باشد و یا قصد تحصیل در این کشور را داشته باشید.

ویزای جاب آفر کانادا

اگر قصد دریافت جاب آفر کانادا را دارید این لینک را دنبال نمایید

ناقص بودن مدارک ویزا و دلیل ریجکت ویزای کانادا

ناقص بودن مدارک برای ویزای کانادا

یکی دیگر از دلایل ریجکت ویزای کانادا ویزای کانادا انواع متفاوتی دارد، یکی از آنها ویزای توریستی است، که این ویزا یک ویزای کوتاه مدت یا موقت است، که برای تفریح، بازدید از مکان های دیدنی و تاریخی کانادا، بازدید از خانواده و اقامت های کوتاه تجاری صادر می شود و شخصی می تواند تا حدود شش ماه در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای بعدی ویزای تحصیلی کانادا است، این ویزا برای تحصیل به دانشجویان بین المللی داده میشود هم کوتاه مدت و هم بلند مدت است. یک نوع ویزای دیگر، ویزای کاری است، که این ویزا برای کسانی صادر می شود که قصد دارند در این کشور مشغول به کار شوند.هر کدام از این ویزا ها به مدارک خاصی احتیاج دارند که باید همه آنها تکمیل باشند تا ویزا به شما تعلق بگیرد.

 مدارک لازم برای ویزای توریستی عبارت است از اصل پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار، یک قطعه عکس ۳ در ۴، کارت ملی و شناسنامه ترجمه شده ، در صورت متاهل بودن ترجمه سند ازدواج و پر کردن فرم اطلاعات فردی و خانوادگی، مدارک برای ثابت کردن تمکن مالی و گردش حساب، برای ویزای تحصیلی نیز به مدارک بالا احتیاج است به علاوه مدارک تحصیلی و ریز نمرات، و داشتن مدرک زبان، که همه مدارک باید ترجمه شده باشند.

برای ویزای کاری باید علاوه بر مدارک هویتی و زبان باید دعوت نامه رسمی از طرف شرکت یا سازمانی که قرار است برای آن کار کنید داشته باشید. در صورت ناقص بودن هر کدام از این مدارک ویزای شما رد می شود.

مهاجرت به کانادا

به دنبال اخذ ویزای توریستی کانادا هستید؟ حتما این لینک را دنبال نمایید

شرایط احذ گاردین شیپ کانادا

از پس مخارج خود در کانادا برنمی آیید

از دیگر دلایل ریجکت ویزای کانادا هزینه های زندگی و مسافرت به کانادا نسبت به کشورهای غربی مناسب تر است. مخارج در کانادا معمولاً از شهری به شهر دیگر متغیر است و این هزینه ها به محله زندگی و سبک زندگی شما بستگی دارد.

 یکی از هزینه هایی که در کانادا فرد باید بدهد هزینه اجاره خانه و یا خرید آن است،که این هزینه بستگی به متراژ و موقعیت مکانی آن خانه دارد.

علاوه بر اینها باید وسایل ضروری خانه را نیز تهیه کنید،زیرا خانه های اجاره ای کانادا معمولا مبله نیستند. و اگر به قصد تفریح کوتاه مدت به این کشور می روید باید هزینه هتل را بدهید.

 که این هزینه نیز متغیر است‌. اگر دانشجو هستید و به قصد تحصیل به این کشور آمده اید باید هزینه خوابگاه را بدهید که معمولاً مبلغ کمی است. هزینه بعدی که شامل شما می شود هزینه حمل و نقل است که معمولاً داشتن ماشین و نگهداری از آن هزینه زیادی دارد.

به همین دلیل بیشتر مردم این کشور از وسایل حمل نقل عمومی استفاده می کنند. که معمولاً کمی گران است، البته این موضوع بستگی به شهری دارد که در آن زندگی می کنید، معمولا کرایه مترو۳/۵ دلار است. در کنار این مخارج هزینه مواد غذایی و لباس نیز است، که قبل از سفر به این کشور باید همه آن ها را در نظر بگیرید.

اخذ ویزای ایتالیا

اگر به دنبال دریافت ویزای ایتالیا هستید حتما این لینک را دنبال کنید

تفاوت دلایل ریجکت ویزای تحصیلی با بقیه

دانشجویان برای تحصیل در کانادا به ویزای تحصیلی احتیاج دارند. درست است که مراحل دریافت ویزای تحصیلی راحت است اما گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلفی این ویزا ریجکت شود. علت ریجکت ویزای تحصیلی می‌تواند به دلیل کامل نبودن مدارک باشد، همچنین دلایل مختلف دیگری مانند نداشتن تمکن مالی مناسب باشد.

 

همانطور که میدانید یکی از شرط های اصلی ویزای تحصیلی کانادا داشتن تمکن مالی است، اما اگر این تمکن وجود نداشته باشد، باعث می شود که ویزای شما ریجکت شود.

 

 همچنین اگر تمکن مالی داشته باشید ولی منابع مالی اعلام شده از طرف متقاضی نامشخص باشد دوباره ممکن است باعث ریجکتی ویزای شما شود.

 

یکی از دلایل عمده ای که باعث ریجکتی ویزای تحصیلی می شود این است که دانشجویان نتواند بعد از تحصیل خود در کانادا این کشور را ترک کند.

 

نداشتن نمره های بالا و سوابق تحصیلی ضعیف نیز باعث ریجکت ویزای کانادا می شود‌. اگر بخواهیم به دیگر دلایل ریجکتی ویزا اشاره کنیم می توانیم به برخی موارد از قبیل داشتن مشکلات جسمی و روحی دانشجو، سوء پیشینه، نداشتن وابستگی‌های قابل توجه به کشور خود، ارسال مدارک جعلی اشاره کنیم.

 

گاهی بعضی از دانشجویان برای آنکه کار آنها سریعتر پیش برود و بتوانند ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند اقدام به جعل اسناد می کند که این موضوع خیلی سریع توسط اداره مهاجرت شناسایی می شود و نه تنها به دریافت ویزای تحصیلی کمک نمی کند، بلکه باعث ریجکت شدن ویزا میشود.

 

در بعضی از مواقع نیز تمام مدارک دانشجو کامل است و مشکلی در آنها نیست اما به دلیل اشتباه افسر اداره مهاجرت ویزای آن ها رد می شود. اگر بخواهیم درصد ریجکتی های تحصیلی را بر اساس مقاطع تحصیلی مقایسه کنیم، بیشترین میزان ریجکتی برای مقطع کارشناسی بوده است.

 

وقتی ویزای شخص رد می شود افسر سفارت در نامه ای برای فرد متقاضی کلمه ناموفق را می نویسد که به معنی ریجکت شدن ویزای آن است و در آن نامه دلایلی که ویزا ان ریجکت شده است را توضیح می دهد، که متقاضی باید همه دلایل عنوان شده در آن نامه را به خوبی بررسی کند و بعد برای رفع آنها اقدام کند وقتی که مطمئن شد همه مشکلات را رفع کرده است و با فرستادن مدارک کامل و بدون مشکل می تواند درخواست تجدید نظر دهد، که برای درخواست تجدید نظر ۳ روش وجود دارد:

 

 یک درخواست برای ارزیابی دوباره مدارک است. اگر شخص مطمئن است که مدارک کامل بوده و مشکلی در آن وجود نداشته است می تواند درخواست تجدید نظر دهد، یا اینکه با رفع کردن مشکلات قبلی ویزا می توان درخواست تجدید نظر بدهد.

 

روش دوم اعتراض علیه تصمیم دادگاه فدرال است، برای بررسی ویزای خود می توانید در دادگاه فدرال نیز اعتراض کنید تا مدارک شما بی‌طرفانه مورد بررسی قرار بگیرد.اما این اعتراض کمی زمانبر است ممکن است تا حدود ۱۲ ماه طول بکشد تا قاضی تصمیم بگیرد.

 

روش سوم ثبت نام برای درخواست جدید است، با در نظر گرفتن مشکلاتی که نامه عنوان شده است، اگر فرد معتقد است که دلایل رد شدن ویزای او درست است، می تواند برای درخواست ویزای تحصیلی جدید اقدام کند و دلایلی که باعث رد شدن ویزای شده است را اصلاح کند.

اخذ ویزای ایتالیا

اگر به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید حتما این لینک را دنبال نمایید

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment